Własny biznes w branży consumer finance. Wywiad z Mariuszem Kajzerem, Dyrektorem Marketingu Domu Finansowego QS

Wywiadu udzielił Pan Mariusz Kajzer, Dyrektor Marketingu Domu Finansowego QS - najdłużej działającego pośrednika finansowego w branży consumer finance w Polsce.

Proszę przybliżyć specyfikę Państwa branży?

Dom Finansowy QS działa w branży consumer finance. Sprzedajemy produkty finansowe: kredyty, pożyczki, ubezpieczenia i kompleksowo oferujemy je w jednym miejscu. Jesteśmy blisko naszych Klientów i pomagamy im dobrać odpowiednie produkty do ich potrzeb.

Jakie są przyszłe trendy i wyzwania w branży consumer finance?

Pośrednictwo finansowe rozwija się, ludzie szukają osób do których mogą mieć zaufanie i którzy pomogą im zrozumieć różne zawiłości umów finansowych. Nie od dziś wiadomo, że konstrukcja dokumentów bankowych, czy warunków ubezpieczeniowych jest ciężka do porównania, a często też do zrozumienia. My jesteśmy blisko naszych Klientów i pomagamy im dobrać a także zrozumieć na jaki produkt się decydują. Dlatego też coraz więcej osób ceni sobie wsparcie pośrednika finansowego. Wyzwaniem w branży jest rozwój usług finansowych online. Ale będąc blisko potrzeb naszych Klientów na to też staramy się przygotować unowocześniając nasze systemy i dając Agentom rozwiązania, które pozawalają mu na zdalną obsługę Klienta.

Jak duża jest konkurencja w Państwa branży?

Jest kilka firm o podobnym potencjale i profilu co Dom Finansowy QS. To co jednak nas wyróżnia to doświadczenie i ludzie. Wierzymy, że wspólnie możemy więcej, więc inwestujemy w nasze relacje z Agentami.

Jakie produkty finansowe znajdują się w Państwa ofercie?

W swojej ofercie posiadamy kredyty, pożyczki i ubezpieczenia. Dbamy o to by nasza oferta była różnorodna i trafiała do wszystkich Klientów. Mamy produkty dla Klientów wrażliwych cenowo, ale także dla tych, którzy mają złą historię kredytową i problem z uzyskaniem finansowania np. w banku. Posiadamy ofertę dla osób indywidualnych, ale także dla firm, zapewniając finansowanie na trudniejsze czasy lub by wesprzeć rozwój działalności.

Kim jest Państwa klient?

Naszymi Klientami są zazwyczaj osoby ze średnich i mniejszych miejscowości, które cenią sobie bezpośredni kontakt z doradcą i możliwość porównania wielu ofert w jednym miejscu. Osoby, które potrzebują szybko gotówki, lub Ci którzy chcą podjąć rozważną decyzje o zakupie. Tak jak szeroki jest wachlarz naszych produktów, tak szerokie jest grono naszych Klientów. Pomagamy naszym Klientom w spłacie zobowiązań, w uzyskaniu nowego wymarzonego telewizora, czy zapewnieniu płynności finansowej przedsiębiorstwa.

Jakie korzyści oferują Państwo swoim klientom?

To czym się wyróżniamy to to, że jesteśmy blisko naszych Klientów, więc głównie trafiają do nas ludzie, którzy mieszkają w sąsiedztwie naszych placówek franczyzowych lub partnerskich i którzy cenią sobie kontakt osobisty i zaufanie.

Proszę pokrótce opisać Dom Finansowy QS

Dom Finansowy QS to najdłużej działający pośrednik finansowy. Jesteśmy integratorem ofert kredytowych, pożyczkowych i ubezpieczeniowych. W centrali zajmujemy się ofertą produktową, formalnościami, nowoczesnym systemem informatycznym. Udzielamy wsparcia marketingowego, informatycznego i produktowego. Dzięki współpracy z nami Agenci mogą zająć się kontaktem z Klientem, a całą resztą zajmujemy się my.

Jakie wymagania trzeba spełnić, aby nawiązać z Państwem współpracę?

Współpracujemy z naszymi Partnerami w dwóch modelach: franczyza i agencja. Do współpracy poszukujemy osób z doświadczeniem w prowadzeniu agencji finansowych lub ubezpieczeniowych, które chcą rozszerzyć swoją ofertę oraz otrzymać wsparcie. Rozpoczynamy także współpracę z osobami, które miały doświadczenie w finansach (np. jako pracownik banku) i chcą stawiać pierwsze kroki „na swoim”. Każde zgłoszenie traktujemy indywidualnie. A dzięki dobrze przygotowanej koncepcji, szerokiemu wsparciu, a także rozbudowanej platformie szkoleniowej, potrafimy szybko wdrożyć do współpracy naszego Partnera.

Dlaczego warto z Państwem współpracować?

Oferta Domu Finansowego QS to przemyślana koncepcja na własną działalność, rozpoznawalność marki, a także szerokie wsparcie na każdym etapie współpracy. Dzięki nam nie musisz się martwić o całe „zaplecze”. Dofinansowujemy działania marketingowe, budujemy wspólny wizerunek w sieci, wspólnie rozwiązujemy problemy. Wierzymy, że transparentność zasad współpracy i naszych działań, sprawia, że nasi Partnerzy mają do nas zaufanie, które przekłada się na zaufanie naszych Klientów. Zachęcamy więc naszych Partnerów do zakładania biznesu wspólnie z nami, bo wierzymy, że wspólnie możemy więcej!

 

Dziękuję za rozmowę.
Rozmawiał Maciej Makowski, twórca portalu WlasnyBiznes.pl

.