Potrzebujesz nowy, bezpłatny terminal płatniczy lub już używasz urządzeń płatniczych w firmie i chcesz porównać prowizje?
Dla firm, które nie posiadają terminali płatniczych i chcą skorzystać z dofinansowania - Polska Bezgotówkowa:
- 0 zł za dzierżawę urządzenia przez 12 miesięcy (refundowany terminal płatniczy: stacjonarny, przenośny, w telefonie)
- Brak opłat prowizyjnych do 100 tyś. obrotu na terminal
- Nowoczesne urządzenia do procesowania transakcji płatniczych
- Gwarantowany serwis i opieka techniczna przez 24 godziny na dobę
Dla firm, które posiadają terminal płatniczy i chcą zmienić operatora:
- Porównaj warunki handlowe i sprawdź, ile możesz zaoszczędzić, bo po co przepłacać skoro można płacić mniej za tą samą usługę 📉
- Bezpłatna analiza rozliczeń kart VISA i MasterCard oraz dobór optymalnej oferty na terminale płatnicze
- Indywidualne, konkurencyjne stawki uzależnione między innymi od obrotów, struktury kart oraz średniej transakcji
- Pełny zakres funkcjonalności: doładowania (prepaid), karty podarunkowe, płatność walutą karty (DCC), wypłata pieniędzy (cashback), preautoryzacja, MO/TO i MDE
- Integracja z systemami sprzedażowymi (POS) i kasami fiskalnymi
- Obsługiwane płatności:
👉 Wszystko co powinieneś wiedzieć o terminalach płatniczych 📚
Pierwszy terminal płatniczy w firmie? Odbierz bezpłatny terminal w ramach programu Polska Bezgotówkowa (PWOB)
Jeśli zaczynasz dopiero przygodę z płatnościami bezgotówkowymi w swojej firmie to możesz otrzymać bezpłatny terminal płatniczy w ramach programu Polska bezgotówkowa (PWOB).
Prowadzisz biznes i korzystasz już z terminali płatniczych?
Sprawdź, o ile możesz płacić mniej? Porównaj stawki, ponieważ niczym nie ryzykujesz a wyłącznie zyskujesz. W wyniku porównania warunków handlowych możesz otrzymać lepsze prowizje i zaoszczędzisz! Wystarczy 5 minut Twojego zaangażowania, aby wygenerować oszczędności w firmie.
Czy wiesz, że... ⛔️
- Operatorzy terminali płatniczych pobierają prowizje w ramach kompensaty, co powoduje, że często nie jesteś świadomy ile tak naprawdę płacisz za poszczególne transakcje
- Agenci oferują różne modele rozliczeniowe (stała stawka, marża + koszty, opłaty płaskie lub autoryzacyjne, dopłaty do niektórych kart)
- Zgodnie z zapisami w umowie operatorzy mogą w trakcie trwania współpracy podnieść stawki
Dlatego warto ze specjalistą przeanalizować rozliczenia, porównać stawki i wybrać najlepszą ofertę na terminale płatnicze!
Proces zmiany operatora terminali płatniczych
Zobacz jak wygląda proces, który wymaga zaledwie kilku minut Twojego zaangażowania:
- Skontaktuj się w celu ustalenia podstawowych informacji niezbędnych do analizy
- Następnie otrzymasz kalkulacje korzyści oraz kwotę oszczędności
- W przypadku zdecydowania się na współpracę otrzymasz niezbędne dokumenty do podpisu
- W międzyczasie zostanie wysłane wypowiedzenie do obecnego operatora
- Po zatwierdzeniu umowy, pozostaje już tylko kwestia zainstalowania urządzenia i przeszkolenia personelu
Zapraszamy do współpracy
Rozwijaj z nami płatności bezgotówkowe w Polsce, bo jak wynika z badania „Płatności bezgotówkowe oczami Polaków 2021", blisko 65% klientów jako najczęstszą formę płatności wybiera kartę płatniczą. Na trendy nie masz wpływu, ale możesz zdecydować z jakim operatorem będziesz współpracować i na jakich warunkach!
Najczęściej zadawane pytania (FAQ) związane z terminalami płatniczymi
Co to jest terminal płatniczy?
Terminal płatniczy to urządzenie elektroniczne, które umożliwia przeprowadzanie transakcji bezgotówkowych za pomocą kart płatniczych. Służy do autoryzacji, rejestracji i przesyłania danych transakcji do instytucji finansowych. Wyróżniamy terminale stacjonarne, PIN Pad’y, terminale przenośne (mobilne), tzw. softPOS (aplikacje do płatności na telefonie) oraz czytniki w urządzeniach samoobsługowych.
Czy można otrzymać terminal płatniczy za darmo?
Odpowiedź brzmi: tak! W ramach programu rozwoju płatności bezgotówkowych (PWOB - Program Wsparcia Obrotu Bezgotówkowego), który powstał z inicjatywy wydawców kart, organizacji płatniczych, agentów rozliczeniowych, Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii oraz Związku Banków Polskich. Program skierowany jest do nowych firm oraz przedsiębiorców, którzy w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie korzystali z terminala płatniczego, z wyłączeniem m.in. franczyzobiorców.
Co to jest DCC i do czego służy?
DCC (skrót z ang. Dynamic Currency Conversion) to transakcja, dzięki której użytkownik karty płatniczej z zagranicy może dokonać płatności w walucie swojej karty. W wyniku przewalutowania DCC obcokrajowiec zna kurs wymiany waluty w momencie dokonywania transakcji i wie jaką dokładnie kwotą zostanie obciążony.
Na czym polega BLIK?
BLIK to mobilna metoda płatności, która jest wygodna i bezpieczna. Pozwala przeprowadzać transakcje zarówno w sklepach tradycyjnych i internetowych, jak i umożliwia klientom realizowanie przelewów pieniędzy na numery telefonów oraz wypłacanie gotówki z bankomatów.
Do czego służy CASHBACK?
Cash Back to transakcja na terminalu płatniczym, która umożliwia właścicielowi karty płatniczej wypłatę gotówki w kasie podczas dokonywania zakupów w sklepie.
Co to jest CONTACTLESS?
Contactless to technologia płatności, która umożliwia przeprowadzenie transakcji zbliżeniowych, płatności bezdotykowych.
Na czym polega MDE, MO/TO?
MDE (Manual Data Entry), MO/TO (Mail Order / Telephone Order) to usługa polegająca na autoryzacji transakcji bez fizycznej obecności karty płatniczej, poprzez wprowadzenie danych karty do terminala płatniczego za pomocą jego klawiatury.
Do czego służy preautoryzacja?
Preautoryzacja to czasowe zablokowanie środków na koncie klienta na poczet przyszłych rozliczeń. Usługa najczęściej stosowana w branży hotelarskiej, która zabezpiecza hotelarzy na wypadek rezygnacji gości z dokonanej rezerwacji. Służy to zabezpieczenia środków na koncie klienta.