Potrzebujesz pieniędzy na rozwój biznesu? Pozyskaj inwestora

szukam inwestora wspólnika do biznesu

Truizmem jest stwierdzenie, że biznes tworzą ludzie. Kapitał ludzki oraz finansowy to jedne z najważniejszych ogniw każdej firmy.

Nierzadko się zdarza, że brak pieniędzy uniemożliwia realizację marzeń o własnym przedsięwzięciu lub brakuje odpowiednich ludzi, z którymi można budować wspólny sukces. Jedno bez drugiego nie istnieje.

Pozyskanie dobrego inwestora nie jest łatwe. To zadanie wymaga odpowiednich kontaktów biznesowych oraz czasu. Nie każdy posiada dostęp do tzw. aniołów biznesu, którzy dysponują niezbędnymi funduszami i chcą zainwestować pieniądzę w ciekawie przedsięwzięcia. 

Aby pomóc ludziom przedsiębiorczym, którzy potrzebują środków finansowych na rozwój firmy, stworzyłem na portalu WlasnyBiznes.pl nową kategorię z ogłoszeniami biznesowymi z opcją 👉  Szukam inwestora, wspólnika, która umożliwia nawiązywanie kontaktów biznesowych pomiędzy:

  • Osobami, które mają pomysł na biznes i chcą otworzyć firmę, ale nie dysponują odpowiednimi środkami finansowymi lub doświadczeniem biznesowym, a
  • Inwestorami, którzy posiadają kapitał, odpowiednią wiedzę, kompetencje i doświadczenie, ale brakuje im odpowiednich ludzi, którzy zrealizują ciekawy pomysł na biznes.

Ponadto, opracowałem poradnik Jak napisać biznesplan?, który jest niezbędny do pozyskania inwestora.

Syndrom braku własności na etacie

Moje doświadczenia zdobyte na rynku pracy podczas rekrutacji pracowników potwierdzają tezę, że pracownicy etatowi cierpią na syndrom braku własności.

Mają świadomość, że pracując na etacie w firmie, są tylko najemnikami, których można w każdej chwili zwolnić, ponieważ to nie jest ich biznes!

Dlatego warto szukać nowych rozwiązań, zwłaszcza w obecnych czasach. Rynek pracy jest niepewny i należy stawiać na alternatywne formy rozwoju zawodowego, dzięki którym można zrealizować swoje marzenia.

Kontakty biznesowe warte miliony

W biznesie istnieją zasadniczo dwie waluty: pieniądze i czas. Tych pierwszych, osoby na początku swojej kariery zawodowej zazwyczaj nie posiadają, ale mogą "zapłacić" ponadprzeciętnym zaangażowaniem w postaci czasu. Należy im to tylko umożliwić i postawić na relacje partnerskie.

Pracownicy etatowi mają często świetny pomysł na biznes, ale brakuje im pieniędzy, specjalistycznej wiedzy, odpowiednich kompetencji lub po prostu, boją się sami zrobić pierwszy krok w stronę własnego biznesu. Ponadto, handlowcy posiadają umiejętności sprzedażowe, które są niezwykle przydatne w rozwijaniu nowej firmy. 

Aby zniwelować ten problem, utworzyłem kategorię, która umożliwia nawiązywanie kontaktów biznesowych na nowej płaszczyźnieNowa kategoria z ogłoszeniami biznesowymi z opcją 👉  Szukam inwestora, wspólnika wpisuje się w misję portalu WlasnyBiznes.pl, która polega na:

  • promowaniu przedsiębiorczości w Polsce,
  • stworzeniu społeczności ludzi przedsiębiorczych,
  • dzieleniu się wiedzą biznesową oraz doświadczeniem,
  • ułatwieniu startu w biznesie,
  • wsparciu początkujących przedsiębiorców.

Razem możemy więcej! 👍

 

Jeśli uważasz, że niniejszy artykuł jest wartościowy to udostępnij go proszę (na dole znajdują się przyciski udostępnienia w mediach społecznościowych 👇). Dzięki Twojej pomocy dotrze on do większej liczby osób.

Autor: Maciej Makowski, twórca portalu WlasnyBiznes.pl

Artykuły o własnym biznesie, które mogą Cię zainteresować:

Więcej
  • Możesz mieć dobry pomysł na biznes, ale problemy związane z dotarciem do grupy docelowej obniżą jego atrakcyjność, a nawet przekreślą szanse na powodzenie. Przede wszystkim powinieneś oszacować trudność dotarcia do potencjalnych klientów, czas, koszt oraz niezbędne narzędzia. To bardzo ważny aspekt, który powinieneś uwzględnić na etapie weryfikacji koncepcji biznesowej, zanim zdecydujesz się na rozpoczęcie działalności.

  • Jeśli wiesz, kim jest Twój klient, to kolejnym etapem weryfikacji pomysłu na biznes jest sprawdzenie potencjału rynku. Najprościej rzecz ujmując, rynek docelowy to liczba Twoich profilowych klientów. Aby lepiej poznać otoczenie firmy oraz zbadać atrakcyjność sektora i jego strukturę warto skorzystać z metody 5 sił Portera, którą szczegółowo opisuję w niniejszym wpisie.

  • Na etapie weryfikacji pomysłu na biznes warto opracować wstępną wersję produktu, tzw. MVP (z ang. Minimum Viable Product), aby zademonstrować ją potencjalnym klientom i pozyskać wartościowe informacje zwrotne. Pomysł jest czymś nienamacalnym i każda ze stron może mieć różne wyobrażenia na temat ostatecznego kształtu produktu.

  • Zakładam, że masz już zweryfikowany pomysł na biznes, przemyślany model biznesowy oraz opracowany 👉 biznesplan, skoro postanowiłeś uruchomić własny biznes i szukasz informacji na temat zakładania firmy. Przede wszystkim gratuluję podjęcia decyzji o uruchomieniu firmy i cieszę się, że odwiedziłeś portal WlasnyBiznes.pl. Z myślą o osobach, które zaczynają przygodę z przedsiębiorczością stworzyłem praktyczne materiały, w których wyjaśniam jak założyć firmę i na co zwrócić uwagę jeszcze przed rejestracją działalności gospodarczej. Przed Tobą wiele ważnych decyzji do podjęcia oraz formalności do załatwienia, m.in. musisz wybrać formę prawną prowadzenia działalności, formę opodatkowania, PKD. Zdecydować: być, czy nie być VAT’owcem? Kiedy rozpocząć działalność gospodarczą? Każdy przedsiębiorca musiał przez to przejść i zapewniam Cię, że nie jest to tak trudne jak powszechnie się o tym mówi. Poniżej znajdziesz listę zadań, które musisz wykonać zanim założysz firmę.

  • W tym artykule wyjaśniam krok po kroku formalne aspekty rejestracji firmy, czyli jak zarejestrować jednoosobową działalność gospodarczą w CEIDG. Natomiast kwestie, które powinieneś przeanalizować przed rejestracją działalności gospodarczej, poruszam w poradniku jak założyć firmę? Omawiam w nim m.in.: formy prawne i rodzaje opodatkowania, zalety niebycia VAT’owcem, kody PKD oraz wskazuje optymalny termin rozpoczęcia działalności gospodarczej, aby zyskać dodatkowy miesiąc ulgi na start i preferencyjne składki ZUS.

  • Od znalezienia pomysłu do jego wdrożenia i przekształcenia w prosperujący biznes jest długa droga. Nie istnieje jedna idealna metoda weryfikacji pomysłu, która pozwoli jednoznacznie stwierdzić, czy biznes osiągnie sukces. Możemy mówić wyłącznie o zmniejszeniu ryzyka. Mimo to, warto przeprowadzić proces walidacji zamiast ślepo wierzyć w swoją intuicję, ponieważ sprawdzenie pomysłu przed jego wdrożeniem pozwala wyeliminować wiele błędów oraz opracować efektywny model biznesowy!