Szkolenie online

Jak założyć firmę i otworzyć własny biznes?

Te szkolenie jest dla Ciebie jeśli:

Planujesz zbudować dochodową firmę w Polsce opartą na zdrowych fundamentach, ale nie wiesz od czego zacząć.

Zależy Ci na odpowiednim przygotowaniu się do prowadzenia firmy, bo nie chcesz działać chaotycznie.

Szukasz inspiracji biznesowych lub masz już pomysł na biznes, ale nie wiesz czy przyjmie się on na rynku.

Symulacja finansowa, przychody, koszty, podatki, formy prowadzenia działalności to dla Ciebie czarna magia.

Masz już dość swojego szefa lub doskwiera Ci wypalenie zawodowe i zamierzasz przejść na swoje.

Chcesz być niezależny, robić wartościowe rzeczy i zarabiać konkretne pieniądze!

Co zawiera szkolenie i jakie daje korzyści?

W świat biznesu wprowadzą Cię filmy wideo, prezentacje multimedialne oraz zadania, które pomogą Ci uporać się z początkowymi wyzwaniami. Kurs został stworzony w oparciu o polskie realia i specyfikę prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce.

Materiały multimedialne

Zyskasz dostęp do materiałów szkoleniowych, które zostały podzielone na 3 główne etapy oraz kilkanaście modułów.

Proces tworzenia firmy

Poszczególne moduły zostały zaprojektowane według logicznej sekwencji, co ułatwi Ci budowanie firmy krok po kroku.

Praktyczne zadania

W wyniku realizacji ćwiczeń nabędziesz praktyczne kompetencje oraz wdrożysz pozyskaną wiedzę w życie.

Pytania kontrolne

Dzięki liście kontrolnej przeanalizujesz poszczególne obszary i wychwycisz ewentualne ryzyka.

Pomocne narzędzia

Kalkulatory biznesowe pomogą Ci przeprowadzić symulację finansową, policzyć koszty, podatki, estymowane zyski

Unikatowy certyfikat 

Otrzymasz certyfikat potwierdzający uczestnictwo w szkoleniu, który zawiera indywidualny numer identyfikacyjny oraz hologram.

Program szkolenia

ETAP I - MENTALNA STRONA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

Dlaczego mentalny aspekt przedsiębiorczości jest ważny? Ponieważ istnieje silny związek pomiędzy tym, jakim człowiekiem jest przedsiębiorca a kształtem i kondycją firmy; zwłaszcza w przypadku prowadzenia jednoosobowej działalności gospodarczej. Twoje mentalne ograniczenia będą miały bezpośredni wpływ na "rozwój" firmy, a braki kompetencyjne uwypuklą się ze zdwojoną siłą podczas zarządzania.

Na pierwszym etapie skupimy się na tym, kim  jest przedsiębiorca i za co odpowiada. Przeanalizujemy czynniki sukcesu oraz kompetencje, które są niezbędne do prowadzenia firmy. Omówimy typy osobowości przedsiębiorców, znaczenie motywacji i pasji w biznesie oraz klasyczne błędy popełniane przez początkujących przedsiębiorców.

Na koniec wyjaśnimy sobie, na czym polega skuteczna strategia biznesowa, ponieważ tworzenie firmy to droga i zanim wyruszysz w podróż, musisz wiedzieć, w którym kierunku masz podążać.

ETAP II - PROCES WERYFIKACJI POMYSŁU NA BIZNES

Od pomysłu do jego wdrożenia i przekształcenia w prosperujący biznes jest długa droga. Koncepcje i idee są różne, ale wszystkie mają wspólne cechy i stałe elementy, na podstawie których można opracować uniwersalny proces weryfikacji.

Na drugim etapie skoncentrujemy się na narzędziach, które zostały stworzone na potrzeby weryfikacji nowych projektów biznesowych. Otrzymasz konkretne kryteria, które powinien spełniać dochodowy pomysł i efektywny model biznesowy! Poznasz cechy idealnego produktu oraz źródła finansowania. Przeanalizujesz kluczowe obszary biznesowe, tj. grupę docelową, potencjał rynku, kanały komunikacji, sprzedaży i dystrybucji oraz przeprowadzisz symulację finansową.

Poznasz różne inspiracje biznesowe oraz procesy twórcze. Otrzymasz filtr, przez który przepuścisz swój projekt biznesowy oraz sprawdzisz, czy coś powinieneś poprawić i ulepszyć. W przypadku pozytywnej weryfikacji przejdziesz do ostatniego etapu.

ETAP III - PRZYGOTOWANIE OPERACYJNE I REJESTRACJA FIRMY

Jeśli pozytywnie zweryfikujesz pomysł na biznes i będziesz mieć pewność, że jest na niego realne zapotrzebowanie, to ostatnim stadium przygotowań jest wdrożenie finalnej wersji projektu.

Na trzecim etapie skupimy się na działaniach operacyjnych. Stworzysz podstawowe procesy i procedury. Opracujesz funkcyjną strukturę organizacyjną z uwzględnieniem zasobowych własnych i zewnętrznych (outsourcing). Zaplanujesz działania rekrutacyjne oraz proces szkoleniowy. Wymyślisz nazwę firmy, zarejestrujesz domenę oraz opracujesz spójny system identyfikacji wizualnej. Zajmiesz się kwestiami formalno-prawnymi, m.in. umowami współpracy. Wybierzesz formę prowadzenia działalności, formę opodatkowania i numer PKD.

Zwieńczeniem tego etapu jest sporządzenie ostatecznej wersji biznesplanu i rejestracja firmy. W tym momencie staniesz się pełnoprawnym przedsiębiorcą i będziesz mógł rozpocząć działalność operacyjną!

Zapraszam!

Nazywam się Maciej Makowski. Jestem trenerem, pasjonatem przedsiębiorczości i przede wszystkim praktykiem.

Prowadzę własną firmę od 2009 roku i posiadam doświadczenie w tworzeniu oraz wdrażaniu różnych projektów biznesowych. Aktualnie zarządzam serwisem FranczyzaBanku.pl, który stworzyłem w 2013 roku oraz rozwijam nowy portal internetowy WlasnyBiznes.pl. Prowadzę również szkolenia biznesowe oraz zajęcia na Uczelni Wyższej, m.in. z Przedsiębiorczości, e-Marketingu, Nowoczesnych technologii w marketingu i sprzedaży.

DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE

Wieloletnie doświadczenie zawodowe zdobyłem na rynku finansowym, ubezpieczeniowym i telekomunikacyjnym. Karierę zawodową rozpocząłem w korporacji. Przeszedłem poszczególne szczeble w hierarchii, począwszy od doradcy klienta, poprzez lidera zespołu, trenera, analityka, menedżera regionalnego, po dyrektora sieci sprzedaży. Pracowałem w takich instytucjach jak CitiBank Handlowy, Raiffeisen Bank Polska, Bank BPH, Dom Finansowy QS, Regionalne Centrum Ubezpieczeń, Telekomunikacja Polska. Współpracowałem z siecią Play oraz czołowymi Towarzystwami Ubezpieczeniowymi, m.in.: PZU, Hestia, Generali.

Image
.