Studio Synergy jako pomysł na biznes. Trening personalny EMS

trening personalny EMS jako pomysł na biznes

Wywiadu udzielił Pan Bartłomiej Stanek, Dyrektor ds. Rozwoju Sieci Franczyzowej Studio Synergy - sieci butikowych studiów EMS z najdłuższym doświadczeniem w Polsce.

Panie Bartłomieju, proszę przybliżyć specyfikę treningu EMS w kontekście Państwa działalności.

Trening EMS to innowacyjna metoda treningowa w branży fitness. Ta forma aktywności wywodzi się z fizjoterapii, a została spopularyzowana w Niemczech.

Dzięki elektrostymulacji, podczas treningu pracuje 90% mięśni. Ta usługa ma bardziej kameralny charakter niż tradycyjny trening na siłowni. Podczas sesji EMS obecne są maksymalnie dwie osoby trenujące.

Oferujemy sesję EMS pod asystą osobistego trenera. Podczas trwania członkostwa dbamy również o osiągnięcie celu treningowego klienta – np. osiągnięcie wymarzonej sylwetki czy uzyskanie ulgi bólu pleców. Na bieżąco monitorujemy stan składu ciała podopiecznych.

Jaki jest potencjał treningów EMS?

Trening EMS ma ogromny potencjał i przyszłość, co pokazał szczególnie czas lockdown’u. Zainteresowanie treningiem EMS w Studio Synergy podczas pandemii przerosło nasze oczekiwania. Zapotrzebowanie było ogromnie zarówno w naszych placówkach, jak i punktach franczyzowych.

Klienci szukali alternatywy dla aktywności fizycznej podczas lockdown’u. Trening EMS pod tym względem okazał się nową potrzebą, dzięki bezpiecznemu, sterylnemu i indywidualnemu podejściu do wykonywanej usługi. Cieszymy się, że w tych trudnych chwilach spełniliśmy wymagania naszych klientów, którzy potrzebowali ruchu.

Na początku tego roku, w połowie trwania lockdown’u otworzyliśmy pierwszy punkt franczyzowy Studio Synergy w Katowicach. Ilość chętnych na trening wprowadzający w stolicy Górnego Śląska była powyżej naszych oczekiwań. W roku 2021 nawiązaliśmy współpracę z 4 nowymi partnerami.

Pandemia nie była jedynym impulsem do wzrostu popularności treningu EMS. Jesteśmy coraz bardziej zapracowani, zajęci. W tak zabieganym trybie życia trudno wygospodarować czas na dbanie o zdrowie. Trening personalny EMS pozwala na krótką i efektywną aktywność raz w tygodniu. 

A jak wygląda kwestia konkurencji?

Ilość butikowych studiów nie jest tak duża, jak u naszych zachodnich sąsiadów Niemców - prekursorów treningu EMS. Ta forma ćwiczeń jest bardziej popularna na południu Polski m.in. w Krakowie, we Wrocławiu, w Katowicach. Na północy kraju punktów z treningiem EMS wciąż jest niewiele. Zapotrzebowanie na kameralną usługę zarówno w dużych, jak i mniejszych miejscowościach jest spore.

Staramy się być marką z misją, szerzyć świadomość dbania o zdrową sylwetkę i potrzebę ruchu. Idziemy inną drogą niż nasza konkurencja.

OTWÓRZ WŁASNE STUDIO SYNERGY
I ZARABIAJ NA TRENINGACH PERSONALNYCH EMS!

franczyza Studio Synergy EMS

Kim jest Państwa klient?

Ponad połowę naszych klientów stanowią kobiety w różnym spektrum wiekowym. Są to młode zabiegane mamy, jak i zarówno starsze panie, które pragną zadbać o zdrowe mięśnie i stawy.

Trening EMS jest dedykowany dla osób zapracowanych, którym ciężko w codziennym grafiku znaleźć czas na jakąkolwiek aktywność w tygodniu. Treningiem w Studio Synergy są zainteresowani również profesjonalni sportowcy, dla których sesja EMS jest uzupełnieniem planu treningowego.

Jakie problemy klientów Państwo rozwiązują?

Nasza usługa zaspokaja potrzeby zapracowanych Polaków, którzy chcą znaleźć choć 20 minut w tygodniu na efektywny trening. Sesja EMS zapewnia również bezpieczny trening pod okiem eksperta. Trening EMS jest również formą rehabilitacji.

Proszę pokrótce opisać Studio Synergy oraz najbliższe plany rozwoju.

Studio Synergy to najdłużej działająca sieć franczyzowych studiów EMS w Polsce. Pierwsze studio zarówno Małopolsce, jak i Krakowie powstało w 2015 roku. Obecnie Studio Synergy posiada 3 placówki własne w Krakowie, w strategicznych lokalizacjach na Bronowicach, Podgórzu i w Centrum.

W 2021 roku Studio Synergy nawiązało współpracę z czterema franczyzobiorcami, wyniku czego powstały nowe lokalizacje w Katowicach, w Bielsku-Białej, w Radomiu i w Liszkach k. Krakowa. W bieżącym roku Studio Synergy dodało do swojej oferty franczyzowej kolejny wariant biznesowy – Studio Synergy Light, opcję dla mniejszych miejscowości.

Kolejnym krokiem dla rozwoju marki Studio Synergy jest dalszy rozwój sieci, zwłaszcza w środkowej i w północnej Polsce. Naszym celem na przyszłość jest bycie liderem w branży EMS w Europie Środkowo-Wschodniej.

Jakie wymagania należy spełnić, aby nawiązać z Państwem współpracę?

Franczyzę Studio Synergy polecamy inwestorom z dużych miast (powyżej 60 tys. mieszkańców). Kwota inwestycji w Studio przy finansowaniu maszyn od 100 tys. Wstępna opłata franczyzowa wynosi 15 tysięcy złotych.

Oczywiście poza finansowymi wymaganiami oczekujemy zaangażowania w prowadzenie studia – pasji, spełnienia zawodowego lub zainteresowanie branżą fitness.

Doświadczanie nie jest wymagane, ponieważ każdego partnera przygotowujemy do otwarcia studia podczas wewnętrznych szkoleń. Dzielimy się wiedzą z zakresu treningu EMS, marketingu, sprzedaży i leadership’u. Po otwarciu jesteśmy w stałym kontakcie z partnerem i wspieramy w prowadzeniu biznesu.

Dlaczego warto otworzyć własne Studio Synergy?

Studio Synergy oferuje wieloletnie know-how na temat prowadzenia rentownego studia EMS. W tej branży posiadamy najdłuższe doświadczenie w Polsce. Jesteśmy prekursorami treningu EMS w Krakowie i w Małopolsce.

Franczyza Synergy udostępnia standardy oraz procedury obsługi klienta, sposób prowadzenia treningu oraz procedury dotyczące zarządza studiem i pracownikami. Franczyzowa placówka Studio Synergy, korzystająca z naszych procesów osiąga 30-40% większy obrót niż studio indywidualne.

Naszym klientom udostępniamy odpowiednie rozwiązania informatyczne i płatnicze niezbędne do prawidłowego funkcjonowania studia. Oferujemy również wsparcie działu prawnego oraz rozbudowaną ofertę szkoleń uzupełniających dla personelu franczyzobiorcy.

Więcej informacji na temat współpracy można uzyskać na naszym profilu 👉 Studio Synergy - oferta franczyzowa

Dziękuję bardzo za rozmowę!
Rozmawiał Maciej Makowski, twórca portalu WlasnyBiznes.pl

Gotowe pomysły na biznes

Wywiady z cyklu własny biznes...

Więcej
  • Wywiadu udzielił Pan Radosław Wanat, Doradca Techniczny z Auto Gamma - największej firmy w Polsce zajmującej się wszelkimi usługami dotyczącymi regeneracji i adaptacji reflektorów. Panie Radosławie, na początek proszę przybliżyć specyfikę usługi detailingu w kontekście Państwa działalności. Firma Auto Gamma powstała w 1993 roku. Chcieliśmy wprowadzić usługi, które by nas wyróżniały na tle innych warsztatów samochodowych, wypełnić lukę. Stąd też pomysł, aby rozwinąć nasz salon. Wiele warsztatów oferuje usługi związane z detailingiem, gdzie można m. in. wypolerować lampy. W naszym warsztacie Klient może więcej - począwszy od polerowania, po całkowitą regenerację, przełomowym momentem umożliwiającym kilkukrotne zwiększenie natężenie światła w stosunku do fabrycznego było, gdy wprowadziliśmy ich modyfikacje na reflektory wykorzystujące technologie LED. Jesteśmy liderem i największa firmą w Polsce zajmującą się wszelkimi usługami dotyczącymi regeneracji i adaptacji reflektorów. Jesteśmy również bezpośrednim importerem części i elementów typu klosze, obudowy, reflektory ; wszystkiego co związane z oświetleniem samochodowym. Poza oświetleniem samochodowym zajmujemy się również naprawą szyb - wszelkiego rodzaju odpryski od kamieni oraz usuwaniem wgnieceń na karoserii metodą PDR np po gradobiciu, parkingówki, przygotowanie pod lakier. Te usługi również wprowadzone są do systemu franczyzowego.

  • Wywiadu udzielił Pan Olivier Jeske, Dyrektor Działu Franczyz Salonty - sieci przestrzeni typu premium z przeznaczeniem na bezobsługowy wynajem na zamknięte wydarzenia grupowe. Panie Olivierze, na początek proszę przybliżyć specyfikę usługi bezobsługowego wynajmu w kontekście Państwa działalności. Sieć Salonty polega na bezobsługowym wynajmie przestrzeni typu premium na zamknięte wydarzenia grupowe. Wynajmujący może w lokalu zorganizować dowolny typ wydarzenia, od urodzin, ceremonii i uroczystości rodzinnych po spotkania firmowe, integracje, warsztaty oraz imprezy tematyczne. Bezobsługowość to przede wszystkim wygoda i swoboda dla klienta oraz bezpieczeństwo dla placówki. Dzięki takiemu rozwiązaniu franczyzobiorca nie martwi się przekazywaniem kluczy, ponieważ cały proces rezerwacji odbywa się w 100% zdalnie, a klient otrzymuje swój unikalny kod dostępu do placówki aktywny przez cały czas trwania wydarzenia drogą mailową oraz telefoniczną.

  • Wywiadu udzieliła Pani Martyna Cieśluk, Dyrektor Operacyjny C2 Galerie Alkoholi Świata - sieci specjalistycznych sklepów z alkoholami oraz profesjonalnym doradztwem. Pani Martyno, na początek proszę przybliżyć specyfikę Państwa branży. Branża alkoholowa charakteryzuje się ciągłym ruchem, zmianami. Ciągle powstają nowe trunki, rodzaje, smaki, limitowane edycje. Nasi konsumenci są coraz bardziej świadomi, wiedzą czego chcą i szukają konkretnych produktów, często bardzo unikatowych, a my staramy się podążać za trendami, nowościami i sprostać ich oczekiwaniom. Jako sklepy profesjonalne musimy ciągle rozszerzać swoją wiedzę, dlatego stawiamy na szkolenia i stały rozwój.

  • Wywiadu udzieliła Pani Anna Urbańska, Master Trener STRUCTOGRAM® - systemu treningowego, który wykorzystuje wiedzę oraz najnowsze badania nad mózgiem ludzkim, opartego o genetykę i biologię. Pani Anno, na początek proszę przybliżyć specyfikę Państwa branży. Od 1998 roku działamy w branży szkoleniowej, a obecnie spora część naszych aktywności z powodzeniem odbywa się w przestrzeni online. Specjalizujemy się w szkoleniach opartych na wiedzy o mózgu, która przekłada się na wszystkie aspekty naszego codziennego funkcjonowania, od relacji z innymi po sukcesy zawodowe.  Zaznajamiamy naszych klientów z niezwykle skutecznym systemem treningowym STRUCTOGRAM®, który sprowadziliśmy do Polski ze Szwajcarii w 2011 roku. Kierując się tą intuicyjną, a zarazem udowodnioną naukowo wiedzą, wyjaśniamy uczestnikom naszych szkoleń, czym są 3 kolory mózgu, pracujemy z nimi nad ich biznesem, produktami czy usługami oraz budujemy ich zespoły.

  • Wywiadu udzieliła Pani Katarzyna Santos, Manager ds. Rozwoju Sieci Franczyzowej epaka.pl - lidera na rynku kurierskim pod względem stacjonarnych punktów nadań i odbioru przesyłek.  Pani Katarzyno, proszę przybliżyć specyfikę i potencjał branży kurierskiej w kontekście Państwa działalności. Firma epaka.pl działa w branży kurierskiej i zajmuje się odsprzedażą usług takich firm jak m.in. InPost, DHL, DPD. Branża opiera się na handlu w internecie, co w dobie pandemii ma szczególne znaczenie, ponieważ nasz serwis epaka.pl funkcjonuje non stop i każdego dnia obsługuje tysiące zamówień Klientów. Branża kurierska posiada ogromny potencjał oraz wiele możliwości na rozwój. Firmy kurierskie ułatwiają zarówno nadania, jak i odbiory dla swoich Klientów poprzez chociażby wprowadzanie automatów paczkowych czy aplikacji mobilnych. Nasze punkty nadań i odbioru przesyłek są kompleksowe, ponieważ dają możliwość przygotowania, zapakowania przesyłki do transportu, a także doboru firmy kurierskiej do konkretnej paczki. W roku 2021 rozpoczęliśmy współprace między innymi z Allegro, UPS, Orlen Paczka, GLS Szybka Paczka, FedEx. Pokazuje to jaki trend wykształcił się przez ostatnie lata. Zakupy internetowe stają się coraz bardziej popularne, a co za tym idzie – branża kurierska stara się sprostać wymaganiom Klientów. Wyzwanie w naszej branży to na pewno czas dostawy, każdy dąży do jak najszybszego doręczenia paczki do rąk Klienta.

  • Wywiadu udzielił Pan Robert Kuc, CEO & Founder Zdrowa Krowa - franczyzowej sieci restauracji, która tworzy jedzenie w duchu “slow food fast”. Panie Robercie, proszę przybliżyć specyfikę oraz potencjał branży, w której Państwo działacie. Zdrowa Krowa to sieć restauracji działająca w modelu franczyzowym w dobrze każdemu znanej branży gastronomicznej.  W mojej opinii potencjał branży gastronomicznej jest ogromny i wciąż niewykorzystany. Co chwile powstają nowe koncepty i miejsca, a to oznacza, że rynek wciąż nie jest nasycony. Trendem, który obserwuje jest z całą pewnością rozszerzenie menu o pozycje stworzone w oparciu o dietę roślinną. Coraz więcej miejsc proponuje swoim gościom wegańskie i wegetariańskie odpowiedniki dań.