Sprzedam zakład produkcyjno-handlowy branży oświetleniowej

Cena:
9 999 999 zł
Cena do negocjacji

Miejscowość: Bytom Województwo: Śląskie Numer ogłoszenia: 295

Numer telefonu: 602692444
E-mail: firma@eurohandel.pl

Opis

Producent sprzętu elektrycznego i elektrotechnicznego, domeną jest produkcja opraw oświetleniowych, puszek natynkowych, dławic elektrycznych oraz wentylacji. Profil działalności to szeroki wachlarz produktów z przeznaczeniem dla branży elektrycznej, przetwórstwo tworzyw sztucznych i metalu na zlecenie. Produkcja na materiałach typu plastik, bakelit, aluminium, stal.

Zakład jest liderem w przetwarzaniu bakelitu i innych materiałów termoutwardzalnych  na rynku europejskim. Duża część produkcji jest eksportowana do krajów UE, jak również na inne kontynenty, gdzie swoją jakością poszerzają grono klientów.

Na stronie internetowej znajduje się cały asortyment produktów, które są w całości wytwarzane na własnych formach, wykrojnikach i narzędziach.
Wszystkie produkty są badane i certyfikowane w notyfikowanej zewnętrznej jednostce Zetom.

Teren obejmuje 2ha działki, na której znajdują się budynek biurowy (600 m2), hala produkcyjna + pomieszczenia biurowe  (1000m2), hala produkcyjna/magazynowa (300m2),  zespół garaży murowanych (7 garaży), dwa murowane silosy (po 250m2).

Teren jest ogrodzony, utwardzony, monitorowany i oświetleniowy. Ogrzewanie z sieci miejskiej, wszelkie inne media są dostępne. Duży zapas prądu, układ półpośredni, bateria kompensacyjna mocy biernej.

Park maszynowy w postaci 8 sztuk  wtryskarek do tworzyw sztucznych oraz 9 sztuk pras służących do produkcji elementów z bakelitu. Są to urządzenia o siłach zwarcia od 30 do 200 ton. Wiele urządzeń peryferyjnych, służących do maksymalnego wykorzystania materiałów i energii podczas procesu produkcyjnego. w tym również formy wtryskowe. 

Zakład znajduje się w mieście Bytom, naprzeciwko kopalni Bobrek. W bliskim sąsiedztwie węzła drogowego z szybkim dostępem do autostrady A1.

Decyzja o sprzedaży podyktowana jest stanem zdrowia właściciela.       

Pomoc w postaci doświadczenia właściciela oraz pracowników.