Sprzedam firmę RIDE-BIKE (marka, sklep internetowy, magazyn)

Cena:
200 000 zł
Cena do negocjacji

Miejscowość: Krościenko Wyżne Województwo: Podkarpackie Numer ogłoszenia: 266

Numer telefonu: 691220821
E-mail: kontakt@ride-bike.pl

Opis

Na Sprzedaż oferuję firmę RIDE-BIKE która istnieje na polskim rynku od wielu lat. Firma powstała z myślą aby dbając o środowisko i idąc z duchem czasu wykorzystać najbardziej ekologiczne źródło energii jakim jest zasilanie elektryczne do przemieszczania się. W obecnej sytuacji panującej na rynku drożejącej benzynie, ropie czy gazie jest to idealny moment aby kontynuować biznes który rozkwitał przez ostatnie lata w niesamowitym tempie. W obecnej sytuacji i dążeniu do jak najmniejszej ilości emisji spalin jest to wręcz idealny czas aby wejść już w działający tego typu biznes co znacząco przyspieszy zwrot z inwestycji, który w tym przypadku jest wręcz błyskawiczny. Dzięki wykorzystaniu posiadanych już rowerów nie musimy ich wyrzucać ale wystarczy je zmodyfikować co sprawia że nie wydajemy zawrotnych kwot na nowe elektryczne rowery, a przy tym tworzymy spersonalizowany pod siebie ebike unikając często kompromisom przy gotowych zestawach, które są nieporównywalnie droższe.

Jak podaje BUSINESS INSIDER „..z danych GUS z 2019 r, 61,6 proc. gospodarstw domowych w Polsce posiada rower, a w domach zamieszkanych przez min. 4 osoby już 77 proc. Z badania przeprowadzonego przez Nationale Nederlanden w czerwcu minionego roku wynika, że w trakcie pandemii co czwarty Polak przesiadł się na dwa kółka. Wzrost popytu na rowery obrazują też dane GUS na temat produkcji. W pandemicznym maju 2020 r. produkcja rowerów w Polsce była najwyższa od 4 lat. Powstało ich 119 tys. sztuk, czyli o 171,3 proc. więcej, niż w kwietniu 2020 r. i o 33,4 proc. więcej, niż w maju 2019 r.”

„Dyrektor Sportów Rowerowych w Decathlon Polska przewiduje, że ten rok pod względem sprzedaży rowerów będzie jeszcze lepszy niż 2020. Rafał Gębara ocenia, że sprzedaż rowerów i akcesoriów w 2021 w Decathlonie może być ponad 20 proc. wyższa niż w pierwszym roku pandemii. Coraz bardziej istotnym kanałem handlu staje się internet - udział sprzedaży rowerów w kanale digital w Decathlon Polska w stosunku do roku 2019 wzrósł dwukrotnie. Rosnącą sprzedaż rowerów przez internet odnotowała także sieć MediaExpert, która, choć specjalizuje się w elektronice, handluje również jednośladami.”

„Od początku minionego roku do 15 marca 2021 r. sama kategoria "rowery" odnotowała 62 proc. wzrost liczby wejść na stronę w stosunku do analogicznego okresu rok wcześniej. Zainteresowanie kategorią "rowery i akcesoria" wzrosło w tym samym okresie o 1 879 proc.!”

Przedmiotem sprzedaży jest:

 • marka RIDE-BIKE
 • domena sklepu
 • logo sklepu
 • baza zdjęć
 • kontakt do dostawców
 • sklep internetowy certyfikat SSL
 • magazyn z kompletnymi zestawami jak i częściami czy opakowaniami itp. (ilość ciągle się zmienia ponieważ sklep ciągle funkcjonuje)
 • konto na allegro
 • know-how

Jest to najlepszy okres aby kontynuować biznes ze względu nie tylko na drożejące cenny paliw co niesamowicie pobudziło rynek jak i sezon który właśnie będzie się rozpoczynał. Aby ułatwić nowemu właścicielowi kontynuacji tego biznesu oferuje pełne przeszkolenie odnośnie samych zestawów, marketingu, możliwości rozwoju firmy, przekazanie kontaktów z dostawcami jak i pomoc w przypadku prowadzeniu sklepu jak i zmian na samej stornie czy allegro.

Dane dodatkowe:

 • Średnia wartość zamówienia to 3100zł
 • Marża na poziomie 50-80%

Firma sprzedaję wyłącznie z powodu wyjazdu na stałe za granicę i chęci pozamykania spraw w Polsce. W razie dodatkowych pytań proszę o kontakt pod nr telefoniczny.