Sprzedamy spółkę, działającą 25 lat na rynku aftermarket

Cena:
3 000 000 zł
Cena do negocjacji

Miejscowość: Bielsko-Biała Województwo: Śląskie Numer ogłoszenia: 225

Numer telefonu: 696 543 473
E-mail: witek.wojcicki@gmail.com

Opis

Od 25 lat Spółka zajmuje się sprzedażą hurtową i dystrybucją części zamiennych do samochodów osobowych i dostawczych. Spółka prowadzi sprzedaż detaliczną w dwóch sklepach firmowych (w dużych miastach na Śląsku), sprzedaż internetową, a także logistykę i dostawy części zamiennych do rozproszonych klientów, głównie do warsztatów i sklepów motoryzacyjnych.

Oferta produktowa spółki jest bardzo obszerna – w stałej sprzedaży dostępne są części zamienne do samochodów osobowych i dostawczych oraz urządzenia, wyposażenie i materiały eksploatacyjne dla warsztatów.

Przyczyna sprzedaży spółki:

Wiek emerytalny wspólników. Brak sukcesji (dzieci wspólników robią kariery w innych zawodach i nie są zainteresowane kontynuowaniem rodzinnego biznesu)

Podstawowe informacje o firmie:

 • Hurtownia motoryzacyjna (rynek aftermarket) - sprzedaż hurtowa i detaliczna części nowych(95%) i używanych (5%) do samochodów osobowych.
 • Kanały sprzedaży: sklepy i hurtownie w dwóch dużych miastach województwa Śląskiego, dystrybucja bezpośrednia do warsztatów i sklepów motoryzacyjnych. Sprzedaż internetowa poprzez własny sklep internetowy oraz witryny na wszystkich popularnych platformach sprzedażowych.
 • 25 lat nieprzerwanej działalności w branży aftermarket
 • Ponad 1200 klientów, stałe i trwałe relacje z odbiorcami i dostawcami
 • Spółka jest autoryzowanym dystrybutorem Magneti Marelli ( w Polsce jest tylko 57 dystrybutorów ) oraz firmy TYC (w Polsce tylko 13 dystrybutorów)
 • Zatrudnienie - 13 pracowników, ze średnim stażem pracy 12 lat
 • Towary w ilości ponad 40.000 pozycji o wartości ponad 3,5 mln PLN
 • Przychody na poziomie 5 mln PLN, wartość aktywów 4,5 mln PLN, wartość zapasów 3,5 mln PLN, brak kredytów i zobowiązań handlowych przeterminowanych, brak zobowiązań w ZUS i US
 • Baza magazynowa o powierzchni ponad 2 tys. m kw

Przedmiot transakcji:

 1. Sprzedaż wszystkich wkładów wspólników (100% udziałów) w spółce – w praktyce cała działalność operacyjna w tym zapasy o wartości 3,5 mln PLN. Wartość sprzedaży spółki – 3 mln PLN 
 2. Umowa wynajmu (lub sprzedaży) obiektów i pomieszczeń należących do jednego ze wspólników w których prowadzona jest działalność Spółki. Łączna powierzchnia użytkowa obiektów wynosi 2.270 m2 usytuowanych na terenie 0,794 ha.

Potencjał

Sprzedawana firma prowadzi cały czas działalność operacyjną i posiada duży potencjał rozwojowy. Branża aftermarket cechuje się od lat bardzo dobrymi wynikami. Pandemia COVID 19 sprzyja rozwojowi rynku z uwagi na trudną sytuację producentów samochodów osobowych, rosnący średni wiek samochodów osobowych w Polsce i stale zwiększający się rynek samochodów używanych.

Dla potencjalnych inwestorów, po podpisaniu NDA spółka udostępnia Memorandum Informacyjne.