Działający warsztat samochodowy z wulkanizacją

Cena:
200 000 zł
Cena do negocjacji

Miejscowość: Szczecin Województwo: Zachodniopomorskie Numer ogłoszenia: 192

Numer telefonu: 731139611
E-mail: 31bartlomiej@gmail.com

Opis

Sprzedam prosperujący warsztat samochodowy, znajdujący się w Szczecinie w okolicy osiedla Zawadzkiego w popularnej lokalizacji. Działalność warsztatu: wulkanizacja, mechanika samochodów osobowych.

Warsztat składa się z 2 w pełni wyposażonych stanowisk (na jednym podnośnik dwukolumnowy, na drugim płytowy), z biura obsługi klientów, poczekalni, toalety, dwóch pomieszczeń socjalnych, przechowalni opon (mieści około 250 kompletów) oraz niedużego magazynu.

W okresie wymiany opon na zimowe warsztat obsługuje nawet 40 samochodów dziennie, poza sezonem wymiany opon terminy do mechanika średnio wynoszą 3-4 tygodnie. Na brak pracy czy nudę nigdy nie narzekamy, posiadamy stale rozrastającą się bazę stałych klientów.

Cena zawiera:

 • cesję praw najmu lokalu;
 • nazwę firmy z wyrobioną marką (4,5 gwiazdki w Google ze 100 opinii), strona internetowa firmy, facebook, instagram, materiały promocyjne, wizytówki, numery telefonu, na które dzwonią klienci;
 • pełne wyposażenie stanowisk i biura (podnośniki, maszyny do wymiany opon, wyważania kół, w tym ciężarowych, wózki narzędziowe, elektronarzędzia, narzędzia ręczne, komputer diagnostyczny, bieżący zapas chemii warsztatowej etc.);
 • przechowalnię opon, która z sezonu na sezon przynosi coraz więcej klientów, obecnie jest ich ok 190 na sezon;
 • pomoc w cesji umów handlowych z dostawcami części i opon na nowego właściciela.

Po przekazaniu firmy oferuję przeszkolenie oraz bieżącą telefoniczną pomoc w pierwszym roku, jeśli będzie konieczna.

Najczęściej zadawane pytania

 • Jakie są koszty utrzymania warsztatu?
  Miesięczna opłata za czynsz wraz z prądem i wodą (jedna faktura, ok. 3000 zł/m-c brutto), zimą ogrzewanie warsztatu na olej w zależności od zużycia, ogrzewanie biura brykietem drzewnym w zależności od zużycia. Internet, telefony, wywóz odpadów, pozostałe stałe koszty miesięczne to ok. 1000 zł.
 • Dlaczego sprzedaję dochodowy biznes?
  Z powodów prywatnych, które mogę zdradzić wyłącznie rzeczywiście zainteresowanej osobie na spotkaniu osobiście.
 • Czy firma ma długi, zaległości w płatnościach faktur, US lub ZUS?
  Nie, nigdy nie miała.
 • Jaka jest forma prawna firmy?
  Jest to jednoosobowa działalność gospodarcza, zatrudniająca pracowników (mikroprzedsiębiorstwo).
 • Ile zarabia taka firma?
  Średni roczny przychód to ok. 550.000 zł, zysk ok. 120.000 zł, tendencja z roku na rok rosnąca. Przykład: w sezonie wymiany opon dzienny utarg waha się między 4 a 5 tys. złotych. Sama przechowalnia opon (nie wliczając usługi ich wymiany) to ok. 40 tys. złotych przychodu rocznie.

Jeśli nie odbieram, proszę o SMS - oddzwonię.