WŁASNA FIRMA: narzędzia, programy i usługi dla firm

własna firma

Prowadzenie własnej firmy to permanentny rozwój oraz realizacja zadań i celów, których nie da się osiągnąć w pojedynkę. Potrzebni są do tego dodatkowi ludzie oraz specjalne narzędzia i usługi. 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców została stworzona na portalu WlasnyBiznes.pl kategoria WŁASNA FIRMA, w której znajdują się rozwiązania dla nowych i rozwijających się firm. Rozmaite programy, narzędzia i usługi dla firm oraz praktyczne wskazówki ułatwiające rozwój biznesu (poniżej znajduje się lista 👇).

Rozwiązania dla nowych oraz rozwijających się firm

  • ROZWÓJ SIECI SPRZEDAŻY (franczyza / współpraca B2B)
    Firmy, które rozwijają sieć sprzedaży w zależności od modelu biznesowego mogą opublikować oficjalny profil firmy z ofertą współpracy w 👉 katalogu franczyz, aby nawiązać współpracę z nowymi franczyzobiorcami lub opublikować ofertę w 👉 katalogu B2B, tudzież 👉 ogłoszenie biznesowe, aby nawiązać współpracę B2B z nowymi partnerami handlowymi (dystrybutorami, resellerami, przedstawicielami, pośrednikami, agentami) 
  • USŁUGI DLA FIRM z obszaru: księgowość i kadry, doradztwo podatkowe oraz obsługa prawna.
    Sprawdź 👉 usługi dla firm
  • USŁUGI I NARZĘDZIA E-COMMERCE (dla sklepów internetowych i stron www)
    Sprawdź oferty w 👉 katalogu e-commerce
  • NIERUCHOMOŚCI (biura na wynajem, lokale użytkowe, hale i magazyny)
    Sprawdź 👉 ogłoszenia nieruchomości
  • SZKOLENIA DLA FIRM, w tym kursy i webinary biznesowe 
    Sprawdź 👉 oferty szkoleniowe

Gotowe pomysły na biznes

Artykuły o własnym biznesie, które mogą Cię zainteresować:

Więcej
  • Dobry pomysł to za mało, żeby stworzyć dochodową firmę. Na sukces w biznesie składa się wiele czynników. Ważne, aby wiedzieć jakie to elementy, a z tą wiedzą bywa różnie. Nierzadko brakuje kompetencji, kiedy trzeba opracować procesy i standardy, zrekrutować pracowników, stworzyć system identyfikacji wizualnej czy zaplanować skuteczną kampanię marketingową. Wiele rzeczy robimy wówczas intuicyjnie i nie zawsze skutecznie.

  • Bill Gates wypowiedział brzemienne słowa, że biznes każdej firmy zaczyna się i kończy na dogłębnej analizie liczb. Niezależnie od tego, czym dana firma się zajmuje, jeżeli nie potrafi wyciągnąć wniosków z faktów dotyczących własnej działalności i podejmuje decyzje oparte na powierzchownych informacjach lub intuicji, w ostatecznym rozrachunku zapłaci za to wysoką cenę.

  • Jeśli wiesz, kim jest Twój klient, to kolejnym etapem weryfikacji pomysłu na biznes jest sprawdzenie potencjału rynku. Najprościej rzecz ujmując, rynek docelowy to liczba Twoich profilowych klientów. Aby lepiej poznać otoczenie firmy oraz zbadać atrakcyjność sektora i jego strukturę warto skorzystać z metody 5 sił Portera, którą szczegółowo opisuję w niniejszym wpisie.

  • Co to jest outsourcing i jakie są korzyści dla zleceniodawcy?

    • Freelancer / Outsourcing

    Outsourcing polega na przekazywaniu procesów, projektów lub poszczególnych zadań firmie zewnętrznej, która specjalizuje się w danym obszarze. Nazwa outsourcing pochodzi z języka angielskiego i jest skrótem stworzonym z trzech słów outside-resource-using, co oznacza korzystanie z zewnętrznych źródeł.

  • Czy pasja jest potrzebna w biznesie?

    • Własny biznes

    W poprzednim artykule pt.  "Dlaczego chcesz otworzyć firmę?" pisałem o roli motywacji w biznesie oraz o znaczeniu pozytywnych motywów, które wynikają z potrzeby zostania przedsiębiorcą a nie z przymusu. Jednym z nich jest próba przekucia pasji w biznes, co wydaje się być sytuacją idealną. A jak jest naprawdę? Czy skrywa się za tym jakieś niebezpieczeństwo? O tym w niniejszym wpisie.

  • Ten wpis jest próbą odpowiedzi na pytanie, czy istnieje bezpieczny etat w obecnych czasach? Abstrahując od nepotyzmu oraz wszelakich układów i układzików. Celem artykułu nie jest faworyzowanie którejś z tytułowych form zatrudnienia, ponieważ zarówno praca na etacie, jak i własny biznes mają swoje plusy i minusy. Co więcej, nie każdy nadaje się do prowadzenia własnej firmy. Aby zostać przedsiębiorcą należy posiadać odpowiednie predyspozycje, wiedzę i umiejętności. Właściciele firm muszą sami sobie radzić w wielu sytuacjach oraz brać pełną odpowiedzialność za ewentualne złe decyzje. Nie mogą zrzucić winy na innych, co nierzadko ma miejsce wśród pracowników. Pośrednim rozwiązaniem, które zwiększa bezpieczeństwo prowadzenia własnego biznesu oraz rozkłada odpowiedzialność na franczyzodawcę i franczyzobiorcę jest franczyza, czyli gotowy pomysł na biznes, ale nie o franczyzie w tym artykule.