Program Solidny Franczyzodawca to transparentny system oceny i weryfikacji franczyzodawców, potwierdzający ich wiarygodność finansową, solidność oraz rzetelność w biznesie. Udział w programie inicjowany jest od dobrowolnego poddania się zewnętrznej ocenie (audytowi), a kończy się (w przypadku uzyskania pozytywnej oceny) uzyskaniem certyfikatu. Certyfikat Solidny Franczyzodawca to prestiżowe wyróżnienie, które mogą zdobyć wyłącznie firmy spełniające ściśle określone kryteria, tzw. Standardy Solidnych Franczyzodawców.

Założeniem programu jest budowanie zaufania pomiędzy franczyzodawcami a kandydatami, którzy są zainteresowani prowadzeniem działalności gospodarczej w oparciu o franczyzę. Celem programu Solidny Franczyzodawca jest:

  • wyróżnienie i promowanie wiarygodnych finansowo, solidnych i rzetelnych franczyzodawców,
  • zwiększenie bezpieczeństwa kontrahentów, którzy poszukują gotowego pomysłu na biznes i chcą otworzyć własną firmę,
  • edukowanie przyszłych i obecnych przedsiębiorców (potencjalnych franczyzobiorców),
  • motywowanie franczyzodawców do podnoszenia jakości oferowanych systemów franczyzowych oraz świadczonych usług

Zgłoszenie do programu

Każdy franczyzodawca może wziąć udział w procesie certyfikacji i poddać się weryfikacji. Zainteresowane podmioty prosimy o kontakt pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - po uprzednim zapoznaniu się z regulaminem programu Solidny Franczyzodawca.

Wzór certyfikatu Solidny Franczyzodawca

certyfikat solidny franczyzodawca

.