Sprawdź opłaty za terminal płatniczy i prowizje za karty, aby nie przepłacać!

terminal płatniczy płatność kartą

Czy Twoi klienci również cenią sobie wygodę i wolą płacić kartą płatniczą zamiast gotówką? Ten trend jest nieodwracalny i koszty związane z obsługą terminali płatniczych wpisały się na stałe w księgi rachunkowe firm.

Na rynku działa wielu operatorów, którzy oferują usługi płatności bezgotówkowych oraz terminale płatnicze. Każdy operator tzw. acquire posiada indywidualne oferty handlowe, których porównanie stanowi niemałe wyzwanie dla przedsiębiorcy.

Opłaty za terminal płatniczy i stawki prowizyjne za transakcje kartą

Prowizje za transakcje kartą mogą być stałe lub zmienne; co więcej mogą zawierać dodatkowe opłaty uzależnione od rodzaju kart płatniczych czy typu transakcji (krajowe, zagraniczne, biznes, Visa, MasterCard, Maestro). Warto pamiętać, że na koszt prowizji składa się marża operatora, opłaty interchange oraz opłaty systemowe, które są zróżnicowane.

Stawki za transakcje to nie jedyny parametr, który należy wziąć pod uwagę. Nie bez znaczenia są miesięczne opłaty za dzierżawę terminala, jednorazowy koszt za instalację/dezinstalację urządzenia czy oferowany serwis w przypadku awarii oraz przeszkolenie personelu.

Rozliczenie środków, raporty oraz umowa współpracy z operatorem

Istotne są również kwestie księgowe oraz prawne, tj. czas rozliczenia środków na Twoim koncie bankowym od daty transakcji dokonanej przez klienta, dostęp do raportów i zestawień transakcji oraz okres trwania umowy, czas wypowiedzenia i ewentualne kary za zerwanie umowy.

Uwzględnienie wszystkich parametrów daje pełny obraz, dlatego warto sprawdzić, czy nie przepłaca się za terminal płatniczy i ile można zyskać.

Porównanie ofert od operatorów płatności bezgotówkowych

Nie masz czasu oraz odpowiedniej wiedzy, aby porównać stawki i modele rozliczeń, które nierzadko są skomplikowane? Zostaw to specjalistom i skorzystaj z niezobowiązujących konsultacji. Nic nie ryzykujesz.

Pamiętaj, że za tą samą usługę możesz płacić mniej. Dzięki zmianie operatora, roczne oszczędności z tytułu terminali płatniczych i płatności kartą mogą wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych!

Wyślij zgłoszenie za pomocą formularza TUTAJ i umów się na niezobowiązujące konsultacje.

  • Wiadomości

Gotowe pomysły na biznes