Sklepy KOMFORT odpowiedzialnym i przyjaznym pracodawcą

Firma Sklepy Komfort SA otrzymała nagrodę Polskiego Funduszu Rozwoju za ponadprzeciętne zaangażowanie pracodawcy w budowanie przyjaznego środowiska pracy oraz oszczędności emerytalnych i bezpieczeństwa finansowego pracowników. Już ponad połowa pracowników firmy odkłada pieniądze na emeryturę za pośrednictwem Pracowniczych Planów Kapitałowych.

Pracownicze Plany Kapitałowe to prawdziwa rewolucja. Według danych Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) już ponad półtora miliona Polaków oszczędza w ten sposób na emeryturę. Program, który objął do tej pory największe firmy, jest dobrowolny. Zostaje do niego automatycznie zapisana każda osoba zatrudniona, która ukończyła 18. rok życia, a nie ukończyła 55. roku życia i nie złożyła deklaracji rezygnacji z dokonywania wpłat do PPK. Pracownik przeznacza na ten cel 2 proc. pensji, pracodawca dokłada niemal drugie tyle.

Wojciech Kiestrzyń, Prezes Zarządu Sklepy Komfort S.A. odebrał wyróżnienie „Odpowiedzialny i Przyjazny Pracodawca”, z rąk Pawła Borysa, Prezesa Zarządu PFR, podczas konferencji prasowej, podsumowującej pierwszy etap wdrożenia Programu Pracowniczych Planów Kapitałowych. Przyznając nagrodę PFR premiuje przedsiębiorstwa, które zachęcają pracowników do oszczędzania.

W Sklepach Komfort już 60 proc. pracowników zdecydowało się na uczestnictwo w PPK. Dla firmy to oczywiste, żeby wspierać pracowników w poszukiwaniu alternatywnych źródeł oszczędzania na godziwą emeryturę, zwłaszcza, że tylko co czwarty Polak odkłada pieniądze na przyszłość. Warto podkreślić, że PPK nie zastępują dotychczasowego systemu emerytalnego, ale musimy też mieć świadomość, że niekorzystne trendy demograficzne stawiają pod znakiem zapytania przyszłość emerytur z ZUS.

Komfort pokonuje pewną nieufność ludzi do tego typu inwestycji, przekonując ich, że zamiast bezowocnego trzymania środków finansowych na koncie osobistym, PPK pozwala pomnażać oszczędności w bezpieczny sposób, gdyż zajmują się tym profesjonalne instytucje. Tutaj też, w przeciwieństwie do OFE, istnieją możliwości wypisania się z programu i zabrania zgromadzonego kapitału.

Sklepy marki KOMFORT rozwijają się dynamicznie, dzięki skutecznej realizacji strategii, której jednym z filarów jest odpowiadanie na potrzeby nie tylko Klientów, ale i pracowników. Bez względu na etap kariery zawodowej, na którym każdy aktualnie się znajduje, przyjdzie czas na zasłużony odpoczynek.

  • Wiadomości

Gotowe pomysły na biznes