Sklepy Komfort i Komfort Łazienki połączyły się!

Od 1 listopada 2019 r. Sklepy Komfort S.A. połączyły się z siostrzaną marką Komfort Łazienki. W wyniku tego połączenia do dotychczasowej bogatej oferty podłóg dołączył szeroki asortyment łazienkowy. Spółka Sklepy KOMFORT S.A. stała się formalnie operatorem wszystkich 27 sklepów z wyposażeniem łazienek, w pełni odpowiadając za politykę produktową, cenową jak i marketingową dla tej kategorii. Ta zmiana jest kolejnym etapem realizacji strategii biznesowej firmy, zakładającej oferowanie pod jednym dachem kompletnych rozwiązań do wykończenia i dekoracji wnętrz.

Sklepy KOMFORT rozwijają się dynamicznie, dzięki realizacji konsekwentnej i skutecznej strategii, u której podstaw leży odpowiadanie na potrzeby Klientów. Sieć sklepów rośnie, ulega zmianom, a także poszerza asortyment produktów i kompetencje swoich pracowników.

Otwarte latem 2019 r. sklepy wielkopowierzchniowe w Warszawie i Poznaniu były pierwszym etapem przyjętej strategii biznesowej, gdzie poza szeroką ofertą podłóg Klienci mogą zakupić łazienki, kuchnie oraz szafy. Połączenie dwóch spółek jest kolejnym krokiem do osiągnięcia celu i wyjścia naprzeciw oczekiwaniom Klientów.

KOMFORT Łazienki to również polska marka, która wraz z KOMFORT S.A. znajdowała się w tej samej grupie kapitałowej. Połączenie funkcjonujących dotąd oddzielnie organizacji, pozwala na dostarczenie Klientom szerszej oferty produktowej i nowoczesnych rozwiązań pod jednym dachem, co wpływa pozytywnie przede wszystkim na komplementarność zakupów. Od listopada Klienci mają możliwość kupienia również produktów z kategorii łazienek przez kanał e-commerce. Na stronie www.komfort.pl zostało włączone siedem grup produktów łazienkowych, a w każdej z nich kilkadziesiąt modeli i wzorów poszczególnych elementów wyposażenia łazienek oraz akcesoriów.

Firma nieustannie dąży do ułatwienia Klientom procesu zakupowego aby mogli oni kompleksowo zrealizować projekty związane z wykończeniem, remontem czy dekoracją wnętrz. Wykwalifikowani pracownicy Sklepów KOMFORT, doradzają, inspirują i zapewniają wsparcie przy projektowaniu, transporcie oraz montażu zakupionych produktów.

Wiemy, że Klienci chętniej dokonują zakupów w miejscach, w których mają większy wybór. W ten sposób oszczędzają czas i pieniądze, znajdując pod jednym dachem szereg propozycji, dopasowanych zarówno do gustów, jak i budżetów. I to właśnie wyznacza kierunek naszych działań. Wierzymy, że przyjęta horyzontalna strategia produktowa, oferowania w jednym miejscu kompletnego rozwiązania wykończenia wnętrza - od inspiracji do realizacji - dla wszystkich kategorii: podłóg, drzwi, kuchni i łazienek, ma swoje głębokie uzasadnienie biznesowe i w konsekwencji, pozwoli nam na zbudowanie nowej kategorii sklepów LIFE IMPROVMENT w myśl idei: sprzedajemy kompletne rozwiązania, a nie tyko produkty - mówi Wojciech Kiestrzyń, Prezes Zarządu Sklepy Komfort S.A.

Dzięki temu połączeniu będziemy też w dużo bardziej przejrzysty i skuteczny sposób prezentować naszą ofertę i komunikować się z naszymi Klientami. Wykorzystamy wyjątkowy potencjał polskiej marki KOMFORT, która od wielu lat jest dobrze znana i kojarzona na rynku. W najbliższym czasie będziemy łączyć te formaty sklepów pod wspólnym, odświeżonym szyldem KOMFORT, a nowy asortyment będzie krok po kroku dostępny w coraz większej ilości sklepów. Już dziś spójną ofertę widać na naszej stronie www.komfort.pl, a niebawem pojawią się też na niej kolejne kategorie produktów - dodaje Michał Szlapański, Dyrektor Marketingu Sklepy Komfort S.A.

  • Wiadomości

Gotowe pomysły na biznes