Odroczona płatność dla firm - nowa usługa w e-commerce wykreowana przez polski fintech

Kupujesz teraz, korzystasz od razu a płacisz miesiąc później. Fintech LeaseLink, który specjalizuje się w finansowaniu zakupów małych i średnich firm dokonywanych w e-commerce wprowadził kolejny produkt. Do leasingu i rat dla firm dołączyła odroczona płatność, która doskonale wpisuje się w obecne trendy i zachowania klientów a także sklepów internetowych nastawionych na sprzedaż dla klienta biznesowego.

Jaka jest różnica pomiędzy odroczoną płatnością dla konsumentów i przedsiębiorców?

Konsument odracza płatność, aby przymierzyć, dotknąć, sprawdzić jak zakupiony towar wygląda w rzeczywistości. Klienci dokonujący zakupów na firmę potrzebują materiałów, towarów lub urządzeń, aby zrealizować zlecenia na rzecz swoich klientów, zleceniodawców lub wygranych kontraktów. Odroczenie płatności za te zakupy pozwala im płynnie prowadzić swój biznes nawet wtedy, gdy nie dysponują środkami, które mogliby zainwestować przed wygenerowaniem przychodu. Odroczona płatność dla firm nie jest zatem klasycznym kup teraz i zapłać później, ale czymś więcej - kup teraz, zarób i zapłać.

odroczona platnosc dla firm infografika

W jaki sposób realizowana jest usługa?

Odroczona płatność dostępna jest całodobowo, niezależnie od dnia tygodnia, nie są wymagane żadne dokumenty oraz wnioski. Skorzystać z niej można przy zakupach do 5 tysięcy netto we wszystkich współpracujących z firmą LeaseLink sklepach internetowych specjalizujących się w sprzedaży dla firm (b2b). Proces realizacji usługi odbywa się w całości online i trwa zaledwie kilka minut. Uwiarygodnienie klienta odbywa się poprzez doskonale znany na rynku i wykorzystywany przez klientów przelew 1zł. Najważniejszy z punktu widzenia klienta jest fakt, że dostawa zakupów realizowana jest w dokładnie takim samym czasie jak przy płatności przelewem lub za pobraniem.

„Naszą nową usługą dopełniamy łańcuch potrzeb klientów i stajemy się jedynym na rynku kompleksowym dostawcą usług finansowych przeznaczonych dla firm w e-commerce. Jesteśmy zawsze do dyspozycji równolegle z procesem zakupowym - niezależnie czy przedsiębiorca chce odroczyć płatność, aby wcześniej wygenerować przychód dzięki zakupionym towarom czy potrzebuje rozłożyć zakup na kilka miesięcznych rat aby jednorazowo wprowadzić go w koszty czy też po prostu chce korzystać z leasingu przez 2,3 a nawet 4 lata. LeaseLink jest też idealnym partnerem dla merczantów i sprzedawców, który znacząco wpływa na rozwój rynku b2b w e-commece – mówi Wojciech Kazimierski, prezes i współwłaściciel LeaseLinka.

LeaseLink jest liderem rynku leasingowego w segmencie on-line, z którego usług korzysta już ponad 20 tysięcy klientów małych i średnich firm. Usługi fintechu zintegrowane są z blisko 3 tysiącami e-sklepów w tym liderów rynku e-commerce Allegro, RTV EURO AGD, MediaMarkt a także sieciami stacjonarnymi takimi jak INTERCARS, Centrum IKEA dla firm, FotoJoker. Metodę płatności leaselinkiem oferują sklepy z wielu branż od elektroniki użytkowej poprzez sklepy rowerowe, meblowe, narzędziowe aż po wszelkiego rodzaju wyposażenie i urządzenia.

  • Wiadomości

Gotowe pomysły na biznes