Polska marka Kodano Optyk stawia na rozwój sieci franczyzowej

Kodano Optyk stawia na rozwój franczyzy

Kodano Optyk to polska marka, która istnieje na rynku od 2016 roku. W 2021 r. Kodano Optyk otworzyło 28 własnych salonów w całej Polsce, co na koniec grudnia dało liczbę 50 salonów własnych. W 2022 r. zamierza dokonywać kolejnych otwarć salonów własnych oraz bardzo intensywnie skupić się na rozwoju projektu franczyzy, która aktualnie jest najbardziej korzystna na rynku wśród salonów optycznych, głównie przez brak opłaty wstępnej, opłaty marketingowej oraz najbardziej konkurencyjne ceny zamawianych towarów.

- Sieć sklepów rozwijamy od ponad pięciu lat, jednak najbardziej dynamiczny okres pod względem wzrostu liczby salonów notujemy w 2020-2021 r. – mówi Karol Kożusznik, dyrektor ds. rozwoju Kodano Optyk.

Niemal każdy z salonów zarabia od momentu jego otwarcia – zapewnia Karol Kożusznik. - Notujemy ogromne zainteresowanie naszymi usługami i ofertą. Branża optyczna jest jedną z tych, które skorzystały na pandemii COVID. Zamknięcie w domach, praca zdalna, tablety, telefony i cała elektronika, z której ludzie nie mogą zrezygnować, powoduje nasilanie się wad wzroku, a co za tym idzie potrzebę pomocy w ich korekcji. 

Kodano Optyk zaczyna rozwój poprzez franczyzę

– Nasza oferta skierowana jest niemal do każdego. Nie wymagamy wiedzy, doświadczenia czy wykształcenia optycznego. Głównym walorem kandydata któremu przekażemy cenne know-how, dostęp do najlepszych cen zakupowych, wsparcia sprzedażowego, marketingu jest jego chęć do pracy, do prowadzenia własnej działalności oraz żyłka przedsiębiorczości – mówi Karol Kożusznik.

Marka bierze pod uwagę wszystkie miasta, liczące powyżej 20 tys. mieszkańców. Salon na pewno warto otworzyć w centrum handlowym lub w centrum miasta - ale ostateczny wybór lokalizacji powinien być poprzedzony solidną analizą rynku. 

– Jest wiele czynników, na które należy zwrócić uwagę. Mamy doświadczenie w doborze dobrych lokalizacji i wiele możemy doradzić. Żaden z salonów pod szyldem Kodano Optyk do tej pory nie został zamknięty i nie zapowiada się, aby do takiego zamknięcia miało dojść w najbliższym czasie – zapewnia Karol Kożusznik. 

Inwestycja w salon rozpoczyna się od 80 tys. zł netto. Maksymalna kwota, która może być potrzebna to – według zapewnień franczyzodawcy – ok. 250 tys. zł netto. Ostateczny koszt zależy od lokalizacji, stopnia aranżacji lokalu, jego stanu wyjściowego, poziomu zatowarowania.

– Jeśli chodzi o wymaganą powierzchnię, to rozpoczynać możemy od lokalu wielkości ok. 35-40 m2 – dodaje Karol Kożusznik. – To lokal, w którym mieści się ekspozycja oraz gabinet badań. Optymalna wielkość zależy od konkretnej lokalizacji - miasta, liczby ludności, konkurencji. Salon zaprojektujemy i wyposażymy zgodnie z aranżacją obowiązującą w naszej sieci.

OTWÓRZ własny SALON KODANO OPTYK!

franczyza kodano optyk

Do sieci Kodano Optyk mogą również dołączyć już działające salony optyczne

– Koszt rebrandingu zależy od stanu lokalu, ale na pewno jest dużo mniejszy niż nowa inwestycja – wyjaśnia Karol Kożusznik. – Istnieje też możliwość dołączenia pod swoją marką do naszej grupy zakupowej – wówczas partner otrzymuje dostęp do unikalnego cennika, w naszej opinii najlepszego na rynku, co oczywiście łatwo zweryfikować. 

Oferowane wsparcie oraz korzyści ze współpracy

W ramach pakietu franczyzowego licencjodawca nie tylko pomaga ocenić lokalizację i oszacować koszt inwestycji. Zapewnia także szkolenia produktowe oraz sprzedażowe oraz wsparciem regionalnych kierowników sprzedaży. 

Franczyzobiorca otrzyma również dostęp do najlepszych cen na rynku oprawek i szkieł najlepszych marek, a my dodatkowo zapewnimy 60-procentowe marże na towarze, uwzględniając efektywne promocje sieciowe – podkreśla Karol Kożusznik. 

Jedyna opłata jaką ponosi franczyzobiorca to opłata operacyjna w wysokości 500 zł, która pokrywa koszty związane z wysyłkami, kontaktem i bieżącym wsparciem. Według szacunków franczyzodawcy, inwestycja może się zwrócić nawet w pół roku, ale średni czas oczekiwania to od 18 do 24 miesięcy. 

Sieć salonów Kodano Optyk obecnie liczy 51 salonów własnych. Otwarcie własnego salonu Kodano Optyk to inwestycja rzędu 80-250 tys. zł.

  • Opłata wstępna: 0 zł
  • Opłata marketingowa: 0 zł
  • Opłata miesięczna: 500 zł

Więcej informacji na temat współpracy można uzyskać na naszym profilu 👉 Kodano Optyk - oferta franczyzowa

  • Wiadomości

Gotowe pomysły na biznes