Wiadomości
O franczyzie KOKU Sushi opowiada franczyzobiorca, Paweł Zmroczek
- Wiadomości
- KOKU Sushi
W swoim mieście nie mógł zjeść dobrej kuchni japońskiej, więc… postanowił ją stworzyć. Dziś Paweł Zmroczek prowadzi dwa punkty pod szyldem KOKU Sushi w Jastrzębiu-Zdroju oraz Wodzisławiu Śląskim i zapowiada, że na tym na pewno się nie skończy.
Jak przekuć biznes w prawdziwą pasję, jak wyglądały jego początki w gastronomii i w końcu – dlaczego uważa, że to właśnie ludzie są fundamentem sukcesu? Poznajcie historię franczyzobiorcy, który jest obecnie jednym z dynamiczniej rozwijających się partnerów sieci.
Powszechnie uważa się, że gastronomia to ciężki kawałek chleba. Wymaga zaangażowania, nielimitowanych godzin pracy i gaszenia wielu pożarów naraz.
10 kroków do otwarcia restauracji KOKU Sushi
- Wiadomości
- KOKU Sushi
Dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z branżą gastronomiczną, wejście w model franczyzowy to bardzo bezpieczna opcja. Uporządkowany i przemyślany schemat postępowania pozwala lepiej zarządzać budżetem, szybciej realizować poszczególne etapy, efektywnie zdobywać wiedzę i doświadczenie, a finalnie – otworzyć lokal dopracowany w każdym szczególe. Jak wygląda stworzenie restauracji franczyzowej w praktyce? Przeanalizujmy to na przykładzie KOKU Sushi.
Obecnie pod szyldem KOKU Sushi działa blisko 50 lokali w całym kraju. Sieć ma więc za sobą kilkadziesiąt wspartych realizacji, obejmujących projekt, remont, szkolenia personelu i kadry zarządzającej. To pozwoliło franczyzie wypracować procedury, które dziś służą przedsiębiorcom przyłączającym się do franczyzy. A jak wiadomo – sprawdzone, optymalne rozwiązania są kluczowe w dynamicznym świecie polskiej branży gastronomicznej.
Jak sfinansować pomysł na biznes?
- Wiadomości
- Innavesto Group
Środki unijne dla firm są przyznawane Państwom członkowskim Unii Europejskiej w celu zwiększania potencjału gospodarczego poszczególnych regionów. Środki te można pozyskać w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych, działających na terenach województw.
Środki te mają określony cel – wspierać gospodarkę krajów członkowskich poprzez finansową pomoc firmom. Realizacją tego celu zajmują się Instytucje Finansujące, które udzielają środki bezpośrednio beneficjentom.
Dlaczego środki unijne dla firm są korzystnym sposobem finansowania biznesu?
Ile odliczymy składki zdrowotnej na podatku liniowym w 2024?
- Wiadomości
- inFakt
Przedsiębiorcy, którzy rozliczają się metodą liniową, mogą pomniejszyć podstawę opodatkowania o zapłaconą składkę zdrowotną. Odliczenie to ma jednak limit – w tym roku będzie on wynosił 11 600 zł.
Wysokość składki zdrowotnej na podatku liniowym
Osoby, które rozliczają się podatkiem liniowym, płacą miesięczną składkę zdrowotną w wysokości 4,9% dochodu. Podstawa składki zdrowotnej to przychód pomniejszony o koszty. W niektórych przypadkach da się też od przychodu odliczyć ewentualne składki na ubezpieczenie społeczne.
Można to zrobić jeśli nie zostały wcześniej zaliczone do kosztów. Do wyliczenia składki zdrowotnej za dany miesiąc bierzemy pod uwagę dochód za miesiąc poprzedni. Oznacza to, że dochód ze stycznia stanowi podstawę składki za luty, a grudniowy składki za styczeń.
Co oferuje jedna z największych sieci beauty&SPA?
- Wiadomości
- YASUMI
Zaczęło się w 2003 roku. Wtedy powstał pierwszy gabinet YASUMI, a obecnie to jedna z największych sieci beauty&SPA w Polsce. Dlaczego odniosła taki sukces? Oferuje więcej niż się na pierwszy rzut oka wydaje.
YASUMI jest znane z japońskich rytuałów i zabiegów, które łączą skuteczną pielęgnację ciała z głębokim relaksem. Doceniane są również ich specjalistyczne kosmetyki i akcesoria do domowego SPA. Ale przede wszystkim stworzyła atrakcyjny model biznesowy dla swoich franczyzobiorców. Dzięki niemu chroni ich przed błędami i umożliwia ich stabilny rozwój.
Franczyza pod marką KOKU Sushi to biznes na lata
- Wiadomości
- KOKU Sushi
O sile każdej franczyzy świadczy fakt, ilu partnerów sieci przedłuża swoje umowy. W przypadku KOKU Sushi ponad 20% obecnych franczyzobiorców jest związanych z marką praktycznie od początku jej istnienia, a kolejne 65% przedłużyło umowy.
Stale powiększa się też grono multifranczyzobiorców – już 20% partnerów sieci prowadzi co najmniej dwa lokale. KOKU Sushi konsekwentnie udowadnia, że franczyza nie musi być jedynie "pomysłem na start", a może stać się sposobem na długoletni biznes.
Łomża, Warszawa, Kalisz, Ostrów Wielkopolski, Świdnica, Lubań, Poznań, Legnica, Katowice, Wałbrzych – to właśnie w tych miastach franczyzobiorcy KOKU Sushi rozwijają swoje biznesy na kanwie długofalowej współpracy z białostocką siecią. Ich właściciele przecierali szlaki w branży sushi w Polsce i zaczynali, gdy dla lokalnych rynków gastronomicznych kuchnia japońska była egzotyczną nowością. Dziś ich restauracje cieszą się ogromną popularnością w swoich miastach, a franczyzobiorcy stawiają na nieustanny rozwój.
Nowy obowiązek mailowy dla firm. e-Doręczenia od 10.12.2023
- Wiadomości
- inFakt
Przedsiębiorcy będą wkrótce zobowiązani podać adres e-mail do e-Doręczeń. Obowiązek obejmie osoby, które zdecydują się na rozpoczęcie działalności gospodarczej i zarejestrują ją w Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS) od 10.12.2023 r.
Tych, którzy założą działalność w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG), zapis ten obejmie od 01.01.2024 r. W związku z tym osoby, które planują otwarcie działalności, czy to w KRS czy CEIDG będą zobowiązane do posiadania adresu do e-Doręczeń.
Zgodnie z komunikatem Ministerstwa Rozwoju i Technologii, e-Doręczenia to usługa dla przedsiębiorców, która umożliwia im przesyłanie, odbieranie oraz przechowywanie korespondencji online.
W odróżnieniu od standardowej poczty elektronicznej jest to tzw. usługa zaufana. Zapewnia ona bezpieczeństwo oraz pewność co do skutków prawnych. Komunikat wysłany z adresu przypisanego do usługi e-Doręczeń posiada takie same konsekwencje prawne, jak list polecony z potwierdzeniem odbioru.
Franczyza KOKU Sushi point – sposób na multifranczyzę
- Wiadomości
- KOKU Sushi
Point, czyli lokal działający wyłącznie na rynku delivery, jest dla franczyzobiorców KOKU Sushi wsparciem sprzedaży w restauracji z salą konsumpcyjną. To sposób na szybki rozwój biznesu i działanie w szerszym obszarze miasta, bez dużych inwestycji w kolejny punkt z obsługą.
Koncept KOKU Sushi Point powstał w 2020 r. jako odpowiedź na pandemię i ograniczenia w działalności restauracji. Były to lokale bez sali i obsługi, realizujące zamówienia wyłącznie na wynos i w dostawie. Pozwalały przy niższych nakładach finansowych – w porównaniu do standardowego sushi baru – wejść do biznesu gastronomicznego i z powodzeniem rozwijać sprzedaż. Ponadto stanowiły wsparcie dla istniejących punktów, które ze względu na rekordowe obroty w czasie kwarantanny, potrzebowały więcej przestrzeni roboczej i zwiększenia mocy przerobowych.
Czy poradzisz sobie z zarządzaniem salonem YASUMI?
- Wiadomości
- YASUMI
YASUMI to jedna z najbardziej cenionych marek w branży beauty & SPA. To ponad 140 dobrze prosperujących gabinetów urody. Prowadzenie jednego z nich to świetny pomysł na biznes. Ale jakie cechy musisz posiadać, by poradzić sobie z jego zarządzaniem?
Wiele osób się dziwi, gdy mówię, że w tym biznesie najważniejsze jest lubić ludzi, lubić z nimi pracować - mówi Zofia Bydałek, założycielka i wiceprezes marki YASUMI.
Inwestorzy w naszej sieci to w 97 % ludzie spoza branży beauty. Aby prowadzić salon, nie musisz znać się na kosmetykach, kosmetologii, marketingu, reklamie. Kosmetyki dostaniesz od nas, zabiegami zajmą się kosmetyczki, które my wyszkolimy. Mamy też sprawdzone narzędzia marketingowe i reklamowe, z których korzystają wszyscy nasi franczyzobiorcy - kontynuuje Zofia Bydałek.
Biznes ubezpieczeniowy – dlaczego warto i jak zacząć?
- Wiadomości
- DUS
Dlaczego biznes w ubezpieczeniach to świetny pomysł na własną działalność? Wyjaśniamy, co wyróżnia tę branżę, dlaczego się opłaca i jak zostać agentem ubezpieczeniowym.
Dlaczego warto otworzyć biznes ubezpieczeniowy?
Wybór branży dla własnego biznesu to kluczowa kwestia, która ma znaczący wpływ na potencjalny sukces całego przedsięwzięcia. Dlaczego warto wziąć pod uwagę ubezpieczenia? Jest kilka dobrych powodów, takich jak:
- stały popyt generowany przez ubezpieczenia obowiązkowe – polisy OC (zwłaszcza komunikacyjne, ale też rolne czy zawodowe) często stanowią trzon działalności ubezpieczeniowej, a ich powszechność pomaga stworzyć dużą bazę klientów;
- nieograniczony potencjał sprzedażowy – potrzeby ubezpieczeniowe Polaków rosną, co regularnie wykazują raporty Polskiej Izby Ubezpieczeniowej (np. już więcej niż co 10 Polak posiada polisę zdrowotną, wzrasta też zainteresowanie ochroną dla majątku czy firmy);
- zapotrzebowanie na ekspertów – choć kalkulatory ubezpieczeniowe są w stanie porównać cenę i najważniejsze aspekty ochrony, nie potrafią odpowiedzieć na pytanie ani zwrócić uwagi na detal, który może zaważyć na dopasowaniu ubezpieczenia do oczekiwań kupującego, dlatego też każdy klient wysoko ceni możliwość skonsultowania się specjalistą, który dobrze zna rynek ubezpieczeń i potrafi wyjaśnić nomenklaturę charakterystyczną dla umów ubezpieczeniowych;
- zawód zaufania społecznego – możliwość wykonywania czynności agencyjnych (czyli związanych ze sprzedażą ubezpieczeń) jest uregulowana przepisami, które gwarantują klientom wysoki poziom bezpieczeństwa i zapewniają prestiż osobom świadczącym doradztwo ubezpieczeniowe;
- niski próg wejścia – aby sprzedawać ubezpieczenia, wystarczy spełnić wymagania formalne, z kolei rozmiar inwestycji zależy głównie od formy pracy (w najprostszym wariancie wystarczy komputer, telefon i drukarka – nie trzeba otwierać biura, co jest wygodnym rozwiązaniem dla początkujących agentów, którzy chcą sprawdzić biznes ubezpieczeniowy zanim wyłożą większy kapitał)
- możliwość połączenia sprzedaży ubezpieczeń z aktualnym zajęciem – dotyczy to zarówno dorabiania do pracy na etacie, jak i poszerzenia oferty swojej obecnej działalności (na takie rozwiązanie często decydują się przedsiębiorcy działający np. w branży motoryzacyjnej czy finansowej).
W czym tkwi sekret sukcesu YASUMI?
- Wiadomości
- YASUMI
Estetyczne wnętrza, miła obsługa, dobre kosmetyki, nowoczesne rytuały i zabiegi - już tylko za to można pokochać YASUMI. Ale jest coś jeszcze. Gdy wychodzisz z ich gabinetu, czujesz się jak nowo narodzona. A to jest bezcenne.
YASUMI znaczy relaks - mówi założycielka marki i wiceprezes zarządu Zofia Bydałek.
Od początku istnienia marki, a więc od 2003 roku, przyświecał nam ważny cel. By nasze kosmetyki i zabiegi nie tylko pielęgnowały ciało, ale też koiły nerwy. Były jak wakacje w raju. Dlatego koncentrujemy się na opracowywaniu odprężających rytuałów, czerpiąc garściami z tradycyjnych dalekowschodnich zabiegów oraz nowoczesnej wiedzy kosmetologów - kończy Zofia Bydałek.
Dni Otwarte w sieci Carrefour
- Wiadomości
- Carrefour
Carrefour zaprasza do wzięcia udziału w Dniach Otwartych organizowanych w wybranych sklepach franczyzowych Carrefour we Wrocławiu, Krakowie, Zakopanem i Tarnowskich Górach. Sieć zachęca do odwiedzenia swoich placówek zarówno osoby, które planują rozpocząć działalność gospodarczą, jak i te, które już prowadzą własne sklepy pod inną marką. To dobra okazja do sprawdzenia jak działa na żywo model franczyzy partnerskiej.
W 2007 roku Carrefour otworzył pierwszy w Polsce sklep franczyzowy w segmencie convenience. Od tego czasu sieć mocno inwestuje w rozwój współpracy w tym modelu zarządzając już ponad 600 sklepami w tym formacie, 30 supermarketami franczyzowymi i jednym hipermarketem.
Co zyskujesz z franczyzą YASUMI?
- Wiadomości
- YASUMI
Franczyza YASUMI istnieje od 2003 roku. Obecnie to jedna z największych sieci w branży beauty&SPA. Oferuje przemyślany model biznesowy, który pozwala prowadzić gabinet przynoszący zyski.
Łatwo otworzyć gabinet kosmetyczny, trudniej sprawić, by zyskał uznanie i zaufanie klientów. Dołączając do YASUMI, ten problem masz z głowy. Sieć jest już znana i lubiana.
Oferuje własną markę specjalistycznych kosmetyków, japońskie rytuały piękna, nowoczesne zabiegi poprawiające urodę połączone z głębokim relaksem. Opracowała bezpieczny model biznesowy, by chronić cię przed błędami, oszczędzić twój czas i pieniądze. Ponieważ YASUMI zależy na sukcesie swoich partnerów, oferuje pomoc na każdym etapie rozwoju.
Fit Cake franczyza w progresie i Wielki Włochaty Cel
- Wiadomości
- Fit Cake
Mimo turbulencji rok 2022 Fit Cake uważa za udany i bardzo rozwojowy dla franczyzy. Bazując na dotychczasowych osiągnięciach, sieć wytycza sobie Wielki Włochaty Cel do 2030 roku, czyli nowy plan 7-letni. Pozwoli on marce na umocnienie pozycji lidera w segmencie specjalistycznych kawiarni i umożliwi ekspansję międzynarodową.
– Myślimy o nim nie tylko w kontekście skalowania biznesu. Naszym zamierzeniem jest osiągnięcie jak największej kompletności – mówi Rafał Kościuk, właściciel franczyzy Fit Cake.
Oczywiście chcemy pomnożyć liczbę lokali, ale też rozwijać i popularyzować bezcukrowe menu, stale edukować konsumentów i siebie, elastycznie dopasowywać nasze struktury do nowych warunków rynkowych, a przede wszystkim nie tracić smaku. Generalnie staramy się być zmianą, którą chcielibyśmy widzieć w świecie – dodaje Rafał Kościuk.
Sieć franczyzowa the White Bear Coffee podsumowuje 2022 rok
- Wiadomości
- the White Bear Coffee
Franczyza the White Bear Coffee liczy obecnie 8 punktów. Tylko w 2022 r. powstały dwie nowe kawiarnie w Białymstoku, lokal w Ostrowie Wielkopolskim, Suwałkach oraz Warszawie. Rozwój sieci wpłynął na obroty – kończy ona ostatni kwartał wzrostem o 41% rok do roku. Ten wynik cieszy, biorąc pod uwagę obecną sytuację gospodarczą oraz inflację, która nie ominęła światowego rynku kawy.
Rok 2022 z pewnością możemy zaliczyć do udanych, udało nam się bowiem zrealizować założony plan dotyczący nowych punktów. Co ważne, kolejne kawiarnie pojawią się w najbliższych miesiącach w Krakowie oraz Lublinie. Prowadzimy też zaawansowane rozmowy z przedsiębiorcami, którzy są na etapie poszukiwania odpowiedniej lokalizacji w innych częściach Polski – mówi Urszula Olechno, współwłaścicielka sieci.
Niedawno oferta franczyzowa the White Bear Coffee powiększyła się o trzy nowe koncepty. Oprócz klasycznej kawiarni, są to: point, czyli punkt nastawiony na wynosy, okno z kawą i lodami oraz riksza. Dwa ostatnie modele współpracy zakładają działalność sezonową.
Sklepy Komfort S.A. rozszerzają swój asortyment o markę PORTA
- Wiadomości
- Sklepy KOMFORT
Marka KOMFORT wprowadziła do swojej oferty produkty specjalizującej się w tworzeniu funkcjonalnych i solidnych rozwiązań drzwi wewnętrznych i wejściowych firmy PORTA KMI POLAND S.A.
Sklepy Komfort S.A. to marka doskonale znana na rynku home&decor, która poza kategoriami asortymentowymi w postaci łazienek, kuchni, mebli czy podłóg, z powodzeniem rozwija ofertę drzwiową. Do grona marek sklepów KOMFORT dołączyła właśnie PORTA - największy producent drzwi w Europie Środkowo-Wschodniej.
Wdrożenie przeprowadzone zostało etapami, a rozpoczęło się od gruntownego szkolenia dla wszystkich pracowników KOMFORT – zrealizowanego jeszcze w zeszłym roku. Szkolenie miało na celu wyposażenie pracowników KOMFORT w obszerną wiedzę produktową oraz niezbędne umiejętności i kompetencje gwarantujące komfortowe doznania klientów podczas procesu zakupu drzwi.
Sieć KOKU Sushi podsumowuje 2022 rok. Tempo wzrostu utrzymane
- Wiadomości
- KOKU Sushi
10 nowych restauracji – z takim wynikiem największa sieć sushi barów w Polsce zakończyła niełatwy dla branży 2022 rok. Franczyza zanotowała też 12% wzrost obrotów.
Wypracowaliśmy szereg rozwiązań, dzięki którym pomimo kryzysu, właściciele lokali generują zadowalające zyski, a goście nie muszą mierzyć się z radykalnymi podwyżkami cen ulubionych dań. Ciągle też zgłaszają się do nas kolejni przedsiębiorcy, którzy szukają sprawdzonego pomysłu na inwestycję – mówi Urszula Olechno, CEO KOKU Sushi.
Drugi lokal w Warszawie, czwarta restauracja w Białymstoku, Kraków, Chojna, Pruszków, Wysogotowo, Jelenia Góra, Suwałki, Żary i Lubań – to właśnie w tych miastach pojawiły się nowe punkty KOKU Sushi. Są to zarówno restauracje z miejscami dla gości, jak i lokale w formacie POINT – nastawionym na rynek delivery.
Zdrowa Krowa otwiera restaurację w Złotych Tarasach
- Wiadomości
- Zdrowa Krowa
Sieć Zdrowa Krowa już wkrótce powiększy się o nowy lokal. Tym razem będzie to punkt usytuowany na pierwszym piętrze warszawskich Złotych Tarasów. Jego właścicielem jest franczyzobiorca sieci, który prowadzi obecnie dwie restauracje – Zdrowa Krowa Warszawa Wola oraz Smile&Wine Port Praski.
– Złote Tarasy to jedna z najlepszych lokalizacji, jeśli chodzi o centra handlowe w Polsce. Usytuowanie w absolutnym centrum Warszawy jest podwójnie atrakcyjne dla gastronomii, ze względu bliskość dworca PKP i obecność podróżnych oraz osób przychodzących do galerii na zakupy czy jedzenie. Nie bez znaczenia jest tu również bliskość biur – zwraca uwagę Michał Kuczyński, franczyzobiorca Zdrowej Krowy.
Franczyza Fit Cake z 6 nowymi kawiarniami
- Wiadomości
- Fit Cake
Wydawałoby się, że to nie najlepszy czas na otwieranie lokalu gastronomicznego, a jednak sieć Fit Cake przez ostatnie półtora miesiąca uruchomiła 6 nowych franczyz, jedna natomiast – w Toruniu – została gruntownie przeorganizowana i oddana klientom w nowej odsłonie.
Dobra passa zaczęła się od Zielonej Góry. 15 października nową kawiarnię Fit Cake w tym mieście przy os. Kaszubskim 3/3, odwiedzili pierwsi klienci. I nie byli zawiedzeni! Co ważne, lokal uruchomili franczyzobiorcy, którzy już prowadzą jeden Fit Cake w innej dzielnicy.
System franczyzowy jaki oferujemy, jest na tyle sprawny i opłacalny, że ludzie chcą otwierać nowe lokale w tej formule – mówi Rafał Kościuk, właściciel franczyzy Fit Cake.
– Mamy coraz więcej multifranczyzobiorców. A to znaczy, że Fit Cake ma swoją dobrze sprofilowaną grupę odbiorców, ludzi, którzy postanowili prowadzić zdrowy tryb życia, zrezygnować z cukru, albo muszą stosować dietę z różnymi ograniczeniami i nawet w dobie kryzysu nie rezygnują z naszych produktów – dodaje Rafał Kościuk.
YASUMI - franczyza inna niż wszystkie
- Wiadomości
- YASUMI
YASUMI to jedna z największych sieci w branży beauty&SPA. Klientów przyciąga wysoką jakością usług, franczyzobiorców opieką, jaką ich otacza. Tworzy przyjazną społeczność, a każdy jej członek pracuje na wspólny sukces. O wyjątkową atmosferę dba sama założycielka marki i wiceprezes zarządu, Zofia Bydałek.
Każdy franczyzobiorca jest członkiem naszej społeczności, dlatego dbamy o niego i wspieramy go tak długo, jak tego potrzebuje – mówi Zofia Bydałek.
– To istotne, by franczyzobiorca dobrze i bezpiecznie się z nami czuł. Dlatego zawsze może się do nas zwrócić o radę i pomoc. Po co ma tracić czas i energię na problemy, które są nam dobrze znane i mamy je już rozpracowane. Partnerom przekazujemy całe know-how naszego biznesu, ale też chronimy przed popełnianiem błędów. Pomagamy wybrać lokal, dobrać sprzęt i kosmetyki, szkolimy personel. Dzielimy się też naszymi sprawdzonymi narzędziami marketingowymi - kontynuuje Zofia Bydałek.
Franczyza Zdrowa Krowa z ambitnym planem na 2023 rok
- Wiadomości
- Zdrowa Krowa
Sieć Zdrowa Krowa przedstawiła swoją strategię rozwojową na najbliższe miesiące. Cel numer jeden? Kilka nowych punktów, koncepty dark kitchen, centralizacja dostawców i employer branding będący odpowiedzią na potrzeby pracowników z pokolenia Z.
Zamiast na mówieniu o kryzysie, skupiamy się na poszukiwaniu rozwiązań - tłumaczy Robert Kuc, CEO sieci restauracji Zdrowa Krowa.
Obecnie Zdrowa Krowa oferuje trzy modele współpracy. To restauracja Zdrowa Krowa, Street Slow Food Zdrowa Krowa (punkt w food court lub food truck) oraz restauracja premium Smile&Wine.
– Tym, co łączy te koncepty, są wysokiej jakości składniki, a przede wszystkim – świetna wołowina. Obserwujemy jednak rynek i zmieniające się oczekiwania gości, dlatego systematycznie poszerzamy kartę także o dania vege, keto czy paleo. Śledzimy trendy dla flexitarian i komponujemy menu tak, aby odpowiadało na potrzeby świadomych konsumentów, dla których ważna jest ekologia i zdrowa dieta – mówi Robert Kuc.
Placówki MBE to nowoczesne mini centra logistyczna wysyłkowe świadczące usługi dla biznesu z obszaru logistyki i przesyłek, poligrafii i marketingu oraz obsługi skrytek pocztowych. Dostarczamy nasze rozwiązania, doświadczenia i wiedzę dla lokalnych małych i średnich przedsiębiorstw.
Nie jesteśmy firmą kurierska, nie skupiamy się wyłącznie na realizacji transportu przesyłki z punktu A do B. MBE to szereg usług, jesteśmy dla klienta wsparciem w zakresie transportu, marketingu oraz magazynowania.
Usługi centrów skierowane są do małych i średnich przedsiębiorstw, w szczególności e-commerce, które nie chcą lub nie mają możliwości utrzymywania swoich działów logistyki czy marketingu.
Branża odporna na kryzys. Salony optyczne Kodano Optyk
- Wiadomości
- Kodano Optyk
Sieć salonów optycznych Kodan Optyk ma duże doświadczenie na rynku i 65 placówek własnych. Niedawno marka uruchomiła pierwsze salony franczyzowe na licencji – w Zielonej Górze i Sieradzu. Ten drugi prowadzi Grzegorz Gładysz. Jak ocenia współpracę z franczyzodawcą?
- Branża optyczna wcześniej była mi zupełnie nieznana – nie ukrywa Grzegorz Gładysz, franczyzobiorca Kodano Optyk.
Nie słyszałem nigdy o upadających „optykach”. Wręcz przeciwnie - widziałem wiekowe, nieodświeżone salony, które działają od lat. W jakiej innej branży taka sytuacja jest możliwa? Skłoniło mnie to do szukania możliwości wejścia w branżę optyczną i tak trafiłem na ofertę Kodano Optyk - podkreśla Grzegorz Gładysz.
"Straszne" słodycze dostępne w sieci franczyzowej Fit Cake
- Wiadomości
- Fit Cake
Fit Cake, największa polska sieć nie-cukierni, nie przestaje zadziwiać. Na Halloween przygotowała iście upiorne menu. Oczywiście bez cukru. Rozsmakujcie się w galaretowatych mózgach, piankowych gałkach ocznych i krwistych wypiekach, ale strzeżcie się hrabiego Cukrulli!
Co roku mamy wielki fun z przygotowywania specjalnych słodyczy na halloweenowy okres. Można tu się wykazać naprawdę dużą kreatywnością i poczuciem humoru – mówi Rafał Kościuk, właściciel franczyzy Fit Cake, który na zdjęciach promujących tegoroczne menu wciela się w złego hrabiego Cukrullę o wampirzym uzębieniu.
Ponowne otwarcie sklepów franczyzowych KOMFORT w Jarosławiu i Gorlicach
- Wiadomości
- Sklepy Komfort
Październik upływa pod znakiem ponownego otwarcia dwóch sklepów franczyzowych, w Jarosławiu i Gorlicach. Ten pierwszy został otwarty dla klientów pod nowym adresem, drugi został przekształcony w kolejny KOMFORT HOME.
12 października br. nastąpiła zmiana adresu sklepu franczyzowego KOMFORT w Jarosławiu. Obecnie znajduje się on przy ul. Elektrowniana 2. Z okazji otwarcia można było skorzystać z 15 proc. promocji. Sklep oferuje bogaty asortyment podłogowy.
Z kolei 19 października br. został ponownie otwarty sklep w Gorlicach. Obiekt został rozbudowany o część kuchenną i łazienkową. Przy ul. 11 Listopada 33 A można odwiedzić sklep KOMFORT HOME. Jego powierzchnia tylko na samym parterze to ponad 500 m2, dla klientów przygotowany jest bogaty wybór zarówno drzwi, jaki i podłóg. Klienci mają dostępne także pierwsze piętro, gdzie z kolei znajduje się asortyment kuchenny i łazienkowy. Sklep został zaprojektowany tak, aby zakupy w tym miejscu były jak najbardziej komfortowe. Z okazji otwarcia każdy klient otrzymał 15% rabat na produkty nieprzecenione.
Firmy rodzinne w Polsce u progu pierwszej wielkiej fali sukcesji
- Wiadomości
- Instytut Biznesu Rodzinnego
Ochnik, Kross, Oknoplast, Trefl, W.P.I.P., Graal, LPP, Mokate, Dr Irena Eris – kto z zarządzających firmami w Polsce nie chciałby zajrzeć za kulisy ich pracy? A to tylko wybrane przykłady polskich firm rodzinnych, które szeroko otworzyły swoje drzwi i wraz z Instytutem Biznesu Rodzinnego współtworzą program managerski dla wąskiej i wyjątkowej grupy odbiorców – osób, które mają zapewnić trwanie firmie rodzinnej przez kolejne pokolenie. Firmy rodzinne w Polsce obecnie są u progu pierwszej wielkiej fali sukcesji. Jak sukcesor może rozwijać swoje kompetencje i budować ścieżkę kariery w firmie rodzinnej?
Firmy rodzinne w Polsce stanowią aż 36% ogólnej liczby przedsiębiorstw. Szacuje się, że to właśnie przedsiębiorstwa rodzinne wytwarzają około 18% polskiego PKB. To także często najwięksi pracodawcy w regionach – tacy, którzy od lat zapewniają pracę lokalnej społeczności. Pozostając w kręgu liczb i badań – sukcesję, czyli proces przekazania władzy, wiedzy, własności, wartości i wizji firmy młodszemu pokoleniu – przetrwa jedynie 30% biznesów rodzinnych.
Al. Capone w Programie PAYBACK!
- Wiadomości
- Al. Capone
Sieć specjalistycznych sklepów z alkoholem Al.Capone oficjalnie dołączyła do PAYBACK. Uczestnicy Programu mogą zdobywać, a także wymieniać punkty robiąc zakupy w niemalże 100 sklepach stacjonarnych Al.Capone w kilkudziesięciu miastach Polski.
Al.Capone oferuje klientom ponad 4500 wysokiej jakości produktów z całego świata, w tym marki własne, między innymi warzone metodą rzemieślniczą piwa, wódki, limitowane edycje starannie wyselekcjonowanych gatunków whisky z destylarni położonych w różnych częściach świata.
Wakacje inwestycyjne Fit Cake
- Wiadomości
- Fit Cake
Kiedy w wielu domach i firmach tematem numer jeden są wakacje kredytowe, Fit Cake wprowadza swoje rozwiązanie, mające pomóc przetrwać kryzys - wakacje inwestycyjne. Dla potencjalnych franczyzobiorców oznacza to, że będą mogli odroczyć część kosztów, niezbędnych do uruchomienia kawiarni. Poniosą je wtedy, kiedy poczują pewniejszy grunt pod nogami.
Na czym polegają wakacje inwestycyjne w Fit Cake?
- Czasami nazywamy je wręcz odwrotnie - zamrożeniem inwestycji, bo o to w zasadzie chodzi – wyjaśnia Rafał Kościuk, właściciel franczyzy Fit Cake. – Na wstępie ze strony franczyzobiorcy oczekujemy deklaracji, że jest poważnie zainteresowany współpracą z nami. Podpisujemy umowę przedwstępną i porozumienie cenowe, dające gwarancje, że koszty pozostaną na tym samym poziomie przez okres 6 miesięcy.
Nowa strona internetowa dot. współpracy franczyzowej marki KOMFORT
- Wiadomości
- KOMFORT
Strona poświęcona franczyzie KOMFORT wyróżnia się przejrzystością i sprzyja intuicyjnemu korzystaniu z niej. Wszystkie sekcje rozjaśniają ewentualne wątpliwości i pomagają w podjęciu decyzji odnośnie współpracy. Czytelne przedstawienie oczekiwań wobec franczyzobiorcy pozwala precyzyjnie nakreślić profil osoby, która idealnie nadaje się do podjęcia odpowiedzialności za franczyzowy biznes.
Wywiady z osobami, które podjęły się biznesu w takim wymiarze, realnie nakreślają, jaki kształt przybiera współpraca z firmą KOMFORT i przybliżają, na czym dokładnie polega wsparcie firmy podczas prowadzenia działalności. Sekcja FAQ pozwoli znaleźć odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Aby lepiej wyobrazić sobie, jak wyglądać może sklep franczyzowy KOMFORT, powstała zakładka obrazująca zrealizowany projekt.
Franczyza Pizza Hut – nowy koncept w katalogu franczyz
- Wiadomości
- WlasnyBiznes.pl
Jakie danie łączy wszystkich Polaków? Kotlet schabowy, żurek, pierogi, a może rolada z kluskami i modrą kapustą? Otóż nie, ponad wszelakimi podziałami i preferencjami góruje pizza!
Według badań Instytutu Badań Pollster pizzę konsumują niemal wszyscy Polacy (96% badanych), a co trzeci Polak wybiera ją przynajmniej raz w miesiącu.
Tym samym nie dziwi fakt, że katalog franczyz dostępny na portalu WlasnyBiznes.pl, który zawiera różne pomysły na biznes z rozmaitych branż, poszerzył się o kolejny koncept biznesowy z branży gastronomicznej; mianowicie o franczyzę Pizza Hut, której wyłącznym operatorem i master-franczyzobiorcą w krajach Europy Środkowo-Wschodniej jest firma AmRest.
Dlaczego klienci kochają salony YASUMI?
- Wiadomości
- YASUMI
Kiedy w 2003 roku Zofia Bydałek otworzyła pierwszy salon YASUMI w Kaliszu, nie sądziła, że już za rok powstanie drugi, a w kolejnych latach następne. Sukces przerósł jej najśmielsze oczekiwania. Obecnie YASUMI jest jedną z największych sieci w branży beauty&SPA. Dlaczego klienci tak bardzo polubili tę markę?
YASUMI oferuje coś, czego współcześnie bardzo potrzebujemy. Nie tylko japońskie rytuały piękna, nowoczesne zabiegi poprawiające urodę i wysokiej jakości kosmetyki, ale także relaks. - Połączyliśmy szybkie rozwiązania terapeutyczne z gwarancją odprężenia - mówi założycielka marki i wiceprezes zarządu Zofia Bydałek.
Fit Cake robi swoje. 4 nowe franczyzy w sieci
- Wiadomości
- Fit Cake
Sieć franczyzowa Fit Cake w ciągu ostatnich dwóch miesięcy uruchomiła 4 nowe lokale, w tym największy w swojej historii o powierzchni ponad 300 m.kw. w Koszalinie. Fit Cake w Nowej Hucie wyróżnił się z kolei tym, że zatrudnił robocika-kuriera. Na obydwu lipcowych otwarciach gości było tak wielu, że przez cały dzień nie dało się wygasić piekarnika.
Rafała Kościuka, szefa franczyzy Fit Cake, ta popularność nie zaskakuje. Od początku powtarza jak mantrę, że ograniczenie spożycia cukru i przejście na zdrowszą dietę większości Polaków jest tylko kwestią czasu.
Wygraj konkurs, w którym nagrodą jest franczyza Fit Cake
- Wiadomości
- Fit Cake
Największa polska sieć nie-cukierni Fit Cake po raz kolejny stawia na kreatywność. Ogłasza konkurs na innowacyjny pomysł, który pozwoli rozwinąć system franczyzowy marki lub wprowadzi oryginalne pozycje do jej oferty. Wystartować w nim może każdy chętny. Nagroda to… franczyza Fit Cake, warta 19 tys. zł! Może to coś dla Ciebie?
- Nie po raz pierwszy zwracamy się do naszych klientów, by podpowiedzieli nam w jakim kierunku powinniśmy zdążać. Pracujemy dla nich, więc ich potrzeby są zwykle najtrafniejsze. Nikt przecież nie wie lepiej jakie są oczekiwania rynku. Mają też świeże spojrzenie na cały proces, bo stoją po drugiej stronie lady, widzą wszystkie niedociągnięcia, dlatego ich rady są niezwykle wartościowe – Rafał Kościuk, właściciel franczyzy Fit Cake zachęca do udziału w konkursie.
Fit Cake inwestuje w innowacje. Robocik w roli kuriera wywołuje uśmiech
- Wiadomości
- Fit Cake
Robocik zastąpi kuriera dostarczającego towar rowerem czy autem? To nie jest pieśń przyszłości. Takie maszyny już są na naszych ulicach. Na przykład w Białymstoku, gdzie sieć Fit Cake, oferująca desery i ciasta bez cukru, wypuściła na trasę dwa sympatyczne roboty: Kasię i Mateusza. Wczoraj miały jazdę próbną. Wzbudziły uśmiech i zadziwienie przechodniów.
Od początku pandemii poszukujemy czegoś, co jeszcze bardziej wzmocni i uatrakcyjni nasz system dowozów. Traf chciał, że podczas zajęć na SGH usiadłem w jednej ławce z Sergiy’em Lebedyn’em. To innowator z głową pełną pomysłów, które mogą odmienić rynek delivery – mówi Rafał Kościuk, właściciel franczyzy Fit Cake.
– Już jakiś czas temu nasza sieć zadeklarowała, że wyłoży milion złotych na innowacje technologiczne. Robociki-kurierzy, produkowani w firmie Sergiy’a to na pewno jedna z nich – dodaje Rafał Kościuk.
Zmiany podatkowe od 1 lipca! Jaka forma najbardziej opłacalna?
- Wiadomości
- Banqup
1 lipca w życie wejdzie reforma systemu podatkowego. Jedną ze zmian będzie prawo do odliczania części składki zdrowotnej przez przedsiębiorców rozliczających się podatkiem liniowym i ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych. Jednocześnie obniżono pierwszy próg skali podatkowej do 12 proc. W związku z tym dano też przedsiębiorcom możliwość (jeśli uznają to za rozwiązanie lepsze) zmiany formy rozliczania się z fiskusem na skalę podatkową.
W Polsce prawo dopuszcza zmiany w podatkach w trakcie trwania roku jedynie jeśli są one dla podatników korzystne, ewentualnie neutralne. Wprowadzane od 1 lipca zmiany w podatkach powodują, że wybrana wcześniej przez przedsiębiorcę, najkorzystniejsza jego zdaniem, forma opodatkowania, od drugiej połowy 2022 r. może już taka nie być. Dlatego rozliczający się ryczałtem i liniowo będą mogli przejść na zasady ogólne. Jednak sami będą musieli zdecydować, która forma opodatkowania jest dla nich lepsza.
Indywidualny trening EMS - nowe Studio Synergy w Bibicach w województwie małopolskim
- Wiadomości
- Studio Synergy
W czerwcu br. w podkrakowskich Bibicach otwarte zostało nowe studio treningu EMS pod szyldem Synergy. Jest to już 8. Studio Synergy w Polsce! To jednak ma wyjątkowy charakter, bowiem jest to wersja Light. Czym się charakteryzuje?
Synergy Light wywodzi się z dużego konceptu jakim jest Studio Synergy. W odróżnieniu od studia klasycznego, lokale są mniejsze, z metrażem pomiędzy 35 a 60 m2. Dla klientów dostępne jest jedno urządzenie do ćwiczeń. Zaplecze socjalne dla klienta również jest mniejsze. Koncept Light jest dzięki temu bardziej budżetową wersją, jeśli chodzi o wykończenie. Inwestycja jest więc znacznie mniejsza niż w przypadku dużego konceptu - nawet o około 40%.
Przedsiębiorcza kultura organizacyjna w firmie rodzinnej - rozmowa z Szymonem Trzebiatowskim
- Wiadomości
- Instytut Biznesu Rodzinnego
Prowadzić biznes bez świadomości finansowej i wiedzy finansowej, to jak prowadzić auto z zamkniętymi oczyma! Otwarte oczy w aucie i wiedza finansowa w firmie są podstawowym gwarantem bezpieczeństwa. I tak jak w aucie chronimy współpasażerów i innych uczestników ruchu, także w biznesie zadbajmy o naszych pracowników, ich rodziny, dostawców i partnerów. Bo prowadząc biznes przejmujemy odpowiedzialność.
Badania przeprowadzone przez PwC Polska (wyniki badania CFO Compass Survey, II i III kwartał 2021 r.), wskazują, że jedynie 14% firm w Polsce praktykuje funkcje finansowe, wykorzystując je do wspierania realizacji strategii biznesowej w turbulentnej i wymagającej przedsiębiorczych decyzji rzeczywistości.
Wchodzisz w sprawdzony biznes, stajesz się częścią rozpoznawalnego brandu. Oszczędzasz czas, pieniądze, minimalizujesz ryzyko porażki. Same plusy. Jest jednak jeden minus. O zaletach i wadzie franczyzy opowiada prezes i założycielka marki YASUMI, Zofia Bydałek.
YASUMI to jedna z bardziej znanych sieci Beauty&SPA. Oferuje szeroką gamę wysokiej jakości kosmetyków, innowacyjne zabiegi i japońskie rytuały kosmetyczne oraz relaks, odpoczynek, ukojenie ciała i duszy. Pierwszy salon powstał w 2003 roku. Dziś znakomicie prosperuje 116 salonów YASUMI w całej Polsce i zagranicą. Jaki jest sekret tak prężnego rozwoju?
Romet kupił sieć salonów PROROWERY.PL
- Wiadomości
- ROMET
Romet, największy polski producent rowerów, podjął strategiczną decyzję o zakupie sieci stacjonarnych, wielkopowierzchniowych sklepów rowerowych z asortymentem sportowym PROROWERY.PL. Transakcja została już zrealizowana. Grupa Romet zakłada, że inwestycja ta, już w tym sezonie przyniesie przychód na poziomie ponad 100 mln zł. Natomiast całej Grupie Romet da to możliwość osiągnięcia łącznego wyniku na poziomie ponad 600 milionów zł.
Co dalej z portalem WlasnyBiznes.pl? Od kwietnia duże zmiany
- Wiadomości
- WlasnyBiznes.pl
Drodzy Użytkownicy,
chciałem podzielić się z Wami kilkoma informacjami dotyczącymi zmian na portalu WlasnyBiznes.pl. Nadmienię, że stworzyłem ten portal, aby wspierać przedsiębiorczość w Polsce oraz łączyć ludzi przedsiębiorczych z różnych branż i sektorów gospodarki. 🤝Nowe kategorie biznesowe na portalu WlasnyBiznes.PL
Od 8 kwietnia 2022 roku na portalu WlasnyBiznes.pl dostępnych jest 6 głównych KATEGORII BIZNESOWYCH. To wynik konsekwentnie realizowanej strategii rozwoju.
Moim celem jest stworzenie jednego z największych portali biznesowych w Polsce, na łamach którego będą prezentowane różne modele biznesowe, oferty współpracy z rozmaitych branż oraz wartościowe treści edukacyjne i informacyjne.
Dlaczego marka YASUMI odniosła sukces?
- Wiadomości
- Yasumi
Pierwszy salon powstał w 2003 roku w Kaliszu. Rok poźniej powstał drugi. W kolejnych latach salony YASUMI wyrastały jak grzyby po deszczu. Dziś są znane w całej Polsce i zagranicą. Dlaczego odniosły tak spektakularny sukces?
Obecnie na terenie Polski działa 115 salonów YASUMI. Sieć chętnie odwiedzają zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Co ich przyciąga?
– YASUMI oferuje japońskie rytuały piękna, innowacyjne zabiegi poprawiające urodę, wysokiej jakości kosmetyki. Ogromną wagę przykładamy do wysokiej jakości usług – mówi założycielka marki i wiceprezes zarządu Zofia Bydałek.
– Jednak to nie wszystko. YASUMI podąża za trendami. Dziś klient poszukuje szybkich rozwiązań terapeutycznych, ale pragnie również relaksu. Stres i brak czasu budzi potrzebę odpoczynku. Dlatego klienci chętnie korzystają z japońskich rytuałów oraz masaży SPA. Są jak wakacje bez konieczności wyjeżdżania. Taka filozofia do nas pasuje. Yasumi po japońsku znaczy relaks – dodaje z uśmiechem Zofia Bydałek.
Dlaczego franczyza Sushi Kushi to dobry sposób na biznes?
- Wiadomości
- Sushi Kushi
Założenie własnego biznesu to nie lada wyzwanie – od wybrania formy działalności po nazwę firmy. Można jednak wybrać złoty środek - otworzyć biznes franczyzowy. Ta idea biznesowa chroni Cię przed wieloma niedogodnościami tworzenia wszystkiego na własną rękę. Franczyza w gastronomii daje gotową koncepcję biznesową oraz powtarzalność, a przede wszystkim – dochodowy biznes.
Co więcej, prowadzenie biznesu franczyzowego to opieranie nie tylko na sprawdzonych konceptach marketingowych, ale również smakowych. To duże udogodnienie dla przedsiębiorców otwierających lokal gastronomiczny. Bazowanie na standardach, recepturach i powtarzalności sprowadzają biznes na opłacalną drogę.
Dlaczego franczyza sushi?
Japońska kuchnia w Polsce to intratny biznes. Konsumenci są coraz bardziej świadomi nie tylko dobroczynnego wpływu kuchni azjatyckiej na organizm, ale po prostu także jej smakoszami. Sposób na swój biznes znalazł brand Sushi Kushi, który funkcjonuje już w ponad 22 miastach w Polsce, mając łącznie 30 działających i kolejne wkrótce otwierające się lokale gastronomiczne działających na zasadzie franczyzy. Wszystkie elementy dla tych lokali są spójne. Marka zapewnia opiekę architekta oraz wszelkie materiały do tworzenia własnego lokalu.
Rozwijaj swój biznes w branży e-commerce i usług kurierskich
- Wiadomości
- MBE
Globalna pandemia COVID-19 zmieniła nasze nawyki zakupowe, przyspieszając tylko i tak przewidywane wzrosty branży e-commerce. Jeszcze częściej dziś zakupów dokonujemy online, omijając lub ograniczając wizyty w sklepach stacjonarnych. Nic dziwnego – mnogość sklepów internetowych, ich bogata oferta i wysokiej jakości obsługa zachęcają do wygodnego dodawania kolejnych pozycji do koszyka bez konieczności wychodzenia z domu.
Obserwując trendy i zachowania konsumentów coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na otwarcie własnego e-sklepu. Branża e-commerce obecnie należy do najdynamiczniej rozwijających się branż w Polsce. Według ekspertów (raport PwC) w ciągu najbliższych 5 lat rynek e-commerce w Polsce osiągnie wartość 162 mld zł. Szacuje się , że do 2026 r. średnioroczny wzrost będzie wynosił aż 12%.
O franczyzie Kurcze Pieczone i planach rozwoju sieci opowiada Walentyna Oksiukowska
- Wiadomości
- Kurcze Pieczone
Wywiadu udzieliła Pani Walentyna Oksiukowska, dyrektor ds. rozwoju sieci franczyzowej Kurcze Pieczone - opartej na przyczepach gastronomicznych lub kontenerach, w których serwowana jest świeża, zdrowa żywność pochodzącą z polskich rynków.
Pani Walentyno, zanim przejdziemy do planów rozwoju sieci franczyzowej Kurcze Pieczone, proszę opowiedzieć o tym, jak poradziły sobie Państwa placówki gastronomiczne w okresie zawirowań, które miały miejsce na rynku?
Aktualna sytuacja na świecie zmusza wiele firm do wprowadzenia poważnych zmian. Nasze rozsądne podejście do prowadzenia działalności sprawiło, że pozycja Kurcze Pieczone nie została zachwiana w znaczący sposób. Nie stoimy w miejscu.
Dbając o bezpieczeństwo zarówno naszych współpracowników, jak i klientów poczyniliśmy dodatkowe kroki. Wszystkie obiekty zostały wyposażane w elementy ochronne. W wybranych miastach wprowadziliśmy opcję dostawy jedzenia do domu oraz możliwości zamawiania on-line przez stronę internetową. Opcja została przyjęta bardzo pozytywnie, tym bardziej, że nasi klienci są przyzwyczajeni do serwowania przez nas dań na wynos.
Polska marka Kodano Optyk stawia na rozwój sieci franczyzowej
- Wiadomości
- Kodano Optyk
Kodano Optyk to polska marka, która istnieje na rynku od 2016 roku. W 2021 r. Kodano Optyk otworzyło 28 własnych salonów w całej Polsce, co na koniec grudnia dało liczbę 50 salonów własnych. W 2022 r. zamierza dokonywać kolejnych otwarć salonów własnych oraz bardzo intensywnie skupić się na rozwoju projektu franczyzy, która aktualnie jest najbardziej korzystna na rynku wśród salonów optycznych, głównie przez brak opłaty wstępnej, opłaty marketingowej oraz najbardziej konkurencyjne ceny zamawianych towarów.
Plany rozwojowe sieci franczyzowej MBE na rok 2022
- Wiadomości
- MBE
O planach rozwoju sieci franczyzowej MBE na rok 2022 opowiada Pan Daniel Sułek, Country Manager Mail Boxes Etc.
Mail Boxes Etc. to jedna z największych sieci franczyzowych na świecie, oferująca kompleksowe usługi wysyłkowe, logistyczne i poligraficzne, a także innego typu wsparcie dla firm i klientów indywidualnych. Firma powstała w 1980 roku w San Diego w Kalifornii. Od tego czasu stała się globalną marką, która liczy ponad 2 900 oddziałów w 55 krajach.
Centra MBE specjalizują się w rozwiązaniach szytych na miarę potrzeb klientów - od pojedynczych przesyłek, projektów graficznych czy wydruków, przez obsługę korespondencji oraz wirtualnego biura, aż po pełną obsługę sklepu internetowego. Dla swoich klientów stają się często zewnętrznym działem logistyki, administracji i promocji.
Kupno samochodu na firmę. Co trzeba wiedzieć o leasingu?
- Wiadomości
- ZFPF
Leasing jest coraz popularniejszym sposobem finansowania firmowych inwestycji, szczególnie zakupu floty służbowych pojazdów. Potwierdzają to dane Związku Polskiego Leasingu: łączne finansowanie udzielone przez polską branżę leasingową w ciągu pierwszych trzech kwartałów 2021 r. wyniosło aż 68,2 mld zł, czyli więcej aż o ponad 41% w stosunku do analogicznego okresu 2020 r.
Natomiast, gdyby spojrzeć na poszczególne kategorie zakupów finansowanych poprzez leasing, pierwsze miejsce pod względem dynamiki wzrostu zajmują pojazdy ciężarowe z wynikiem 86% r/r. Leasing samochodów transportowych, maszyn, pojazdów lekkich czy nieruchomości stał się wygodną opcją, po którą sięgają przedsiębiorcy chcący rozwinąć swoje biznesy – a w pandemii dla niektórych firm to jedyne wyjście, pozwalające dokonać takiego kroku.
Atuty i zalety franczyzy na przykładzie marki YASUMI
- Wiadomości
- YASUMI
Aby stworzyć znaną i lubianą markę, trzeba wielu lat ciężkiej pracy i mnóstwo nakładów finansowych. Franczyza dla inwestora to oszczędność czasu i pieniędzy. Wchodzisz w rozpoznawalną markę i minimalizujesz ryzyko inwestycji. Zalet franczyzy jest jednak o wiele więcej.
Franczyza daje poczucie bezpieczeństwa. Kupujesz sprawdzony pomysł, który już odniósł sukces i wiadomo, że przyciągnie klientów. Budujesz swoją firmę, korzystając z doświadczenia i wsparcia innych. Musisz jedynie wybrać, do której sieci chciałbyś dołączyć. Oferta franczyzodawców jest różna. Przed podjęciem decyzji warto wiedzieć, czego od Ciebie wymagają, a co dostajesz w zamian.
Dynamiczny rozwój krakowskiej sieci franczyzowej EMS - Studio Synergy
- Wiadomości
- Studio Synergy
Ogólnopolska sieć treningu personalnego EMS powiększyła się w ciągu tygodnia o dwie nowe placówki w Polsce – w Radomiu i w Liszkach k. Krakowa. Studio Synergy zaprezentowało opcję biznesową również dla mniejszych miast.
Trening EMS zyskuje coraz większą popularność nie tylko jako wariant treningu dla zabieganych. Ten sektor branży fitness stał się też doskonałym pomysłem na biznes – elegancką, kameralną i wygodną usługą z potencjałem.
Studio Synergy w Radomiu otwarte od 26 października
Placówka w Radomiu o standardowym modelu biznesowym sieci (dwie maszyny do ćwiczeń w studio) powstała w samym centrum miasta, przy Placu Jagiellońskim 5. Warto wspomnieć, że to pierwszy lokal marki w województwie mazowieckim.
IWG podpisuje pierwszą umowę franczyzową w Polsce
- Wiadomości
- IWG
W ciągu najbliższych 5 lat franczyzobiorca otworzy pięć nowych centrów Regus w południowo-wschodnich dzielnicach mieszkaniowych Warszawy i jej przedmieściach.
IWG, największy na świecie operator przestrzeni elastycznych i coworkingowych, działający m.in. pod takimi markami jak Regus i Spaces, ogłosił swoją pierwszą umowę franczyzową na klaster lokalizacji w Polsce, podpisaną z firmą L&L Club. W ramach umowy IWG rozszerzy działalność na południowo-wschodnią Warszawę i jej przedmieścia, otwierając 5 nowych centrów pod marką Regus.
Partnerstwo z L&L Club zostaje nawiązane w momencie, w którym wzrost popularności pracy hybrydowej sprawił, że zapotrzebowanie na przestrzenie typu flexspace zlokalizowane poza centrami miast i blisko domów pracowników stało się priorytetowe dla wielu firm.
Paweł Ornatek pokieruje IWG w Polsce
- Wiadomości
- IWG
Paweł Ornatek we wrześniu objął stanowisko Country Managera w International Workplace Group w Polsce, gdzie będzie odpowiedzialny za rozwój biur pod markami Regus i Spaces oraz pracę kilkudziesięciu oddziałów firmy na terenie kraju. Cele, jakie wyznacza organizacji, to m.in. dalszy rozwój modelu franchisingowego oraz akwizycyjnego związany z rosnącym zainteresowaniem pracą hybrydową i zwiększonym popytem na biura elastyczne.
Bałagan regulacyjny, niepewność, dowolność interpretacji przepisów i niski poziom wiedzy urzędników państwowych – to charakterystyka rynku konopnego.
I Forum Rozwoju Branży Konopnej już za nami!
Pod koniec sierpnia odbyła się pierwsza edycja konferencji Forum Rozwoju Branży Konopnej - Kanabiz. Ożywione dyskusje przedstawicieli różnych obszarów branży konopnej przyniosły wiele wskazówek i kierunków rozwoju tego obszaru rynku.
RODO w jednoosobowej działalności gospodarczej - najczęściej zadawane pytania
- Wiadomości
- Ewelina Fuławka
Pomimo tego, iż RODO jest z nami już od ponad trzech lat, to większość mikro i małych przedsiębiorców posiada wątpliwości, czy oby na pewno ich działalność wiąże się z przetwarzaniem danych, które wymagają wprowadzenia procesów zgodnych z RODO. Być może własne standardy ochrony danych są wystarczające?
W niniejszym artykule udzielę odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania o RODO, przez osoby fizyczne, które prowadzą własny biznes i chciałyby działać zgodnie z prawem oraz wyjaśnię czym właściwie jest RODO.
Każde zmiany, które ograniczają preferencje związane z korzystaniem z leasingu, będą mieć negatywny wpływ na poziom krajowych inwestycji – powiedział Andrzej Sugajski, Dyrektor Generalny Związku Polskiego Leasingu, oceniając projekty zmian podatkowych, opisanych w ramach programu Polski Ład.
Jak założyć salon beauty & SPA i zostać franczyzobiorcą YASUMI?
- Wiadomości
- Yasumi
YASUMI to jedna z najbardziej znanych marek w branży beauty & SPA. Obecnie w Polsce i za granicą prosperuje 110 salonów, a liczba ta wciąż rośnie. Co zrobić, by zostać franczyzobiorcą brandu, który lubią zarówno kobiety, jak i mężczyźni?
Yasumi w języku japońskim znaczy relaks. Sieć salonów YASUMI zapewnia nie tylko innowacyjne zabiegi czy japońskie rytuały kosmetyczne dbające o urodę, szeroką gamę kosmetyków inspirowanych krajem kwitnącej wiśni, ale również relaks, odpoczynek, ukojenie ciała i duszy. Dlatego klienci tak chętnie korzystają z jej usług. Marka YASUMI jest też bardzo przyjazna dla franczyzobiorców, została laureatem konkursu Businesswoman&life, w którym przyznano jej tytuł Lidera Systemów Franczyzowych. Co zrobić, by dołączyć do sieci i założyć salon YASUMI? Jakie warunki musimy spełnić i co w zamian dostaniemy?
5 pomysłów na biznes dla młodych przedsiębiorców
- Wiadomości
- EFL
W II kwartale br. Polacy zarejestrowali ponad 92 tysiące nowych biznesów, o 43,5% więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku – wynika z najnowszych danych GUS. Zdecydowana większość tych firm – aż 84% - stanowiły jednoosobowe działalności gospodarcze. Eksperci EFL wskazują, że pandemia nie tylko nie zniechęciła Polaków do własnej działalności, wręcz przyspieszyła realizacje projektów, które zapewnią poczucie niezależności oraz satysfakcjonujące źródło dochodu. W szczególności dotyczy to młodych osób, którym leasingodawca podsuwa kilka ciekawych pomysłów na biznes.
Prowadzenie własnej firmy wymaga nie tylko zapału i odwagi, lecz także konkretnego planu opartego na chłodnej analizie. Zarejestrowanie działalności powinno być poprzedzone napisaniem biznesplanu oraz uzyskaniem choćby podstawowej wiedzy na temat księgowania transakcji, płacenia podatków oraz składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne.
Osoba zainteresowana otwarciem biznesu powinna przede wszystkim znać branżę, w której chce działać. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest założenie firmy, której profil jest zgodny z wykształceniem, kwalifikacjami czy zainteresowaniami młodego przedsiębiorcy. EFL podpowiada, które pomysły mogą mieć obecnie największy potencjał.
Najważniejsze wydarzenia na rynku handlowym w I połowie 2021 roku
- Wiadomości
- Colliers
Eksperci Colliers podsumowali I połowę 2021 roku na polskim rynku handlowym, wybierając najważniejsze, ich zdaniem, wydarzenia.
Dodaj ogłoszenie biznesowe przez Facebooka, LinkedIn, Google
- Wiadomości
- WlasnyBiznes.PL
Od 21 lipca 2021 roku Użytkownicy mogą publikować ogłoszenia biznesowe na portalu WlasnyBiznes.pl logując się przez Facebooka, LinkedIn lub Google. Oczywiście dotychczasowa opcja zarejestrowania się i założenia bezpłatnego konta na portalu WlasnyBiznes.pl nadal jest dostępna.
Dobry UX to podstawa w biznesie online, dlatego wdrożyliśmy kolejne usprawnienie, mianowicie logowanie przez Facebook, LinkedIn i Google. Zdajemy sobie sprawę, że w świecie aplikacji i mediów społecznościowych zakładanie kolejnego konta na portalu internetowym, pamiętanie loginu i hasła jest dodatkowym utrudnieniem - skomentował Maciej Makowski, twórca i właściciel portalu WlasnyBiznes.pl.
Franczyza YASUMI - pewny biznes na niepewne czasy
- Wiadomości
- YASUMI
Pewny biznes to biznes sprawdzony przez innych. Taki, w którym z góry wiadomo, ile trzeba w niego włożyć i jakie będą miesięczne zyski. Biznes z gotową receptą na sukces. Takie możliwości daje franczyza.
Masz dość pracy w korporacji, szukasz stabilizacji w niepewnych czasach lub po prostu nowych wyzwań i ścieżek rozwoju? Warto przyjrzeć się możliwościom, jakie daje franczyza i zainwestować w rozwiązania sprawdzone przez innych.
Jaką franczyzę wybrać? Dobrze jest rozważyć własne zainteresowania, predyspozycje i możliwości finansowe, ale przede wszystkim zbadać rynek, przyjrzeć się poszczególnym branżom i sprawdzić konkurencję. Na przykład intensywnie rozwijający się sektor beauty stwarza szereg możliwości biznesowych. Przykładem może być prężnie działająca od kilkunastu już lat sieć salonów urody YASUMI.
"Biznes z Węgier" - rozmowa o franczyzie Langos
- Wiadomości
- Langos
Smak i zapach langosza spowodowały, że chcieliśmy mieć go na wyciągnięcie ręki - opowiada Dawid Michalski dyrektor ds. Rozwoju Langos.
Skąd pomysł na food trucka z węgierskim smakołykiem?
Jesteśmy firmą, która rozwija różne koncepty franczyzowe. Głównie skupiamy się na food truckach. Firma nasza pochodzi z Bielska-Białej. Dzięki niedużej odległości naszego miasta z Węgrami, często podróżowaliśmy po tym kraju.
Smak i zapach langosza spowodowały, że chcieliśmy mieć go na wyciągnięcie ręki. I tak narodził się pomysł na langosze w Polsce. Dzięki poznanej osobie na Węgrzech, jesteśmy w posiadaniu oryginalnego przepisu na ciasto.
Polski rynek biurowy 2021. Biura na nowych torach
- Wiadomości
- Walter Herz
O tym, że sektor biurowy dobrze sobie radzi w pandemii świadczyć może choćby poziom pustostanów, który przy regularnie wzrastającej podaży w ciągu ostatnich 12 miesięcy zwiększył się w Warszawie jedynie o 4 proc., a na głównych rynkach regionalnych w kraju o około 3,5 proc.
W pierwszym kwartale tego roku, jak podaje Walter Herz, na rynek warszawski weszło prawie 170 tys. mkw. powierzchni, co sprawiło że zasoby największego ośrodka biurowego w Polsce wzrosły do ponad 6 mln mkw. powierzchni. Do końca 2021 roku deweloperzy planują oddać w Warszawie jeszcze niemal połowę z 420 tys. mkw. biur, które powstają na terenie miasta.
Będą nowe biurowce w Warszawie. Powierzchnie biurowe w budowie
- Wiadomości
- Walter Herz
W pandemicznym, minionym roku liczba złożonych w Warszawie wniosków o pozwolenie na budowę budynków oferujących powierzchnie biurowe wzrosła o ponad 40 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim, czytamy w raporcie Pozwolenia na budowę obiektów biurowych Warszawa 2016-2020, opracowanym przez Walter Herz.
Jaki biznes franczyzowy przyciąga inwestorów?
- Wiadomości
- IWG
Więcej inwestorów franczyzowych rozważa możliwości związane z elastycznymi powierzchniami biurowymi w porównaniu z kawiarniami czy siłowniami, aby zapewnić bezpieczniejszą przyszłość.
Myśląc o franczyzie, pomyśl o elastycznej przestrzeni do pracy. Takie jest przesłanie płynące od czołowych inwestorów biznesowych oczekujących stabilności i wzrostu w czasie pandemii oraz w ciągu następnych 18 miesięcy.
Nowe badania przeprowadzone przez IWG pokazują, że elastyczna powierzchnia biurowa jest czołową opcją dla inwestycji franczyzowych, przyćmiewając tradycyjne branże, w tym kawiarnie i siłownie.
Michał Dorszewski został dyrektorem rozwoju franczyzy IWG
- Wiadomości
- IWG
IWG, największy na świecie operator elastycznych przestrzeni do pracy, 15 marca br. ogłosił powołanie Michała Dorszewskiego na stanowisko Dyrektora Rozwoju Franczyzy w regionie CEE.
Ta nominacja jest konsekwencją skupienia się IWG na przyśpieszeniu wzrostu w rejonie CEE poprzez nowy model jakim jest franczyza, dzięki czemu otwierają się możliwości wzrostu w miastach regionalnych i obszarach podmiejskich. IWG obecnie aktywnie pracuje z partnerami franczyzowymi nad skapitalizowaniem rosnacego popytu w branży biur typu flex poza CBD ( Centralne Dzielnice Biznesowe), widząc przyśpieszającą adaptacje kultury pracy hybrydowej i trend pracy bliżej domu.
IWG obecnie prowadzi 56 lokalizacji w CEE (Polska, Czechy, Węgry), w ostatnim roku dodając tak znaczące lokalizacje jak SPACES Fabryka Kart w Krakowie, Regus Budapest One w Budapeszcie, Spaces Parkview w Pradze, czy Regus Witosa Point w Warszawie. A także nowe Spaces Koneser otwierane za miesiąc w Warszawie, lub Spaces Wave otwierane w 2Q 2021 w Gdańsku.
Rozwijaj biznes z firmą Krown® - zabezpieczenia antykorozyjne
- Wiadomości
- WlasnyBiznes.PL
Od dziś możesz stać się częścią firmy Krown i rozwijać własny biznes w branży motoryzacyjnej. Krown® to kanadyjska marka, która od ponad 35 lat specjalizuje się w zabezpieczeniach antykorozyjnych pojazdów.
Co ciekawe, technologia antykorozyjna Krown® nie tylko kompleksowo zabezpiecza pojazdy, ale chroni również właścicieli serwisów przed negatywnymi skutkami pandemii.
Bez względu na Covid-19 i zawirowania pandemicznie, praktycznie wszystkie marki aut miały, mają i będą miały problem z korozją! Widok zardzewiałego podwozia w kilkuletnim pojeździe niestety jest normą. Skutecznym antidotum na tego typu problemy są zabezpieczenia antykorozyjne.
Dlatego zostań Partnerem Regionalnym Krown® i zwiększ rentowność swojego biznesu motoryzacyjnego! Franczyza Krown® to sprawdzony i skuteczny model biznesowy, który odniósł sukces w wielu krajach na całym świecie.
Oferta franczyzy skierowana jest głównie do osób, które prowadzą biznes motoryzacyjny i chcą rozszerzyć ofertę o dodatkową usługę zabezpieczeń antykorozyjnych, ale nie jest to warunek konieczny!
Żabka rozwija sieć franczyzową i otwiera 7-tysięczny sklep
- Wiadomości
- Żabka
25 lutego 2021 roku został otwarty 7-tysięczny sklep sieci Żabka. Placówka zlokalizowana jest na rynku zabytkowej miejscowości Biecz, opisywanej w literaturze jako „Perła Podkarpacia”. To pierwsza Żabka w tej miejscowości, prowadzona przez franczyzobiorczynię pochodzącą z regionu, która zamierza prowadzić sklep wspólnie z rodziną.
– Pandemia pokazała jak ważne jest wsparcie franczyzobiorców w prowadzeniu biznesu przez sieć taką jak Żabka, które pozwala stabilnie kontynuować biznes na lokalnym rynku i nadal, mimo trudności, rozwijać przedsiębiorczość w Polsce. Obecnie nasza sieć to ponad 5 600 lokalnych przedsiębiorców, prowadzących 7000 sklepów w całej Polsce, w których łącznie zapewnionych jest ok. 25 000 miejsc pracy – mówi Tomasz Suchański, Prezes Zarządu Żabka Polska.
Jakie trendy zdominują rozwój e-commerce w 2021 roku?
- Wiadomości
- Profeina.pl
Eksperci platformy sklepów internetowych Shoper oceniają, co wywarło największy wpływ na sektor e-zakupów w ostatnich miesiącach i co będzie go wciąż kształtować w 2021 roku.
Wśród 10 głównych trendów przełomu 2020/21 wymieniają m.in.:
- Zanik granicy między kupowaniem online i offline
- Rywalizacja marketplace'ów
- Debiuty e-biznesów na giełdzie
- E-komercjalizacja wydarzeń i social selling
- Zielony konsumpcjonizm i ekologia
W ciągu kilku miesięcy 2020 r. handel internetowy w Polsce przyspieszył o dobrych kilka lat, a pandemia sprawiła, że szereg zjawisk prognozowanych dopiero na nową dekadę stało się rzeczywistością.
Straciłeś pracę? Czas na własny biznes!
- Wiadomości
- Lightscape
W czasie pandemii Covid-19 pracę straciło ok. 660 tys. Polaków. Wiele firm, starając utrzymać się na rynku i zachować płynność finansową, zostało zmuszonych do redukcji zatrudnienia. I wygląda na to, że to nie koniec zwolnień. Szacuje się, że do końca trwania stanu epidemicznego w naszym kraju, bez pracy może zostać nawet 2 mln osób, a bezrobocie może osiągnąć poziom 10% .
Jak założyć firmę krok po kroku – krótki poradnik
- Wiadomości
- Lightscape
Planujesz rozpocząć działalność gospodarczą, ale nie wiesz jak założyć firmę? Przeczytaj ten krótki poradnik, w którym wyjaśnione są podstawowe kroki, które musisz poczynić, aby stać własnym szefem!
Prognozy i wyzwania dla Polski - Raport [pdf]
- Wiadomości
- Europejski Kongres Finansowy
Zapraszamy do zapoznania się z bezpłatnym raportem Makroekonomiczne wyzwania i prognozy dla Polski (format PDF) przygotowanym przez Europejski Kongres Finansowy na podstawie prognoz 35 ekspertów z Polski i z zagranicy.
Prognozy i przewidywania Europejskiego Kongresu Finansowego stanowią konsensus opinii wybitnych polskich makroekonomistów: głównie obecnych i byłych ekonomistów bankowych, ale również pracowni-ków akademickich i specjalistów z instytucji regulacyjnych, firm ubezpieczeniowych i konsultingowych.
W obecnej sytuacji kryzysowej, wywołanej pandemią oraz działaniami mającymi na celu ochronę zdrowia i życia ludności, przewidywania opierają się bardziej na wiedzy i intuicji niż sformalizowanych modelach statystyczno-ekonometrycznych.
Droga do własnego browaru. Brodacz stawia na crowdfunding
- Wiadomości
- GoodOne PR
Browar Brodacz sukcesywnie realizuje strategię rozwoju, zmierzającą do budowy własnej warzelni oraz otwarcia profesjonalnej linii produkcyjnej. Zorganizowane do tej pory dwie akcje crowdfundingowe zgromadziły ponad 1500 inwestorów. Pozyskane w ten sposób środki Brodacz przeznaczył na zakup hurtowni, rozwój dystrybucji, otworzenie sklepu stacjonarnego oraz internetowego. Rozpoczęta 19 października AkcjaBroda.pl ma przynieść browarowi ponad 1 mln złotych.
Osiem nowych sklepów franczyzowych w sieci Carrefour
- Wiadomości
- Carrefour
We wrześniu Carrefour Polska kontynuował dynamiczną ekspansję sklepów franczyzowych. Powstało pięć nowych sklepów Carrefour Express Convenience w Chrzanowie, Gdańsku, Katowicach, Krakowie i Warszawie. Otwarto też dwa sklepy Carrefour Express Minimarket w Warszawie i na stacji paliw w Jeziorkach oraz supermarket Carrefour Market w Radomiu. To dzięki szerokiej gamie formatów sieć może elastycznie reagować na potrzeby partnerów i lokalne uwarunkowania.
W każdym nowo otwieranym sklepie Carrefour wraz z franczyzobiorcą pracuje nad ciągłym doskonaleniem oferty i zaspokojeniem potrzeb klientów. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom klienci mogą nie tylko łatwo i komfortowo dokonać zakupów, ale też kupić jedzenie na wynos czy wypić kawę. Coraz częściej, przy okazji zakupów mogą też odebrać przesyłkę czy opłacić rachunki. Z kolei dzięki aplikacji „Mój Carrefour” mogą skorzystać z licznych ofert rabatowych.
Pewny partner - na niepewne czasy
- Wiadomości
- Fines
Zapraszamy na wywiad z Piotrem Przedlackim – Prezesem Zarządu firmy Fines S.A, lidera na rynku pośrednictwa finansowego.
Co słychać w Fines?
Najważniejsze, że wszyscy wróciliśmy już do naszej Centrali. Mam nadzieję, że na dłużej… i wirus nie zaatakuje ponownie. W każdym razie na pewno wpłynie to na efektywność naszej pracy, bo sytuacja wymaga naprawdę dużej odwagi i bogatej wyobraźni. Pomimo zmęczenia pandemią, nie czas na dłuższe wakacje…
Klienci szukają teraz kredytów, lokalna konkurencja jest trochę słabsza, więc to najlepszy czas na skuteczny powrót do gry. W tej chwili ponownie analizujemy wszystkie możliwe opcje strategiczne, bo rynek „consumer finance” znalazł się w mocnym zakręcie, więc trzeba patrzeć szeroko, czego wyrazem jest m.in. nasza oferta: „7 Fines”.
Sklepy Komfort na czerwonym dywanie. Nagroda Carpet! Star
- Wiadomości
- Sklepy Komfort
Już po raz drugi sklepy KOMFORT otrzymały prestiżową nagrodę Carpet! Star w kategorii "Przykładowa koncepcja sklepu specjalistycznego". Podczas największych targów podłóg DOMOTEX w Hanowerze w styczniu br., międzynarodowy magazyn branżowy "Carpet!" nagrodził detalistów, którzy najlepiej prezentują i sprzedają wymagające produkty, jakimi są dywany. Nagrodę odebrała Menedżer kategorii Dywany i chodniki Bożena Tomczyk.
Zgodnie z przewidywaniami ekspertów, rynek produktów dla dzieci będzie rosnąć do 2021 roku w tempie 4-5 proc. rocznie. Kolejne miesiące przyniosą więc producentom z branży dziecięcej wzrosty sprzedaży, zwłaszcza w obszarze e-commerce, na co wpływ ma m.in. dobra koniunktura, jak i pośrednio - rozkwit mediów społecznościowych i parentshare’ingu.
O tym, jak zmieni się rynek produktów dla dzieci w 2020 roku oraz w jakim kierunku zmierzają preferencje konsumentów mówi Marek Maciejko, Prezes Zarządu firmy Endo produkującej ubrania i akcesoria dla dzieci.
Branża gastronomiczna w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie, a jej wartość stale rośnie. Z najnowszego raportu GfK wynika, że rodzimy rynek gastronomiczny wart jest aż 36,6 mld zł. Oznacza to, że jego wartość w przeciągu dwóch dekad potroiła się. I nic nie wskazuje na to, że ta tendencja miałaby się zmienić – prognozy na przyszłość są bardzo dobre.
Sklepy KOMFORT odpowiedzialnym i przyjaznym pracodawcą
- Wiadomości
- Sklepy Komfort
Firma Sklepy Komfort SA otrzymała nagrodę Polskiego Funduszu Rozwoju za ponadprzeciętne zaangażowanie pracodawcy w budowanie przyjaznego środowiska pracy oraz oszczędności emerytalnych i bezpieczeństwa finansowego pracowników. Już ponad połowa pracowników firmy odkłada pieniądze na emeryturę za pośrednictwem Pracowniczych Planów Kapitałowych.
Kredyt na start. Finansowanie dla „młodych” firm
- Wiadomości
- ZFPF
O założeniu własnej firmy myśli coraz więcej Polaków. Są to zarówno osoby pracujące na etacie, które postanawiają zostać własnym szefem, jak i ci z pomysłem na własny biznes. Przełom roku, tworzenie planów na nadchodzące miesiące, to okres, w którym powstaje wiele nowych inicjatyw. Tylko w styczniu 2019 r. własną działalność rozpoczęło ponad 35 tys. nowych firm – najwięcej w porównaniu do pozostałych miesięcy . Przykładowo, w grudniu 2018 r. zostało zarejestrowanych niespełna 25 tys. podmiotów.
Niestety, młodzi przedsiębiorcy spotykają na swej drodze na wiele trudności. Jedną z nich jest brak wystarczających środków na start działalności. Mimo posiadania funduszy pozwalających założyć firmę, często okazuje się, że w pewnym momencie zaczyna brakować pieniędzy. Wówczas koniecznie okazuje się szukanie dodatkowej gotówki, a przedsiębiorca udaje się do banku po kredyt. Eksperci Związku Firm Pośrednictwa Finansowego (ZFPF) podpowiadają, jaki rodzaj finansowania, i na jakich warunkach możemy uzyskać dla swojego biznesu.
Carrefour otwiera innowacyjny sklep samoobsługowy w formacie convenience
- Wiadomości
- Carrefour
Sieć Carrefour uruchomiła pierwszy sklep w innowacyjnym formacie samoobsługowym, który powstał w odpowiedzi na potrzeby polskiego rynku. Sklep jest zlokalizowany w Warszawie przy ul. Światowida 18 i oferuje 24 h i 7 dni w tygodniu 170 referencji, w tym produkty świeże. Nowy format adresowany jest do mieszkańców Białołęki poszukujących artykułów pierwszej potrzeby oraz tzw. klientów trafficowych.
Carrefour przyspiesza z rozwojem sieci Supeco
- Wiadomości
- Carrefour
Carrefour Polska otworzył w Gostyniu (woj. wielkopolskie) trzeci w Polsce sklep pod marką Supeco. Ten nowy na polskim rynku format, to połączenie dyskontu i hurtowni, który skierowany jest do klientów indywidualnych jak również do szeroko rozumianego małego biznesu – właścicieli sklepów oraz firm z segmentu HORECA, którzy poszukują szerokiej oferty produktów wysokiej jakości w atrakcyjnych cenach, z możliwości zakupów hurtowych.
Supeco to znana międzynarodowa marka sklepów o charakterze hurtowo-dyskontowym należąca do Grupy Carrefour, która odniosła sukces w Europie Zachodniej. Format ten skierowany jest zarówno do klientów indywidualnych, jak również do klientów biznesowych: firm i osób prowadzących działalność gospodarczą w handlu oraz branży HORECA.
Marketing sensoryczny, czyli sprzedaż za pomocą zmysłów...
- Wiadomości
- Intrum
Czy kiedykolwiek wróciliście ze sklepu z zakupami, które po powrocie do domu przestały się wam podobać albo z rzeczami, których w ogóle nie planowaliście kupić? Możliwe, że daliście się uwieść marketingowi sensorycznemu. Marketing sensoryczny to zestaw narzędzi, które wpływają na tworzenie odpowiedniej atmosfery podczas robienia zakupów, m.in.: stosownie dobrane zapachy, obrazy, dźwięki oraz oświetlenie obecne w sklepach. Ich zadaniem jest przywoływanie pozytywnych emocji i wprawianie klientów w dobry nastrój, by ci kupowali jak najwięcej.
Z badań Washington State University College of Business wynika np., że osoby, które kupują w otoczeniu prostych kompozycji zapachowych, wydają średnio 20 proc. więcej, niż początkowo zamierzały. Czasami to wystarczy, by nadwyrężyć domowy budżet i podczas zakupów sięgnąć np. po kartę kredytową. O to nietrudno szczególnie przed Świętami, kiedy centra handlowe sięgają po coraz to nowsze i skuteczniejsze metody, by przyciągnąć klientów. Warto, więc wiedzieć, jak bronić się przed „nieświadomą” chęcią zakupów, by nie rozpocząć Nowego Roku z dziurą w domowej kasie.
Sklepy Komfort i Komfort Łazienki połączyły się!
- Wiadomości
- Sklepy Komfort
Od 1 listopada 2019 r. Sklepy Komfort S.A. połączyły się z siostrzaną marką Komfort Łazienki. W wyniku tego połączenia do dotychczasowej bogatej oferty podłóg dołączył szeroki asortyment łazienkowy. Spółka Sklepy KOMFORT S.A. stała się formalnie operatorem wszystkich 27 sklepów z wyposażeniem łazienek, w pełni odpowiadając za politykę produktową, cenową jak i marketingową dla tej kategorii. Ta zmiana jest kolejnym etapem realizacji strategii biznesowej firmy, zakładającej oferowanie pod jednym dachem kompletnych rozwiązań do wykończenia i dekoracji wnętrz.
Pierwszy w Polsce sklep Carrefour BIO
- Wiadomości
- Carrefour
Sieć Carrefour wprowadza do Polski nowy format sklepów z certyfikowaną żywnością ekologiczną. Pierwszy w kraju sklep Carrefour BIO został otwarty 15 listopada br. w Warszawie przy ulicy Marszałkowskiej 87 i będzie 900 sklepem sieci w Polsce. Na klientów czeka szeroka i zróżnicowana oferta około 2500 produktów, w tym wiele nowości niedostępnych w innych sklepach sieci.
5 najważniejszych wydarzeń na rynku handlowym w III kwartale 2019 r.
- Wiadomości
- Colliers International
Na koniec III kw. 2019 roku w Polsce działało 517 centrów handlowych o łącznej powierzchni 12,143 mln m2. W budowie znajduje się obecnie 432,5 tys. m2. Podsumowując III kw. 2019 roku, eksperci Colliers International wybrali 5 najważniejszych wydarzeń na rynku handlowym, które miały miejsce od początku lipca do końca września:
Znaczna część przedsiębiorstw zarządzana jest wciąż w tradycyjny sposób – w zamkniętym gronie dyrektorów najwyższego szczebla tworzone są wizjonerskie plany, narzucane następnie całej organizacji. Bardzo często jednak nie przynoszą one zamierzonych efektów lub wręcz generują dodatkowe kryzysy.
- Każdą firmę tworzą powiązane ze sobą procesy oraz pracownicy, od których efektywności i umiejętności zależy rozwój danej organizacji. Dlatego zamiast archaicznego podejścia (szalenie ambitne plany, a następnie próby wcielenia ich w życie), w Strategii Lean rekomendujemy ocenę potencjału serca każdej firmy – tzw. Gemby, czyli miejsca gdzie wykonywana jest praca, dodawana wartość dla klienta. Dopiero na tej podstawie możliwe jest zaplanowanie dalszego rozwoju przedsiębiorstwa przy pełnym zaangażowaniu wszystkich jego pracowników – przekonuje Michael Balle. Światowej sławy ekspert z zarządzania współpracujący z największymi, globalnymi markami będzie gościem specjalnym konferencji „Bliżej doskonałości”, organizowanej 17 października w Warszawie.
Rynek reklamowy w Polsce vs największe kanały reklamowe na świecie
- Wiadomości
- Publicis Groupe
Agencja mediowa Zenith obniżyła prognozę wzrostu polskiego rynku reklamowego w 2019 roku z 3,9% na 3,1%, czyli zdecydowanie poniżej prognoz dynamiki PKB. Globalne wydatki na reklamę wzrosną w tym roku o 4,4%, a ich suma zamknie się w kwocie 640 mld USD.
Prognoza dynamiki wydatków reklamowych na polskim rynku
Według prognoz Zenith w tym roku, po raz pierwszy w historii, udział lokalnych inwestycji reklamowych w telewizję spadnie nieznacznie poniżej 50% i będzie kontynuował tę tendencję w latach kolejnych, osiągając w 2021 roku 48% udziałów w rynku. Niezmiennie jednak kanał ten pozostaje liderem na rynku polskim, dystansując internet, dla którego przewiduje się 32% udział w rynku w tym roku i 35% do 2021.
Raport nt. kondycji sektora gastronomicznego w polskich centrach handlowych
- Wiadomości
- Colliers
Centra handlowe, stanowiące nieodłączną część życia Polaków, ewoluują wraz ze zmianami demograficznymi, kulturowymi i ekonomicznymi. W minionych pięciu latach dokonano rozbudowy lub modernizacji stref gastronomicznych w ok. 50 centrach handlowych, znacząco podnosząc ich jakość, rozszerzając ofertę kulinarną, a także dodając funkcje zwiększające komfort użytkowania (np. udogodnienia dla rodzin z dziećmi lub strefy coworkingowe dla freelancerów). W tym czasie powstało 10 nowych centrów handlowych, a liczba punktów gastronomicznych wzrosła o ponad 43% - to wnioski z najnowszego raportu Colliers International pt. „Jak to wszystko zjeść? Gastronomia w polskich centrach handlowych”.
Spółka Colliers International ogłosiła listę start-upów z sektora proptech, które zakwalifikowały się do programu Colliers Proptech Accelerator realizowanym we współpracy z Techstars. Jest to pierwsza prawdziwie globalna inicjatywa tego rodzaju. Program jest wyrazem zaangażowania Colliers w tworzenie innowacyjnych rozwiązań będących odpowiedzią na konkretne potrzeby oraz przekonania, że strategiczne inwestycje w odpowiednie technologie i start-upy mogą zmienić oblicze branży nieruchomości komercyjnych.
Jak się zachowuje polski klient e-commerce? Raport „(kręte) ścieżki konsumenta w e-commerce”
- Wiadomości
- Publicis Groupe
Publicis Groupe opublikowała raport poświęcony w całości zachowaniom konsumentom w e-commerce. Raport „(kręte) ścieżki konsumenta w e-commerce”, który powstał we współpracy z partnerami technologicznymi oraz sklepami internetowymi: Criteo, QuarticOn, Insider, SalesManago, Frisco.pl i Morele.net, zawiera rzeczywiste dane o behawiorystyce polskich e-konsumentów, w kluczowych kategoriach produktowych: health&beauty, sport &fashion, footwear, grocery, CPG i consumer electronic.
Sandra Kubicka w najnowszej kampanii ESOTIQ
- Wiadomości
- ESOTIQ
Marka ESOTIQ - pod którą działa ponad 200 sklepów franczyzowych - ruszyła z najnowszą kampanią z Sandrą Kubicką w roli głównej. Top modelka udowadnia, że jesień 2019 będzie naprawdę gorąca i odważna. Stronger and sexier than ever before to hasło przewodnie najnowszej kampanii ESOTIQ. A co łączy Sandrę i najnowszą kolekcję ESOTIQ?
Siła, zdecydowanie, zmysłowość, kobiecość, tajemniczość… Sandra Kubicka jest uosobieniem wszystkich tych cech, które inspirowały projektantów tworzących jesienną kolekcję i dlatego to właśnie ją ponownie zaprosiliśmy do najnowszej kampanii. Z Sandrą współpracujemy od dwóch sezonów, ale właśnie teraz jest naszą „guest star” i twarzą kampanii na jesień 2019 – przyznaje Piotr Trzciałkowski, Brand Manager ESOTIQ.
Nowe technologie w handlu detalicznym
- Wiadomości
- Modern Expo
Ostatnie lata zmieniły krajobraz branży handlowej. Dynamiczne przekształcenia związane ze wzrostem znaczenia technologii wpłynęły na zwyczaje zakupowe klientów. Współcześni konsumenci, przyzwyczajeni do wygód, jakie niesie ze sobą mobilny Internet oraz liczne aplikacje ułatwiające funkcjonowanie w życiu codziennym, takich samych rozwiązań oczekują podczas zakupów. Dlatego sieci handlowe w Polsce nie powinny zwlekać z wdrażaniem systemów opartych na AI.
Carrefour przyspiesza ekspansję sklepów franczyzowych na rynku stacji paliw
- Wiadomości
- Carrefour Polska
Carrefour Polska nawiązał współpracę z kolejnym dużym międzynarodowym graczem obecnym na polskim rynku stacji paliw, firmą Total Polska. Partnerzy będą współpracować przy otwarciach franczyzowych sklepów Carrefour Express Convenience na stacjach paliw marki Total w całej Polsce. W sierpniu br. zostały otwarte pierwsze dwa sklepy: w Stolnie i Strzyżawie w województwie kujawsko-pomorskim.
Carrefour Polska aktywnie inwestuje w rozwój swoich sklepów franczyzowych w formacie convenience. Jednym z bardziej dynamicznie rozwijających się konceptów Carrefour są sklepy znajdujące się na stajach paliw. Koncept łączy w sobie zalety sklepu convenience Carrefour, takie jak dopasowana oferta, świeże produkty, innowacyjne usługi około zakupowe oraz wygodę stacji paliw: ich dobre położenie, a także godziny otwarcia.
KOMFORT otworzył nowy Magazyn Centralny
- Wiadomości
- Sklepy KOMFORT
W sierpniu 2019 roku spółka Sklepy KOMFORT S.A. otworzyła nowy Magazyn Centralny w Strykowie pod Łodzią. Na powierzchni ponad 15 000 m2 składowane są towary z wszystkich kategorii produktowych: podłogi, panele, dywany, wykładziny, drzwi, łazienki, kuchnie i szafy. Nowa lokalizacja umożliwia jeszcze efektywniejsze zarządzanie procesami logistycznymi.
Wraz z rozwojem sieci sklepów marki KOMFORT, rośnie zapotrzebowanie na towary, a co za tym idzie, zwiększają się potrzeby logistyczne. Wychodząc naprzeciw wymaganiom rynkowym, firma przeniosła Magazyn Centralny do nowej lokalizacji w Strykowie pod Łodzią, powiększając znacznie jego powierzchnię.
Ponad 7 na 10 zadłużonych firm, które znajdują się w KRD, to mikroprzedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą. Mają do oddania łącznie 5 mld zł. Tylko w ciągu pięciu ostatnich lat dług ten wzrósł o 3,2 mld zł. Dlaczego nie płacą? Przede wszystkim dlatego, że borykają się z problem zatorów płatniczych. Niepłacący na czas kontrahenci i klienci są winni najmniejszym przedsiębiorcom w naszym kraju 910 mln zł. Jak wynika z raportu Intrum Euopean Payment Raport 2019, opóźnione płatności są jedną z poważniejszych bolączek polskiej gospodarki. Większe podmioty potrafią sobie radzić z negatywnymi skutkami tego zjawiska i zabezpieczać się na wypadek utraty płynności finansowej, ale mikrobiznesy wydają się być na straconej pozycji.
Coraz więcej przedsiębiorstw, niezależnie od ich wielkości czy branży, stara się eksponować swoją kulturę organizacyjną - zbiór wartości i zasad, z którymi chcą być kojarzone. Buduje to pozytywny wizerunek firmyi stanowi skuteczne narzędzie marketingowe. Jednak stworzenie kultury organizacyjnej wymaga znacznie więcej niż tylko sformułowania odpowiednich haseł.– To proces złożony, wieloetapowy, angażujący cały zespół, od kadry zarządzającej po pracowników operacyjnych – mówi Tomasz Bereźnicki, prezes DPC Polska.
Wiele osób kulturą organizacyjną nazywa siatkę pozytywnych skojarzeń z daną marką, decydującą o jej sukcesie i pozycji na rynku. Akcentowanie takich wartości jak: wysoki standard pracy, zespołowość czy proklienckość z pewnością wiąże konsumentów z deklarującą je firmą.To jednak tylko element szerszej całości. – Aspekt wizerunkowy jest pochodną zmian strukturalnych wdrażanych w organizacji, wymagających konsekwencji i zaangażowania pracowników wszystkich szczebli. Podstawowym celem jest usprawnienie procesów realizowanych w przedsiębiorstwie, identyfikacja i eliminacja marnotrawstwa oraz ciągłe doskonalenie – mówi Tomasz Bereźnicki. Wskazuje również na podejście wykorzystywane przez ekspertów DPC we wdrażaniu Strategii Lean w przedsiębiorstwach. Służy ono budowie trwałej i efektywnej kultury organizacyjnej.
Carrefour inwestuje w rozwój franczyzy we wszystkich formatach
- Wiadomości
- Carrefour Polska
W II kwartale 2019 r. Carrefour Polska otworzył 30 nowych sklepów franczyzowych o łącznej powierzchni ponad 2,5 tys. m2. Dwie trzecie z nich zostało otwartych pod szyldem Carrefour Express, pozostałe – pod szyldem GLOBI. Ekspansja sieci dotyczy wszystkich formatów, zarówno osiedlowych, jak i przy stacjach paliw.
Ekspansja sklepów Carrefour jest ukierunkowana przede wszystkim na duże miasta, takie jak Warszawa, Trójmiasto, Kraków, Wrocław i Poznań. W tych lokalizacjach sieć rozwija zarówno model Carrefour Express convenience z pomarańczowym logo, jak i Carrefour Express minimarket z zielonym logo. Szyld GLOBI jest z kolei rozwijany w małych miastach i na terenach wiejskich.
Zielony e-commerce, czyli o dostępności i znaczeniu ekologicznych rozwiązań w e-handlu
- Wiadomości
- Good One PR
Rynek e-commerce podąża za trendami oraz oczekiwaniami coraz bardziej świadomych konsumentów. Jednym z istotnych trendów jest rosnące znaczenie działań w zgodzie ze środowiskiem naturalnym. Ma to swoje odzwierciedlenie w ostatnich deklaracjach kolejnych gigantów e-handlu, odnośnie wdrażania ekologicznych rozwiązań w pakowaniu i wysyłce produktów. W ostatnim czasie do takich marek jak: Reserved, Carrefour czy Lidl, które postawiły na pakowanie przyjazne środowisku, dołączyło także Zalando. Czy na podobne zmiany mogą sobie pozwolić także dużo mniejsi gracze na rynku e-commerce?
Do 22 lipca trwać będzie oferta akcji i zbiórka crowdfundingowa Real Food SA – właściciela największej, polskiej sieci burgerowni Bobby Burger i restauracji Wegeguru. Każde około 300 tysięcy zł zebrane w kampanii to jedna nowa burgerownia lub restauracja z kuchnią roślinną na gastronomicznej mapie Polski, a cel ten można wesprzeć już od wpłaty 50,16 zł. Do końca 2022 r. Real Food chce zwiększyć liczbę lokali Bobby Burger z obecnych 40 do 67 i uruchomić 3 nowe restauracje wegańskie Wegeguru. Już w 2021 r. spółka zamierza wprowadzić swoje akcje do obrotu na giełdzie.
Sfinks stawia na rozwój franczyzy oraz rozbudowę portfolio marek
- Wiadomości
- Sfinks Polska
Sfinks Polska - spółka zarządzająca sieciami Sphinx, Chłopskie Jadło, Piwiarnia Warki, Fabryka Pizzy i WOOK - w 2019 r. planuje zwiększyć udział franczyzy w całej sieci do ponad 60%. Po I kwartale roku spółka zarządzała 97 lokalami w tym modelu, co stanowiło 54% portfela. W planach na 2019 r. Sfinks ma także 2-3 inwestycje związane z objęciem mniejszościowych udziałów oraz uruchomienie nie mniej niż 20 nowych restauracji.
Systematyczny rozwój franczyzy to jeden z celów strategicznych restauracyjnej spółki, która chce, aby w tym modelu do 2022 r. działało 70-90% lokali. Jednym z kamieni milowych na drodze do osiągnięcia tego celu było przejecie pod koniec 2017 r. największej w Polsce sieci pubów – Piwiarnia Warki. W modelu franczyzowym działa też większość restauracji nowej marki rozwijanej przez Sfinksa - Fabryki Pizzy. Oprócz tego spółka prowadzi przekształcenia operatorskich restauracji Sphinx na franczyzę.
Blisko co czwarty przedsiębiorca z sektora MŚP deklaruje, że korzystał z leasingu w celu realizacji inwestycji, pozostali z tą formą finansowania jeszcze nie mieli styczności – wynika z raportu EFL „Inwestycje w MŚP. Pod lupą”. W szczególności, firmy z drugiej grupy, zanim zdecydują się na złożenie podpisu pod umową leasingową, powinny poświęcić chwilę na jej dokładne przeczytanie. Eksperci dają 5 wskazówek, które pomogą ustrzec się przed niepożądanymi konsekwencjami podpisanego kontraktu.
- Jeśli już przedsiębiorca podejmie decyzję o leasingu zaplanowanej inwestycji, wybór partnera finansowego powinien zostać poprzedzony analizą przynajmniej kilku ofert. Warto na początku sprawdzić, czy firma specjalizuje się w obsłudze branży, którą reprezentujemy, i ma dla niej dedykowaną ofertę. Po drugie, dowiedzmy się, czy leasingodawca jest członkiem Związku Polskiego Leasingu – to z pewnością potwierdzi lub zwiększy jego wiarygodność. Po trzecie, należy pamiętać, że leasing, oprócz licznych korzyści, jest umową, która zobowiązuje przedsiębiorcę do przestrzegania określonych warunków. Te najczęściej znajdziemy w ogólnych warunkach umowy leasingu, tzw. OWUL, których wielu leasingobiorców nie czyta. To z nich dowiemy się między innymi o warunkach wcześniejszego rozwiązania umowy, karach umownych, zależności oprocentowania leasingu od WIBOR – mówi Piotr Kozioł, dyrektor Departamentu Prawnego w EFL.
Sieć franczyzowa Gruby Benek udogadnia klientom pobyt w restauracjach za sprawą Power Benka
- Wiadomości
- Gruby Benek
Pierwsza polska sieć restauracji wprowadza system szybkiego bezprzewodowego ładowania smartfonów we wszystkich swoich lokalach. Konsumenci, którzy co raz częściej borykają się z problemem krótko działających baterii w smatrfonach, smartwatchach czy tabletach będą mogli naładować je w lokalach Grubego Benka.
Jak to działa? Wystarczy, że osoby, które odwiedzą restaurację, położą urządzenie w oznaczonym miejscu na stoliku. Stacje ładujące telefony za pomocą indukcji elektromagnetycznej wbudowane są w blat mebla. Niepotrzebne są specjalne maty. To własny, niezależny system należący do sieci, nie powiązany z żadnym operatorem.
Trwa ogólnopolska kampania letnia - Fines Cafe!
- Wiadomości
- Fines Operator Bankowy
Fines Cafe! to już II edycja projektu, podczas którego mobilny rower w ciągu 3 wakacyjnych miesięcy odwiedzi 100 placówek Fines Operator Bankowy w ponad 90 miastach Polski. Rower wyposażony jest w kawę, herbatę oraz lemoniadę i soki ze świeżo wyciskanych owoców, które bezpłatnie rozdawane są wszystkim chętnym.
Pobudzamy do dobrych decyzji to hasło, którym Fines S.A. kieruje się każdego dnia. Chcemy dać mieszkańcom możliwość alternatywnej opcji spędzenia wolnego czasu na Finesowych leżakach i jednocześnie drobnym gestem urozmaicić codzienną drogę z pracy do domu, czy popołudniowy spacer. W sieci franczyzowej Fines Operator Bankowy stawiamy nie tylko na jakość i solidność, ale również na niezwykle istotne relacje z Klientami i kreatywne podejście do biznesu – wyjaśnia Przemysław Nazar z Fines S.A.
Moda na jedzenie w centrach handlowych. Co to oznacza dla branży handlowej?
- Wiadomości
- Modern Expo
Tradycyjnie rozumiana sprzedaż detaliczna odchodzi do historii. Na rynku amerykańskim wyraźnie widać tendencję do kurczenia się ilości obiektów handlowych – wg wyliczeń Credit Suisse Group tylko w 2017 roku zamknięto tam 8640 sklepów stacjonarnych. Zmiany te częściowo wynikają z nowego stylu spędzania czasu przez konsumentów, którzy w centrach handlowych i mniejszych sklepach coraz częściej poszukują interesującej oferty gastronomicznej.
Na posiłki jedzone poza domem konsumenci wydają coraz więcej. Jak podaje raport „What’s on the Menu?” w Europie było to 700 milardów dolarów w 2006 roku i 900 w 2016. Szacuje się, że do roku 2026 ta kwota wzrośnie do 1200 miliardów dolarów.
Pożyczki unijne versus kredyt inwestycyjny
- Wiadomości
- ANG Biznes
W każdym województwie funkcjonują fundusze pożyczkowe zajmujące się udzielaniem firmom finansowania ze środków z Unii Europejskiej. Jeszcze kilka lat temu fundusze miały do dyspozycji jeden produkt, na jednym poziomie oprocentowania, a oferta skierowana była do jednej grupy odbiorców. Dziś ta oferta jest znacznie bardziej rozbudowana i mogą z niej skorzystać zarówno startupy, jak i funkcjonujące na rynku mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa. Jakie są przewagi takiego finansowania nad kredytami bankowymi i kto może z niego skorzystać?
Fines Operator Bankowy świętuje otwarcie 300 placówki franczyzowej
- Wiadomości
- Fines Operator Bankowy
Dedykowany system informatyczny, 5 eksperckich infolinii wspierających proces sprzedażowy, ogólnopolska marka, kilkunastoletnie doświadczenie w branży finansowej – to tylko kilka cech opisujących Fines Operator Bankowy. To podstawa biznesowa, dzięki której firma w kwietniu 2018 świętowała otwarcie 300 placówki dołączonej do sieci biur franczyzowych.
Baza 300 placówek franczyzowych to cel, który Fines stawiał sobie od momentu otwarcia tego programu. W swojej koncepcji zakłada wszechstronne wsparcie procesów biznesowych, które ma zaowocować sukcesem w prowadzeniu własnego biura Fines.
Nieterminowe płatności i zatory płatnicze to stałe bolączki przedsiębiorców
- Wiadomości
- Lightscape
Lekki optymizm i stabilizacja złych tendencji. Tak w jednym zdaniu można podsumować dane widniejące w najnowszej edycji raportu Portfel Należności Polskich Przedsiębiorstw. Choć zmniejszyła się liczba przedsiębiorstw, które odczuwają zauważalny wzrost problemów z odzyskiwaniem należności od swoich kontrahentów, to jednak na niepokojąco wysokim poziomie utrzymuje się odsetek przedsiębiorstw, które stale borykają się z nieterminowymi płatnikami – jest to blisko 50 proc. Jak z kolei wskazują wyniki badania przeprowadzonego przez Intrum , zatory płatnicze są znaczącym problemem polskiej gospodarki. Już 9 na 10 przedsiębiorców w naszym kraju płaci rachunki po terminie. Dla firm z sektora MSP brak regularnych wpłat od klientów stanowi jedną z głównych przyczyn pogorszenia się kondycji finansowej, która uniemożliwia nie tylko rozwój i prowadzenie nowych inwestycji, ale także bieżącą działalność. To z kolei jest prosty przepis na upadłość.
Bobby Burger i Wegeguru razem w zbiórce crowdfundingowej
- Wiadomości
- Real Food
Od food trucka do największej, polskiej sieci burgerowni z menu mięsnym i wegetariańskim, która w warszawskiej Galerii Młociny otworzy już 40. lokal pod marką Bobby Burger. Od stworzenia gry „Wiedźmin” i kolejnych biznesów Michała Kicińskiego, do wegańskiej restauracji. Te historie splotły się ze sobą, by stworzyć jedną spółkę – Real Food SA, w skład której wchodzą marki Bobby Burger i Wegeguru. Cel to rozwój grupy kapitałowej i otwarcie kolejnych lokali. Pomóc w tym ma zbiórka crowdfundingowa do 4 mln zł, która ruszyła 9 maja na platformie Crowdway.pl. W dalszych planach: giełda.
Co zrobić kiedy pracownik odchodzi z firmy?
- Wiadomości
- Lightscape
Jak znaleźć i zatrzymać pracownika? Ten problem spędza sen z powiek niejednemu menedżerowi. HR-owcy prześcigają się w pomysłach, dzięki którym pracownicy w firmie mogą czuć się prawie tak samo komfortowo, jak w domu. Obecnie, już nie tylko ci najlepsi mogą liczyć na dodatkowe benefity. Oferowanie darmowych szkoleń, finansowanie nauki języka obcego czy korzystania z prywatnej opieki medycznej, w wielu firmach jest już na porządku dziennym. Pracodawcy coraz częściej są świadomi, że dzięki takim działaniom, pracownikom będzie łatwiej utożsamiać się z marką, dla której pracują. Mimo to, nawet te osoby, które są związane ze swoim miejscem pracy, z dnia na dzień podejmują decyzję o odejściu. Przełożeni traktują takie zachowanie jako brak lojalności i osobistą urazę, co jest błędem. Jak się zachować w takiej sytuacji, będąc szefem i dlaczego warto rozstawać się z klasą?
Współczesny konsument nie myśli racjonalnie
- Wiadomości
- Modern Expo
Kluczem do sukcesu na współczesnym rynku jest umiejętne dotarcie do konsumentów przez uwzględnianie ich potrzeb. Neuromarketing - poprzez śledzenie procesów podejmowania decyzji przez klientów - daje detalistom okazję, by zajrzeć w głąb umysłów kupujących i na tej podstawie budować pozytywne consumer expierience we własnym sklepie.
Nowoczesny konsument stawia detalistom coraz większe wymagania. Dlatego, żeby zbudować pozytywne doświadczenie klienta, w pierwszej kolejności branża musi dostosowywać się do jego potrzeb. Znając je i rozumiejąc o wiele łatwiej przygotować dopasowaną ofertę.
"Energetyczne" pizzerie Gruby Benek
- Wiadomości
- Gruby Benek
Red Bull - światowy lider napojów energetycznych - podpisał umowę z Ogólnopolską Siecią Restauracji Gruby Benek. Obejmuje ona współpracę w zakresie promocji marki Red Bull i sprzedaży napojów energetycznych w lokalach należących do sieci. Podpisana w kwietniu umowa jeszcze w tym samym miesiącu została wprowadzona w życie.
2018 rok był dla Sfinksa niezwykle pracowitym okresem
- Wiadomości
- Sfinks Polska
Sfinks Polska, spółka zarządzająca sieciami takimi jak Sphinx, Piwiarnia Warki, Chłopskie Jadło czy Fabryka Pizzy, wypracowała w 2018 r. przychody w wysokości 175,20 mln zł wobec 182,55 mln zł w 2017 r., jednocześnie zwiększając rentowność na sprzedaży do 15,4% (+2,4 p.p. r/r). W efekcie w minionym roku spółka zanotowała zysk operacyjny na poziomie 2,47 mln zł (wzrost o 7,26 mln zł wobec 2017 r.), a także znacząco poprawiła wynik netto, który wyniósł -3,44 mln zł (wzrost o 5,33 mln zł wobec 2017 r.).
Ubiegły rok w Sfinksie stał pod znakiem realizacji zadań określonych w strategii – rozwoju portfolio marek, wdrażania systemu IT do zarządzania sprzedażą i rentownością, rozwoju delivery oraz pozyskiwania źródeł finansowania.
Jak bezpiecznie prowadzić własny biznes?
- Wiadomości
- Intrum
Zatory płatnicze są coraz większym problemem polskiej gospodarki. Z Europejskiego Raportu Płatności z 2018 r. przygotowanego przez Intrum wynika, że aż 9 na 10 przedsiębiorców w naszym kraju płaci rachunki po terminie. Do tego niechlubnego grona należą przede wszystkim podmioty z sektora MSP, ale również i największe korporacje. Wartośćnieodzyskanych do tej pory należności stanowi prawie 2 proc. rocznego dochodu rodzimych firm. To zjawisko nie tylko skutecznie hamuje rozwój przedsiębiorstw, ale w dalszej perspektywie może nawet zmusić wiele z nich do wycofania się z rynku, jeżeli z powodu nieuczciwych kontrahentówutracą płynność finansową. Przed współpracą z niewypłacalnym partnerem biznesowym można jednak próbować skutecznie się uchronić. Podpowiadamy,jak go wybrać, by potem nie żałować.
Wakacje.pl otworzyły setne biuro podróży
- Wiadomości
- Wakacje.pl
Wakacje.pl od 19 lat działa na rynku turystyki zorganizowanej w przestrzeni internetowej, ale kiedy w 2011 roku postawił na zbudowanie naziemnej sieci sprzedaży, konsekwentnie rozwija ten projekt. W minioną sobotę w Osielsku otworzyło się 100. biuro marki. Największy agent turystyki zorganizowanej w Polsce otworzył w sobotę 100. salon sprzedaży stacjonarnej. Sieć Wakacje.pl to 2 salony własne i 98 franczyzowych. W planach rozwojowych jest otwarcie 20 salonów do końca 2018 roku. Dzisiaj sieć salonów Wakacje.pl odnotowuje wzrost 2,5 razy większy niż rynek agencyjny.
JumpWorld to największa sieć parków trampolin w Polsce!
- Wiadomości
- Portal WlasnyBiznes.pl
Pierwszy park trampolin JumpWorld wybudowaliśmy w 2015 roku w Zabrzu. Był to pierwszy park trampolin jaki powstał na śląsku. Świetnie funkcjonujący świat skocznej rozrywki zainspirował nas do stworzenia kolejnych parków trampolin. W 2016 roku wybudowaliśmy dwa parki: we Wrocławiu i Katowicach. Naszych wrocławskich skoczków zaskoczyliśmy największym basenem z gąbkami. W Katowicach z kolei stworzyliśmy park trampolin o największej powierzchni na śląsku. Zapotrzebowanie na skoczną zabawę okazało się ogromne, również w Radomiu. To właśnie tam, w grudniu 2017 roku powstał nasz czwarty park JumpWorld. Jako jedyni w Radomiu proponujemy naszym skoczkom zabawę na torze ninja, którego nikt inny nie oferuje w tym regionie. Po dwóch miesiącach otwarliśmy jedyny w swoim rodzaju park trampolin we Wrześni.
Retail u progu cyfrowej transformacji
- Wiadomości
- Modern Expo
W ramach międzynarodowej wystawy Retail & Development Business Expo w Kijowie odbyło się Modern Retail Forum 2019. Tematem tegorocznej edycji były technologiczne transformacje, postępujące w sektorze handlu detalicznego. Zgromadzeni na konferencji eksperci z Ukrainy, Niemiec, Szwajcarii, Włoch i Polski w ramach paneli tematycznych dyskutowali o prognozach zmian, które czekają branżę retail. Prelegenci byli zgodni – nadchodzące lata będą wymagały od detalistów elastyczności wobec ewoluujących potrzeb klientów.
W ramach tegorocznej, trzeciej edycji konferencji profesjonalistów handlu detalicznego Modern Retail Forum 2019 odbyły się 3 sesje tematyczne. Pierwszą, związaną z globalnymi trendami, otworzył Alessandro Gaffuri. Założyciel i CEO Grupy CELS, wskazywał rolę pozytywnych emocji w budowaniu relacji z klientami. Jak przyznał ekspert, w dzisiejszych czasach doświadczenie zakupowe należy przekształcać w doświadczenie społeczne.
Freelancer. Wady i zalety wolnego zawodu.
- Wiadomości
- Lightscape
Elastyczność, możliwość decydowania o swoim czasie i doboru zleceń czy praca w domu, to największe zalety przejścia „na swoje” wskazywane przez freelancerów w badaniu EY „Contingent Workforce Study”. Mimo, iż większość ankietowanych samozatrudnionych deklaruje zarobki do 2 tys. złotych, a tylko 14,5 proc zarabia od 2 do 3 tysięcy, freelancerów przybywa na wsiach i w małych miastach, co świadczy o rosnącej popularności pracy w tym trybie [1].
Kupujesz teraz, korzystasz od razu a płacisz miesiąc później. Fintech LeaseLink, który specjalizuje się w finansowaniu zakupów małych i średnich firm dokonywanych w e-commerce wprowadził kolejny produkt. Do leasingu i rat dla firm dołączyła odroczona płatność, która doskonale wpisuje się w obecne trendy i zachowania klientów a także sklepów internetowych nastawionych na sprzedaż dla klienta biznesowego.
Jakie są skutki zakazu handlu w niedziele? Kto stracił a kto zyskał?
- Wiadomości
- MSL Group
Minął rok od wprowadzenia nowych regulacji prawnych ograniczających handel w niedziele. Również rok temu firma Selectivv przeprowadziła badanie, dotyczące analizy zachowań użytkowników smartfonów i tabletów w pierwszą niedzielę bez handlu. Co się od tego czasu zmieniło? Czy Polacy przywykli do zamkniętych sklepów i znaleźli alternatywę dla weekendów spędzanych w centrach handlowych? Z nowej analizy Selectivv, przeprowadzonej rok później, wynika, że przede wszystkim zmienili swoje przyzwyczajenia i nawyki zakupowe.
Powtórne badanie przeprowadzono na tej samej grupie – 511 221 użytkowników, którzy w ciągu 12 miesięcy poprzedzających wprowadzenie zakazu handlu, przynajmniej jedną niedzielę spędzili w punktach handlowych. Jak pokazują dane o lokalizacji pozyskiwane przez Selectivv, osoby te w dużej mierze stały się klientami takich sklepów jak: Biedronka, Lidl czy Kaufland.
Big Data w retailu
- Wiadomości
- Modern Expo
Zakaz handlu w niedzielę zaostrza rywalizację między sprzedawcami. Tym bardziej, że według prognoz opracowanych przez Euromonitor International, w efekcie tych zmian z handlowej mapy Polski może zniknąć nawet 3 400 placówek. Szansą na utrzymanie się na dynamicznie zmieniającym się rynku jest budowanie trwałych relacji z klientami. Jednym ze sposobów osiągnięcia tego celu jest analiza danych transakcyjnych i odpowiednie zarządzanie Big Data.
Powszechny dostęp do Internetu oraz przeniesienie wielu aktywności do sieci przyniosły niespotykaną dotąd ilość informacji o klientach i ich upodobaniach. Jednak według danych opracowanych przez EETimes, aż 80 proc. z nich pozostaje nieustrukturyzowanych, a tym samym niezagospodarowanych przez branżę. Szansą na ich wykorzystanie jest kompleksowa analiza i strukturyzacja do poziomu Big Data, które już dziś stanowią istotny element rozwiązań stosowanych w handlu.
Główny cel przedsiębiorców to pozyskanie nowych klientów - wyniki badań MŚP
- Wiadomości
- Diners Club Polska
56 proc. firm z sektora MŚP ocenia swoją obecną sytuację finansową jako dobrą lub bardzo dobrą – wynika z czwartej edycji badania „Kondycja finansowa polskich MŚP” zrealizowanego na zlecenie Diners Club Polska. Podobnie jak przed rokiem, za główny cel przedsiębiorcy stawiają sobie pozyskanie nowych klientów, więcej uwagi jednak niż w 2017 r. poświęcą utrzymaniu obecnych.
Ponad połowa firm z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw pozytywnie oceniła swoją kondycje finansową. Prawie co drugi przedsiębiorca określił ją jako dobrą, natomiast 7,7 proc. badanych jako bardzo dobrą. Kondycję finansową na umiarkowanym poziomie wskazała co trzecia firma – wynika z czwartej edycji badania Diners Club Polska „Kondycja finansowa polskich MŚP”. Do złej sytuacji swojego przedsiębiorstwa przyznało się 6,6 proc. właścicieli, natomiast do bardzo złej – prawie 4 proc.
Ruszyła ogólnopolska kampania cross mediowa „Sukces w biznesie”
- Wiadomości
- WlasnyBiznes.pl
Ruszyła ogólnopolska kampania cross mediowa „Sukces w biznesie”, której pomysłodawcą i organizatorem jest MediaPlanet. Celem kampanii jest przekazanie wartościowych informacji osobom, które chcą rozpocząć własny biznes. Jest to kompendium wiedzy oraz ogromna dawka inspiracji dla wszystkich, którzy planują otwarcie firmy oraz dla mikroprzedsiębiorców pragnących rozwijać swoją działalność.
Coraz więcej osób postanawia zostać „swoim szefem” i rozpocząć własny biznes. Jak pokazują statystyki, co miesiąc w naszym kraju przybywa średnio ok. 24 tys. nowych firm. W dodatku, pod koniec zeszłego roku odnotowano rekordową liczbę zarejestrowanych jednoosobowych działalności gospodarczych, która przekroczyła 3 mln.Jednak, dla pewnej grupy przedsiębiorców zaciągnięcie kredytu jest jedyną możliwością, aby zrealizować marzenie o posiadaniu własnej firmy. Wybranie odpowiedniego źródła finansowania, czyli takiego, które pomoże rozwinąć skrzydła, a nie stanie się przyczyną szybkiej plajty przedsiębiorstwa, jest kluczową kwestią. Jak wynika bowiem z danych zebranych przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości, pierwszego roku działalności, m.in. właśnie z powodu złych decyzji finansowych, nie przeżywa średnio 1/3 mikrofirm. Zatem, które produkty finansowe są najbardziej „bezpieczne” dla młodego przedsiębiorcy i jakie wsparcie może uzyskać „od ręki”?
Produkty finansowe wspierające rozwój branży horeca
- Wiadomości
- ANG Biznes
Rosnące wynagrodzenia Polaków oraz coraz bogatsza oferta lokali gastronomicznych i obiektów noclegowych sprawia, że przyzwyczajenia polskich konsumentów ulegają zmianie. Już nie potrzeba specjalnej okazji, żeby pójść do restauracji, coraz chętniej nocujemy także poza miejscem zamieszkania. Tegoroczne wakacje sprzyjały wyjazdom do polskich kurortów, dlatego branża horecamoże nadal z optymizmempatrzeć w przyszłość. Potwierdzają to wyniki najnowszego Barometru EFL -spośród wszystkich branż, HORECA (łączne określenie sektora hotelarskiego oraz gastronomicznego, z ang. Hotel, Restaurant, Catering/Café, przyp. red.) nadal wykazuje największy stopień optymizmu co do przyszłości swoich przedsiębiorstw. I choć wartość rynku horeca co roku rośnie o ok. 4-5 proc., to potencjał rozwoju jest dużo większy.
–Pierwsza połowa 2018 r. na polskim rynku centrów handlowych należała do największych aglomeracji. Do użytku oddano tu ponad 172 tys. mkw. nowej powierzchni, co stanowiło 75% krajowej podaży. Jednocześnie popyt na przestrzenie handlowe był wciąż wysoki, a poziom pustostanów utrzymywał się na bardzo niskim poziomie.
Colliers International opublikował raport, w którym podsumował pierwsze półrocze 2018 na rynku centrów handlowych w największych polskich aglomeracjach. Uwzględniono w nim Warszawę, Wrocław, Kraków, Trójmiasto, Poznań, Szczecin, Łódź i konurbację górnośląską. W sumie działa tam 206 centrów handlowych, których łączna powierzchnia wyniosła 6,5 mln mkw., co stanowi ponad połowę istniejących w Polsce zasobów.
Portal WlasnyBiznes.pl wyróżnia Solidnych Franczyzodawców
- Wiadomości
- WlasnyBiznes.pl
Portal WlasnyBiznes.pl uruchomił program Solidny Franczyzodawca, który jest transparentnym systemem oceny i weryfikacji franczyzodawców, potwierdzającym ich wiarygodność finansową, solidność oraz rzetelność w biznesie. Udział w programie inicjowany jest od dobrowolnego poddania się zewnętrznej ocenie, a kończy się (w przypadku uzyskania pozytywnej oceny) uzyskaniem certyfikatu Solidny Franczyzodawca. Aby wziąć udział w programie należy zapoznać się z regulaminem oraz złożyć stosowne dokumenty.
Fioletowy byk - symbol siły, jakości i bogactwa
- Wiadomości
- WlasnyBiznes.pl
Logo portalu WlasnyBiznes.pl składa się z sygnetu w postaci fioletowego byka oraz logotypu, który zawiera adres strony internetowej i slogan.
Wybór koloru i zwierzęcia nie jest przypadkowy, ponieważ kolor fioletowy w biznesie oznacza najwyższą jakość, bogactwo i luksus. Natomiast byk, symbolizuje upór, posiadanie i hossę.
Artykuły o terminalach płatniczych, które mogą Cię zainteresować:
WięcejGdzie Polacy chcą płacić bezgotówkowo?
- Terminale płatnicze i płatności bezgotówkowe
- Fundacja Polska Bezgotówkowa
Polacy coraz częściej korzystają z płatności bezgotówkowych, ale wciąż są miejsca, gdzie konsumenci nie mają możliwości wyboru metody płatności. Według najnowszych wyników badania Maison & Partners dla Fundacji Polska Bezgotówkowa, respondentom najbardziej brakuje możliwości płacenia kartą lub telefonem na pobliskich bazarkach (46%). Jako punkty, gdzie nie można zapłacić bezgotówkowo respondenci wskazują także na usługi krawieckie (30%), usługi szewskie (28%), kościół (28%) oraz warsztaty samochodowe (26%). Wiele osób ma również poczucie, że często nie mają możliwości dokonania płatności na stoiskach podczas imprez plenerowych (39%) oraz podczas akcji organizowanych przez organizacje charytatywne (31%).
Jaką umowę na terminal płatniczy warto podpisać?
- Terminale płatnicze i płatności bezgotówkowe
- Maciej Makowski
Jeśli zainteresował Cię ten artykuł to oznacza, że potrzebujesz terminal płatniczy do firmy. Prawdopodobnie jesteś na etapie rozmów z poszczególnymi operatorami płatności bezgotówkowych i analizujesz stawki prowizyjne, czego zwieńczeniem będzie podpisanie umowy współpracy. Pamiętaj, że podczas wyboru dostawcy terminali płatniczych znaczenie mają nie tylko warunki handlowe i serwis, ale również okres trwania umowy, czas wypowiedzenia i ewentualne kary finansowe za wcześniejsze rozwiązanie umowy.
Obowiązkowy terminal płatniczy. Od kiedy i dla kogo?
- Terminale płatnicze i płatności bezgotówkowe
- Maciej Makowski
Wprowadzenie „obowiązku” posiadania terminala płatniczego wzbudza niemałe emocje i przyczynia się do burzliwych dyskusji w mediach społecznościowych. W komentarzach można spotkać się z obrońcami walczącymi o demokrację i prawa wolności, wygłaszającymi hasła „tylko gotówka”. A jak to jest naprawdę, czy każda firma w Polsce musi posiadać terminal płatniczy? Otóż, nie! Najpierw należy zweryfikować obowiązek posiadania kasa fiskalnej ze swoim księgowym. Jeżeli firma ma obowiązek prowadzenia ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kas rejestrujących to dopiero wtedy musi zadecydować, w jaki sposób spełni obowiązek udostępniania płatności bezgotówkowych, co nie jest jednoznaczne z wymogiem posiadania nowego terminala płatniczego. Przedsiębiorca ma obowiązek zapewnienia zapłaty przy użyciu instrumentu płatniczego Zerknijmy do dokumentów prawnych, mianowicie do Ustawy z dnia 6 marca 2018 r. - Prawo przedsiębiorców a konkretnie do artykułu 19a, który to ten obowiązek reguluje.
Ranking terminali płatniczych. Najlepszy terminal w 2024
- Terminale płatnicze i płatności bezgotówkowe
- Maciej Makowski
Szukasz rankingu terminali płatniczych? Tylko po co, ponieważ oferty na terminale płatnicze są indywidualne i zależą między innymi od obrotów firmy, wysokości transakcji, struktury kart, ilości urządzeń, rodzajów terminali. Z uwagi na powyższe zmienne nie można stworzyć obiektywnego porównania poszczególnych operatorów płatniczych, dlatego warto stworzyć własne zestawienie w oparciu o niezbędne kryteria i informacje, które omawiam w niniejszym wpisie. Użyteczność rankingów terminali płatniczych Rankingi dostępne w Internecie są pewnym uproszczeniem, przedstawiającym subiektywne zestawienia oparte na doświadczeniu autorów lub wybranych kryteriach, które zniekształcają rzeczywistość.
Własny terminal płatniczy bez abonamentu czy najem urządzenia od operatora?
- Terminale płatnicze i płatności bezgotówkowe
- Maciej Makowski
Niejeden przedsiębiorca zastanawia się, czy kupić terminal płatniczy na własność, aby nie płacić miesięcznego abonamentu lub kompleksowo skorzystać z usług operatora płatności bezgotówkowych i postawić na dzierżawę. Firmy sprzedające urządzenia będą zachwalać opcję z własnym terminalem, zaś przedstawiciele operatora płatności bezgotówkowych będą wskazywać na najem. Kogo zatem słuchać? Na szczęście nie musimy wsłuchiwać się w głosy perswazji i argumenty sprzedażowe, tylko można policzyć, które rozwiązanie będzie najlepsze.
Co jest ważne we współpracy z operatorem terminali płatniczych?
- Terminale płatnicze i płatności bezgotówkowe
- Maciej Makowski
Czy Twoi klienci również cenią sobie wygodę i wolą płacić kartą płatniczą zamiast gotówką? Ten trend jest nieodwracalny i koszty związane z obsługą terminali płatniczych wpisały się na stałe w księgi rachunkowe firm. Na rynku działa wielu operatorów, którzy oferują usługi płatności bezgotówkowych oraz terminale płatnicze. Każdy operator tzw. acquire posiada indywidualne oferty handlowe, których porównanie stanowi niemałe wyzwanie dla przedsiębiorcy. Opłaty za terminal płatniczy i stawki prowizyjne za transakcje kartą Pierwszy obszar to warunki handlowe. Prowizje za transakcje kartą mogą być stałe lub zmienne; co więcej mogą zawierać dodatkowe opłaty uzależnione od rodzaju kart płatniczych czy typu transakcji (krajowe, zagraniczne, biznes, Visa, MasterCard, Maestro). Warto pamiętać, że na koszt prowizji składa się marża operatora, opłaty interchange oraz opłaty systemowe, które są zróżnicowane.