Darmowy program dla przedsiębiorczych osób i startupów - Jump for CEE

program dla przedsiębiorczych i startupów Jump for CEE

Organizatorzy planują zaprosić 400 osób i zespołów z Europy Środkowo-Wschodniej na cykl warsztatów online podnoszących kompetencje w obszarze cyfrowego biznesu. Najlepsze idee mogą oczekiwać na wsparcie finansowe. Inicjatywa ma na celu ograniczenie skutków kryzysu ekonomicznego, spowodowanego pandemią Covid-19. Zapisy właśnie ruszyły.

Startup Wise Guys, najbardziej doświadczony europejski akcelerator dla startupów i jeden z najaktywniejszych funduszy inwestycyjnych, ogłosił nabór do drugiego etapu darmowego programu wsparcia dla przedsiębiorczych osób i młodych firm „Jump for CEE”, organizowanego we współpracy z Google w ramach programu grantowego Impact Challenge for Central and Eastern Europe.

Celem jest umożliwienie osobom dotkniętym kryzysem gospodarczym po pandemii Covid-19 odnalezienia nowej drogi zawodowej lub szybszego powrotu do pracy przez wykorzystanie potencjału cyfrowych technologii.

Drugi etap potrwa od maja do lipca 2022. Wszystkie wydarzenia organizowane w jego ramach będą bezpłatne dla uczestników. W programie odbędzie się seria spotkań online – Idea Hack, Hackathon oraz Pre-accelerator, które mają na celu wsparcie w zakresie strategicznego myślenia o biznesie oraz podstaw zarządzania. Są jednocześnie zaproszeniem do budowania sieci kontaktów z innymi firmami i mentorami.

Idea Hack pomoże startupom w ukształtowaniu wizji. Podczas Hackathonu w 48 godzin zespoły stworzą projekty, które zaprezentują przed jury złożonym z ekspertów. Pre-accelerator to szansa na wsparcie dla najlepszych projektów. Trwa osiem tygodni i odbywa się w całości online.

Do pierwszej fazy projektu „Jump for CEE” zapisało się 330 osób z 31 krajów, a 170 uczestników z Europy Środkowo-Wschodniej i nie tylko skorzystało z udziału w programie. W trakcie trwania inicjatywy międzynarodowa sieć mentorów i ekspertów pomogła stworzyć 17 zespołów, które opracowały pomysły rozwiązań dla różnych branż i sektorów, takich jak edukacja, cyberbezpieczeństwo, płatności, podróże, rolnictwo, sport i mobilność. Jeden wybitny zespół otrzymał wsparcie finansowe od Startup Wise Guys i został zaproszony do udziału w regularnym programie akceleracyjnym. Wiele innych wciąż rozwija swoje biznesy.

W ciągu 10 lat naszej działalności odnieśliśmy olbrzymi sukces, pomagając zmienić pomysły przedsiębiorców w świetnie prosperujące firmy. Teraz chcemy odwdzięczyć się społeczności przez działania non-profit. W ramach naszej Fundacji, dążymy do realizacji ambitnych projektów, które pomagają rozwijać zrównoważone, lokalne i międzynarodowe ekosystemy startupowe. Cieszymy się, że nasza współpraca z Google.org, która już przekroczyła wszelkie oczekiwania, inspiruje różne grupy odbiorców i pomaga odkrywać nowe talenty wśród przedsiębiorców dotkniętych ekonomicznymi skutkami kryzysu - powiedział Cristobal Alonso, CEO Startup Wise Guys.

Uczestnicy programu „Jump for CEE” nie muszą prowadzić firm lub mieć przygotowanego biznesplanu, by zgłosić chęć udziału. Każda osoba lub zespół z regionu CEE, w tym Polski, potrafiąca dobrze mówić po angielsku i zainteresowana rozwojem kompetencji w cyfrowych gałęziach gospodarki, może zgłosić swój udział.

Więcej informacji o programie oraz formularz aplikacyjny można znaleźć na stronie: https://startupwiseguys.com/jumpforcee

JUMP for CEE

  • Informacje ze świata StartUpów

Gotowe pomysły na biznes