remax franczyza logo

Dane firmy
RE/MAX Polska
ul. Lipnicka 4
43-300 Bielsko-Biała

www.remax-polska.pl
www.remax-franczyza.pl

 • Kontakt ws. współpracy
 • Krzysztof Kraicziczek
 • (+48) 504 655 250
 •  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

O firmie

Zostań franczyzobiorcą RE/MAX Polska i otwórz własne międzynarodowe biuro nieruchomości!

RE/MAX to koncept, który powstał w 1973 roku w Denver, w stanie Kolorado, działający na zasadach franczyzy w ponad 110 krajach. Dzisiaj pod szyldem RE/MAX działa ponad 8300 biur, w których pracuje ponad 140 000 agentów. Sieć RE/MAX Polska tworzy już 30 niezależnych biur, w których działa 300 agentów.

W branży nieruchomości, RE/MAX jest światowym liderem we franczyzie. To jest nowa jakość działania i współpracy na rynku franczyzy w tej branży.

Sieć sprzedaży

 • Jednostki franczyzowe: 30

Franczyza RE/MAX Polska

Dlaczego RE/MAX?

RE/MAX to koncept, który powstał w 1973 roku w Denver, w stanie Kolorado, działający na zasadach franczyzy w ponad 110 krajach. Dzisiaj pod szyldem RE/MAX działa ponad 8300 biur, w których pracuje ponad 140 000 agentów. Sieć RE/MAX Polska tworzy już 30 niezależnych biur, w których działa 300 agentów.

W branży nieruchomości, RE/MAX jest światowym liderem we franczyzie. To jest nowa jakość działania i współpracy na rynku franczyzy w tej branży.

Bycie częścią RE/MAX to niesamowita szansa dla osób, które chcą prowadzić własny biznes i jednocześnie współtworzyć sukces światowej marki.

Spójność, ciągłe doskonalenie międzynarodowej sieci RE/MAX pozwala zrealizować cele biznesowe zarówno franczyzobiorcy, jak i franczyzodawcy. Granie do tej samej bramki daje możliwość osiągania doskonałych wyników dla obu stron.

RE/MAX to strategia działania win-win, a jak wiemy myślenie w takich kategoriach skutkuje największymi sukcesami.

System franczyzowy RE/MAX Polska

Franczyzowe biuro nieruchomości RE/MAX to biznes prowadzony przez Franczyzobiorcę przy wsparciu i na zasadach przyjętych przez Franczyzodawcę. Każde biuro jest niezależne i działa na własny rachunek w ramach sprawdzonego, wiarygodnego i rozpoznawalnego na całym świecie systemu.

Model RE/MAX zupełnie różni się od tradycyjnego modelu biur nieruchomości działających w Polsce. Podstawowym założeniem konceptu RE/MAX jest zarządzanie biurem nieruchomości, rekrutacja, budowanie i wspieranie zespołu profesjonalnych i skutecznych agentów nieruchomości przez Franczyzobiorcę. Natomiast agenci nieruchomości stowarzyszeni z biurem, zapewniają swoim klientom najwyższej jakości obsługę, zgodną z wymaganiami i standardami etycznymi obowiązującymi w sieci RE/MAX.

By zapewnić klientom obsługę na najwyższym poziomie, rola właściciela biura wymaga w pierwszej kolejności stworzenia agentom możliwie najlepszych warunków do pracy i dzięki temu możliwości osiągania jak największych sukcesów.

Stworzenie biura wraz z zespołem administracyjnym, umożliwienie dostępu do autorskich międzynarodowych szkoleń RE/MAX i ich implementacja, wspieranie i dbanie o ciągły rozwój zespołu to podstawowe zadania Franczyzobiorcy.

Każde biuro franczyzowe nawiązuje stałą współpracę z lokalnymi ekspertami kredytowymi, ubezpieczeniowymi, prawnikami, notariuszami, architektami, projektantami wnętrz, fotografami, czy home stagerami. Dzięki temu franczyzobiorca nie dekoncentruje się na innych działaniach, lecz może skupić się na budowaniu zespołu i skalowaniu biznesu.

Oferowane wsparcie dla franczyzobiorcy

Narzędzia & Szkolenia

 • Wsparcie konsultanta operacyjnego - wraz z całym zespołem RE/MAX Polska, który od wdrożenia poprzez kolejne etapy budowy struktury biura służy pomocą, w celu zwiększenia rentowności i działania zgodnie z zasadami obowiązującymi w RE/MAX.
 • System europejskich szkoleń - oparty jest na najlepszych praktykach i stworzony przez najlepszych specjalistów w Europie i na świecie. Posiadamy własną Akademię RE/MAX, która nadzoruje, wdraża nowe szkolenia i programy europejskie zarówno dla agentów jak i dla franczyzobiorców.

◼️ RE/MAX Accelerate - to 3 tygodniowy rozbudowany system szkoleń wstępnych dla agentów przystępujących do sieci RE/MAX. Kończy się testem i uzyskaniem certyfikatu „Licencjonowany Agent RE/MAX”.

◼️ RE/MAX Compass - to program wdrożeniowy agenta nieruchomości prowadzony przez mentorów. Warsztaty, praktyczna wiedza w 8 tygodni.

◼️ RE/MAX Elevate – to 8 modułowe szkolenie dla doświadczonych agentów chcących tworzyć własne zespoły.

◼️ Business by Design Training - to program opracowany przez Toma Ferry (Success Strategies Institute, Inc.), który przeznaczony jest dla doświadczonych agentów. 10 sesji, wiele praktycznych wskazówek jak prowadzić biznes, by osiągać coraz większy sukces.

◼️ RE/MAX+ - program rekrutacyjny i utrzymania agentów dla franczyzobiorców, dla szybkiego rozwoju, składający się z 6 działów.

◼️ Coroczne programy i kampanie europejskie, Go4More, 5 To Thrive - mające na celu osiągnięcie jak najwyższej jakości obsługi klienta oraz zwiększenie efektywności agenta.

◼️ Platforma e-learningowa – obejmująca aspekty prawne niezbędne do pracy agenta nieruchomości.

◼️ Cykl spotkań „Porozmawiajmy o nieruchomościach” – dodatkowe wsparcie dla agentów, po ukończonych szkoleniach wstępnych.

◼️ Webinary, spotkania online z Ekspertami RE/MAX – doświadczeni agenci, dzielą się wiedzą, przykładami z rynku nieruchomości, inspirują i motywują do dalszej pracy.

 • Światowy system CRM, MaxMatch i inne lokalne systemy - zarządzanie biurem, ofertami, a także rekrutacją.
 • Regularne wsparcie marketingowe - dostęp do MaxCenter i Marketing Center, wsparcie lokalnego zespołu graficznego; jednolitość materiałów wyróżnia franczyzobiorców, agentów i wzmacnia markę; gotowe szablony do wykorzystania, wsparcie przy aranżacji biura, wspólne akcje edukacyjne, charytatywne, sponsorskie o zasięgu ogólnokrajowym, ale również europejskim.
 • Własna strona www - wsparcie IT, gdzie można pochwalić się pozyskanymi nieruchomościami przez agentów biura, certyfikatami, wyróżnieniami.
 • Wsparcie prawne, organizacyjne - pakiety umów pośrednictwa, procedury, formularze zapewniające sprawne funkcjonowanie biura.
 • Obniżenie kosztów prowadzenia działalności - portali ogłoszeniowych i rekrutacyjnych.

Korzyści ze współpracy

Niezależność – „Samodzielny ale nie sam” - każdy franczyzobiorca może w pełni wykorzystać swoje mocne strony, potencjał, kreatywność i kompetencje.

Marka & Wizja

 • Znana na całym świecie marka – jesteśmy największą na świecie siecią biur nieruchomości.
 • Światowy lider franczyzowy w branży nieruchomości - nr 1 w branży, nr 11 wśród globalnych franczyz magazynu Entrepreneur, 2020 Top Global Franchises Ranking.
 • Biznes zgodny z trendami na rynku nieruchomości – działamy w 100% na umowach ekskluzywnych tzw. na wyłączność. Tylko taki biznes ma przyszłość, da Ci szansę na dalszy rozwój i pewność, że nie stracisz zainwestowanych pieniędzy.
 • Przejrzystość, transparentność działania – obsługa klienta na najwyższym, światowym poziomie, reprezentowanie tylko jednej strony transakcji oraz pobieranie wynagrodzenia wyłącznie od jednej strony transakcji.
 • Dobrze zaplanowana i przemyślana ścieżka rozwoju biznesu - ustalona przed podpisaniem umowy franczyzowej, satysfakcjonująca franczyzobiorcę. Wiemy, co chcemy wspólnie z franczyzobiorcą osiągnąć.
 • Strategiczne podejście do prowadzonego biznesu - budowanie stabilnego biznesu na lata. Warto rozwijać firmę, by móc przekazać biznes bezpośrednio w ręce kolejnego pokolenia.
 • Biznes vs „biznes” – posiadając biuro nieruchomości, w którym pełnimy wszystkie funkcje (właściciela, agenta, administratora, rekrutera, mentora, menedżera, recepcjonisty) zarabiamy, tylko wtedy, gdy pracujemy, a więc tak naprawdę mamy pracę, co z biznesem niewiele ma wspólnego. Dzięki wsparciu RE/MAX Polska, zbudowaniu odpowiedniej struktury biura - zarabiasz, nawet będąc na długim urlopie z rodziną, nie obawiając się o przychody biura.
 • Jasna wizja rozwoju firmy – trafne odpowiadanie na potrzeby klientów, ciągłe podwyższanie standardów obsługi klienta, wspólne działania, by klienci postrzegali RE/MAX jako najlepszą sieć biur nieruchomości w Polsce.
 • Biznes w oparciu o wartości - warto tworzyć biznes, w którym chodzi o coś więcej niż generowanie zysków. Wartości, którymi kieruje się RE/MAX pokazują siłę marki, kulturę współpracy na wielu poziomach.
 • Rozpoznawalność - jako franczyzobiorca RE/MAX już od samego początku działalności będziesz wyróżniał się z tłumu. Przystępując do sieci franczyzowej RE/MAX, franczyzobiorca jako partner biznesowy od razu staje się częścią dużej, znanej firmy. Nasza marka, staje się marką franczyzobiorcy, co daje ogromną przewagę nad mniejszymi konkurentami.
 • Rewolucja w branży nieruchomości na lokalnym rynku – jasne zasady, transparentność, umowy na wyłączność, wysoka jakość obsługi klienta. Masz szansę wyróżnić się i dokonać rewolucji na lokalnym rynku nieruchomości, wprowadzając zasadę: z korzyścią dla wszystkich. W RE/MAX są trzy maksyma: maksymalna obsługa dla klienta, maksymalna rentowność dla właściciela biura, maksymalne wynagrodzenie dla agenta.

Doświadczenie & Społeczność

 • Sprawdzony model biznesowy - prawie 50 letnie doświadczenie, natychmiastowy dostęp do ugruntowanej i sprawdzonej w praktyce wiedzy biznesowej.
 • Największa na świecie baza ofert – ponad 707 000 aktywnych ofert (dane z Maj 2021), profesjonalny MLS. Wszystkie oferty RE/MAX na świecie w jednym międzynarodowym systemie.
 • Globalny zasięg – wszystkie oferty agentów stowarzyszonych w RE/MAX są widoczne dla wszystkich agentów RE/MAX na całym świecie.
 • Międzynarodowa współpraca – możliwość dokonywania międzynarodowych transakcji z agentami z całego świata; międzynarodowy system wzajemnych poleceń w ramach sieci RE/MAX (referrals).
 • Społeczność RE/MAX – wzajemna pomoc, dzielenie się doświadczeniem z innymi właścicielami biur RE/MAX w Polsce, w Europie i na całym świecie.
 • Udział w ogólnopolskich i europejskich kampaniach, akcjach marketingowych – konferencje i konwencje RE/MAX w Polsce, Europie i w USA. Możliwość nawiązania relacji biznesowych i wymiany doświadczeń z bardzo doświadczonymi właścicielami biur REMAX. 

Podstawowe wymagania

Czego oczekujemy?

 • Motywacji do działania, przedsiębiorczości i maksymalnego zaangażowania w prowadzenie biura (zarządzać biurem franczyzobiorca może osobiście lub poprzez zatrudnionego menedżera),
 • Wysokiej kultury osobistej, działania w ramach ściśle określonych zasad i procedur, przestrzegania standardów etycznych obowiązujących w sieci RE/MAX,
 • Dysponowania kapitałem inwestycyjnym na pokrycie wstępnej, jednorazowej opłaty franczyzowej, zakupu wyposażenia biura, obrandowania lokalu, utrzymania stanowiska administratora biura oraz na pokrycie kosztów działalności biura przez kilka pierwszych miesięcy (rezerwa finansowa),
 • Dysponowania lokalem własnym lub wynajętym, w samodzielnie wyszukanej lokalizacji (nie musi to być centrum miasta), z dostępnymi miejscami parkingowymi, wykończonym zgodnie z identyfikacją wizualną marki RE/MAX (lokal akceptuje biuro regionalne). Ważne, by biuro było funkcjonalne, dobrze zorganizowane, komfortowe do prowadzenia działalności przez agentów biura.

Kto może zostać franczyzobiorcą RE/MAX Polska?

 • Osoby, które prowadzą biura nieruchomości, ale szukają większych możliwości rozwoju i zmagają się z wysokimi kosztami prowadzenia biznesu. Chcą działać w 100 % na umowach na wyłączność, wdrażać wysokie standardy obsługi klienta i tym samym mocno zwiększyć swoją konkurencyjność na lokalnym rynku,
 • Osoby, które działają jako agenci nieruchomości, ale ich ambicją jest własne biuro nieruchomości, które stawia na wysoką jakość obsługi klienta,
 • Osoby, które myślą o otworzeniu własnego biura nieruchomości, ale brakuje im wiedzy, doświadczenia, technologii czy sprawdzonego modelu biznesowego,
 • Osoby, które pracują w korporacjach na stanowiskach menedżerskich, dyrektorskich, mają doświadczenie w zarządzaniu zespołem, ale poszukują nowych wyzwań i myślą o prowadzeniu własnego biznesu,
 • Osoby, które szukają dobrego pomysłu na biznes na wiele lat, opartego na sprawdzonym systemie biznesowym, zgodnego z trendami i oczekiwaniami na rynku nieruchomości, z wysokim potencjałem skalowalności biznesu,
 • Osoby, które myślą o rodzinnym biznesie w branży nieruchomości, by w oparciu o sprawdzony system, rozwijać swoją firmę i po latach móc przekazać stabilny, dobrze prosperujący biznes bezpośrednio w ręce kolejnego pokolenia.

Poszukujemy dobrych menedżerów. Nie musisz mieć doświadczenia w branży nieruchomości, by zarządzać własnym biurem RE/MAX. Wykorzystaj swoje mocne strony. W RE/MAX stawiamy na kompetencje i cechy osobowości.

Jeśli chcesz zmienić swoje życie, poszukujesz większej niezależności, czujesz się dobrze w zarządzaniu zespołem i masz chęć sprawdzenia się w swoim biznesie, zapraszamy do RE/MAX. Mamy wśród naszych franczyzobiorców więcej właścicieli biur bez wcześniejszego doświadczenia na rynku nieruchomości, niż tych, którzy prowadzili już w przeszłości swoje biura.

Cechy idealnego kandydata na franczyzobiorcę RE/MAX

 • Pasja i przekonanie do marki RE/MAX
 • Ambicja, przedsiębiorczość, otwartość, energia
 • Chęć pracowania z ludźmi
 • Wytrwałość, zaangażowanie, pozytywne nastawienie
 • Doświadczenie i sukcesy w życiu zawodowym
 • Otwartość na zmiany i na ciągły rozwój
 • Umiejętność zarządzania zespołem, łatwość budowania relacji
 • Wiara w siebie i we własne możliwości
 • Zdolności przywódcze i profesjonalizm w działaniu
 • Działanie w ramach reguł i standardów systemu RE/MAX

Masz te cechy? Jeżeli tak, w takim razie szukamy właśnie Ciebie!

Koszt inwestycji

Franczyza jest odpłatna. Franczyzobiorca RE/MAX uiszcza:

 • Opłatę wstępną, jednorazową ustalaną indywidualnie dla każdego franczyzobiorcy.
 • Stałą opłatę miesięczną, niezależną od ilości przeprowadzonych transakcji, uruchamianą najpóźniej 90 dni od daty zawarcia umowy franczyzowej.
 • Określony procent od uzyskanych przychodów do biura regionalnego.

Biuro działające zgodnie ze standardami i modelem biznesowym RE/MAX może osiągnąć break-even-point już w ciągu pierwszego roku istnienia. Jednak dwa lata to przewidywany okres na uzyskanie stabilnej i silnej pozycji na rynku. 

Galeria

Najpopularniejsze franczyzy