krown franczyza logo

Dane firmy
Krown Polska Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 326
02-495 Warszawa
www.krown.pl

 • Kontakt ws. współpracy
 • Andrzej Chmielewski
 • (+48) 517652715
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

O firmie

Krown® to kanadyjska marka, która od ponad 35 lat specjalizuje się w zabezpieczeniach antykorozyjnych pojazdów. Najwyższej jakości preparaty antykorozyjne, dopracowany proces technologiczny oraz skuteczny model biznesowy sprawiły, że Krown jest obecnie światowym liderem segmentu usług zabezpieczeń antykorozyjnych z ponad 250 serwisami w Kanadzie, USA, oraz Europie.

Polski oddział Krown rozwija się z sukcesami od 2016 roku, a z naszych usług można skorzystać w 5 autoryzowanych serwisach na terenie kraju. Dzięki doświadczeniu i ciężkiej pracy stworzyliśmy rozpoznawalną markę na Polskim rynku! Nadszedł czas na zaproponowanie współpracy partnerom zewnętrznym.

Sieć sprzedaży:

 • 5 jednostek własnych w Polsce (Warszawa, Poznań, Nowy Sącz, Radom)
 • ok. 250 na świecie (Kanada, USA, Szwecja, Finlandia, Norwegia, Wielka Brytania, Niemcy, Czechy, Rosja, Litwa, Łotwa, Estonia, Białoruś)

Franczyza KROWN®

Franczyza Krown® to sprawdzony i skuteczny model biznesowy, który odniósł sukces w wielu krajach Świata. Zostań Partnerem Regionalnym i zwiększ rentowność swojego biznesu motoryzacyjnego, dzięki technologii antykorozyjnej Krown®!

Oferta PDF

Usługi świadczone przez firmę Krown

franczyza krown

Producentom pojazdów już od dawna nie zależy na tym, aby auta służyły jak najdłużej. Wręcz przeciwnie! Pojazdy projektowane są w ten sposób, aby „w miarę” nie psuły się w okresie objętym gwarancją producenta, a później niestety różnie to bywa… O ile usterki mechaniczne zazwyczaj można łatwo naprawić, to naprawy blacharskie związane z korozja są kosztowne, czasochłonne i trwale ingerują w strukturę pojazdu.

Benzyną dolaną do ognia jest sól wysypywana zimą na drogi w ogromnych ilościach. Znacznie przyspiesza ona proces korozji elementów podwozia i karoserii. Obecnie praktycznie wszystkie marki aut mają problem z korozją – widok zardzewiałego podwozia w 3 letnim pojeździe jest normą. Na szczęście jest na to sposób! – Kanadyjskie zabezpieczenia antykorozyjne Krown! 

Metoda zabezpieczeń antykorozyjnych Krown jest inna niż najbardziej popularne na naszym rynku środki, takie jak różnego rodzaju woski, podkłady i farby antykorozyjne czy popularne kiedyś czarne powłoki stosowane w latach dziewięćdziesiątych, tak zwane „bitexy” czy „baranki”.

Technologia antykorozyjna Krown®. Działanie produktu T40

Środek Krown T40 wykorzystywany do zabezpieczeń antykorozyjnych charakteryzuje się przeźroczystością, zaś jego konsystencję i barwę można porównać do zagęszczonego oleju silnikowego. Tworzy on bezbarwną powłokę, co ma ogromne znaczenie, ponieważ nie zmienia oryginalnego wyglądu podwozia i elementów zawieszenia, dzięki czemu można nim zabezpieczać również auta objęte gwarancją producenta, nie tracąc jej.

W przeciwieństwie do tradycyjnych „smolistych” środków, które wcześniej czy później pękają, kruszą się i chłoną wilgoć jak gąbka, która uwięziona i ukryta pod czarną powłoką często przyspiesza jeszcze rozwój korozji. Środki Krown wypierają wilgoć a dzięki silnym właściwością penetrującym docierają do wszystkich zakamarków skutecznie hamując dalszy rozwój korozji. Dzięki smarującym właściwością środka oprócz samej płyty podwoziowej, zabezpieczane są również elementy zawieszenia, przewody hamulcowe, jak również wszystkie śruby i nakrętki, co zapobiega ich korodowaniu, zapiekaniu i urywaniu się podczas prac serwisowych, co w rezultacie skraca czas i koszt serwisowania pojazdu.

Kompletne zabezpieczenie antykorozyjne pojazdów

zabezpieczenie antykorozyjne pojazdów krown

Kanadyjska technologia oprócz samego podwozia obejmuje również konserwację profili zamkniętych karoserii „od środka”, w tym takich elementów jak progi, drzwi, błotniki, klapa bagażnika oraz maska. Dodatkowo zabezpieczane są również newralgiczne elementy narażone na korozję w komorze silnika i kielichy amortyzatorów. Dzięki temu, że środek ma właściwości dielektryczne i nie przewodzi prądu, zabezpieczenie obejmuje również narażone na korozję złącza elektryczne i klemy akumulatora, co wydłuża ich żywotności oraz ogranicza awarie spowodowane korozją i spięciami w instalacji elektrycznej.

Środek Krown T40 może być aplikowany zarówno na auta nowe wolne od korozji, jak i na te, na których rdza się już pojawiła. Dzięki zawartości inhibitorów korozji środek hamuje jej dalszy rozwój.

Czas i koszt realizacji usługi

Czas wykonywania usługi to ok. 3 godziny. Po wszystkim każde auto jest ręcznie myte i gotowe do jazdy oddawane w ręce klienta. Koszt kompletnego zabezpieczenia antykorozyjnego obejmującego konserwacje podwozia i profili zamkniętych dla auta średniej wielkości to 770 zł.

Ze względu na to, że środek T40 nie tworzy powłoki stałej, dla maksymalnej skuteczności zalecamy coroczne powtarzanie usługi, co z punktu widzenia biznesowego w połączeniu z systemem rabatowym pozwala nawiązać długoterminową relacje ze stałymi klientami.

Oferowane wsparcie dla Franczyzobiorcy

Zapewniamy:

 • Pakiet startowy (mobilną stację do zabezpieczeń antykorozyjnych oraz chemie i inne materiały niezbędne do wykonywania usług w technologii Krown)
 • Szkolenia techniczne know-how, marketingowe i sprzedażowe
 • Materiały brandingowe do Twojego serwisu oraz wsparcie w ramach ogólnopolskich działań marketingowych Krown
 • Dostęp do produktów i chemii Krown w preferencyjnych cenach 
 • Umieszczenie danych teleadresowych Twojego serwisu na stronie internetowej Krown Polska

Korzyści ze współpracy

 • Sprawdzony i skuteczny model biznesowy
 • Atrakcyjna usługa dla Twoich klientów
 • Dodatkowy zysk dla Twojego biznesu motoryzacyjnego
 • Szkolenia, wsparcie techniczne i marketingowe

Wymagania

Profil Franczyzobiorcy

Oferta franczyzy skierowana jest głównie do osób, które prowadzą biznes motoryzacyjny i chcą rozszerzyć ofertę o dodatkową usługę zabezpieczeń antykorozyjnych (nie jest to warunek konieczny).

Koszt

 • Koszt kompletnego pakietu franczyzowego to 30 000 - 45 000 zł netto
 • Dodatkowo opłata licencyjna 500 zł netto miesięcznie (10 z 12 miesięcy w roku)

Proces nawiązania współpracy

 1. Kontakt (zgłoszenie kandydatury)
 2. Spotkanie
 3. Podpisanie umowy
 4. Szkolenia
 5. Otwarcie placówki

Galeria

Najpopularniejsze franczyzy