komfort logo franczyza

Dane firmy
Sklepy Komfort S.A.
ul. Srebrzyńska 14
91-074 Łódź
www.komfort.pl

 • Kontakt ws. współpracy
 • Marta Parafińska
 • (+48) 885 984 628
 •  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

O firmie

Firma Sklepy Komfort może pochwalić się unikalną ofertą pokryć podłogowych, którą uzupełniają usługi dodatkowe. Wieloletnia obecność na rynku i wąska specjalizacja budują w świadomościach klientów obraz rzetelnej firmy opartej na filarach wiedzy, doświadczenia, znajomości rynku i nowych trendów.

Sieć sprzedaży:

 • Jednostki własne: 108
 • Jednostki franczyzowe: 59

Franczyza Komfort

Naszym franczyzobiorcom oferujemy współpracę w ramach franczyzy depozytowej. Partner nie musi kupować towaru za własne środki - wszystkie produkty z oferty Komfort otrzymuje w depozyt. W ramach niskiej opłaty licencyjnej Komfort zapewnia szeroki zakres wsparcia inwestycyjnego.

Firma Sklepy Komfort specjalizuje się przede wszystkim na pokryciach powierzchni podłogowych, do których należą między innymi kolekcje paneli podłogowych, podłogi drewniane, a także wykładziny dywanowe oraz elastyczne. Dodatkowo Sklepy Komfort oferują szeroki wybór dywanów zarówno klasycznych jak i nowoczesnych, w stylu vintage oraz dziecięcych. W sklepach sieci Komfort można znaleźć również drzwi, dekoracje oraz akcesoria do montażu i pielęgnacji podłóg. W naszej ofercie obok szerokiego wyboru podłóg, wykładzin, dywanów i drzwi posiadamy zupełnie nowe kategorie produktów – łazienki oraz kuchnie i szafy.

Korzyści ze współpracy

 • Współpraca w ramach franczyzy depozytowej - franczyzobiorca nie musi kupować towaru za własne środki, wszystkie produkty z oferty Komfort otrzymuje w depozyt
 • Know-how
 • Szkolenia dla pracowników
 • Projekt sklepu
 • Infrastrukturę informatyczno-techniczną
 • Zaplecze logistyczne
 • Zatowarowanie sklepu
 • Kampanię promocyjną na otwarcie sklepu
 • Wsparcie marketingowe i materiały reklamowe
 • Wsparcie operacyjne i sprzedażowe przez cały okres trwania umowy
 • Przed otworzeniem każdego sklepu wykonujemy biznesplan, na podstawie którego weryfikujemy potencjał miejscowości i rentowność inwestycji w danej lokalizacji

Oferowane wsparcie dla franczyzobiorcy

Wstępne szkolenia pracowników Partnera są przeprowadzane w ramach opłaty licencyjnej. Pracownicy szkoleni są we wskazanym przez Komfort sklepie własnym pod okiem kierownika sklepu. Pracownicy poznają standardy obsługi klienta, rozwiązania systemowe oraz wszystkie aspekty i procedury związane z prowadzeniem sklepu.

W ramach opłaty licencyjnej zapewniamy również projekt sklepu, infrastrukturę informatyczno-techniczną, zaplecze logistyczne, zatowarowanie sklepu, kampanię promocyjną na otwarcie sklepu, wsparcie marketingowe i materiały reklamowe oraz wsparcie operacyjne i sprzedażowe przez cały okres trwania umowy.

Podstawowe wymagania i koszt inwestycji

Od naszych Partnerów oczekujemy przede wszystkim zaangażowania i umiejętności menedżerskich, choćby w zakresie zarządzania zespołem pracowników. Znajomość branży jest dodatkowym atutem, natomiast nie jest to kryterium na podstawie którego dobieramy Partnerów. Forma prawna prowadzonej działalności nie ma znaczenia, może to być zarówno jednoosobowa działalność gospodarcza, jak i spółka komandytowa. Wśród naszych Franczyzobiorców są zarówno mężczyźni jak i kobiety oraz małżeństwa prowadzące wspólnie sklep Komfort.

Koszt inwestycji

Naszym franczyzobiorcom oferujemy współpracę w ramach franczyzy depozytowej. W naszym modelu franczyzowym partner nie musi kupować towaru za własne środki - wszystkie produkty z oferty Komfort otrzymuje w depozyt.

 • Opłata licencyjna wynosi 65 tys. zł netto. W ramach tej kwoty zapewniamy kompleksowe wsparcie opisane w części "Korzyści ze współpracy"

Proces otwarcia sklepu Komfort

Kluczowym aspektem jest znalezienie lokalu spełniającego kryteria i oczekiwania Komfort – odpowiedni metraż oraz lokalizacja.

Kolejnym krokiem jest weryfikacja potencjalnych Partnerów, od których przede wszystkich oczekujemy zaangażowania w prowadzeniu sklepu, a znajomość branży podłóg jest dodatkowym atutem. Komfort wykonuje projekt sklepu oraz przygotowuje biznesplan.

Na kolejnym etapie Partner przygotowuje lokal pod względem wizualnym – odświeżenie, pomalowanie ścian, przygotowanie podłoża do położenia wykładziny dywanowej. Po przygotowaniu lokalu Komfort zajmuje się przygotowaniem ekspozycji, zatowarowaniem sklepu oraz dostarczeniem sprzętu techniczno-informatycznego.

Z okazji otwarcia sklepu Komfort przygotowuje akcje promocyjną z rabatami dla klientów. Przez cały okres trwania umowy zapewniamy wsparcie marketingowe oraz materiały reklamowe.

Galeria

Najpopularniejsze franczyzy