dom ubezpieczeniowy spectrum logo franczyza

Dane firmy
Dom Ubezpieczeniowy Spectrum Sp. z o.o.
ul. Kwiatka 15/1
09-400 Płock
www.dus.net.pl

 • Kontakt ws. współpracy
 • Mariusz Długołęcki
 • (+48) 505 998 000
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

O firmie

Dom Ubezpieczeniowy Spectrum to ogólnopolska multiagencja sieciowa funkcjonująca od 2006 roku. Nasi Partnerzy działają na terenie całego kraju, korzystając z innowacyjnych rozwiązań technologicznych, które pozwalają na omnikanałową dystrybucję i uproszczoną obsługę posprzedażową.

Nasza oferta zawiera produkty wszystkich wiodących na polskim rynku towarzystw ubezpieczeniowych, dzięki czemu skutecznie doradzamy klientom indywidualnym i biznesowym w zakresie dopasowania najlepszego wariantu ochrony. Sprzedajemy ubezpieczenia komunikacyjne, majątkowe (w tym mieszkaniowe), rolne, turystyczne, na życie i dla firm.

Jako liderzy innowacji wyposażamy Partnerów w zaawansowane narzędzia. Nasz system to nowoczesny kombajn, który łączy wszystkie niezbędne funkcje w intuicyjnym i przejrzystym panelu.

W Domu Ubezpieczeniowym Spectrum wspólnie pracujemy na sukces. Oprócz elementów innowacyjnego systemu All in #1 dostarczamy Partnerom materiały szkoleniowe i promocyjne. Zapewniamy kompleksowe wsparcie na każdym etapie. Oferujemy możliwość współpracy w modelu franczyzowym i agencyjnym (wariant elastyczny).

Sieć sprzedaży:

 • 11 jednostek własnych – w tym Biuro Zdalne, które obsługuje klienta wyłącznie w przestrzeni wirtualnej. Zdalny oddział z powodzeniem funkcjonuje od ponad roku. Otworzyliśmy także Biuro Handlowe w Warszawie, które specjalizuje się w obsłudze ubezpieczeń dla firm.
 • 25 jednostek franczyzowych
 • 122 jednostki agencyjne – w tym część prowadząca działalność stacjonarną w prowadzonych przez siebie biurach, a część działających mobilnie (dojeżdżająca do Klientów lub obsługująca Klientów w ramach działalności internetowej)

Oferta współpracy

Skorzystaj z doświadczenia sprawdzonej marki i działaj w stabilnej branży, która prężnie się rozwija! Dom Ubezpieczeniowy Spectrum to multiagencja sieciowa o ogólnopolskim zasięgu. Od 15 lat doradzamy naszym klientom w zakresie dopasowania najlepszego wariantu polisy. W naszej ofercie znajduje się aż 30 działających w Polsce towarzystw, dzięki czemu sprzedajemy wszystkie rodzaje ubezpieczeń.

W Domu Ubezpieczeniowym Spectrum łączymy profesjonalizm z przyjazną atmosferą i korzystamy z innowacyjnych narzędzi. Jesteśmy otwarci na różne formy współpracy, oferując wszystkim Partnerom pełne wsparcie oraz bezpłatny dostęp do rozwiązań technologicznych opracowanych przez naszych ekspertów. Żmudne kalkulowanie składek w wielu towarzystwach to już przeżytek – jako liderzy cyfryzacji w branży ubezpieczeniowej tworzymy nową generację agentów wyposażonych w najnowocześniejsze narzędzia.

Szybko, wygodnie, intuicyjnie – tak działa cyfrowe środowisko do sprzedaży ubezpieczeń w Spectrum. Inteligentny system All in #1 pozwala na błyskawiczne porównanie ceny ubezpieczenia w różnych towarzystwach i automatyzuje obsługę posprzedażową. Zaoszczędzony w ten sposób czas można poświęcić na to, co naprawdę ważne – czyli budowanie relacji z klientem i doskonalenie zawodowe.

Stawiamy na nowoczesność, która wyraża się poprzez implementowanie innowacyjnych narzędzi, aktualizowanie stanu informacji oraz poszerzanie kompetencji. Dlatego zapewniamy nie tylko kompleksowy i prosty w obsłudze system, ale też niezbędną wiedzę o biznesie, finansach i regulacjach prawnych. Dzięki temu Partnerzy Domu Ubezpieczeniowego Spectrum stanowią elitę doradców i oferują najwyższy standard obsługi.

Oferowane wsparcie

Jako nasz Partner otrzymasz bezpłatny dostęp do innowacyjnego zaplecza technologicznego. Backoffice oparty na autorskim systemie All in #1 to zespół zintegrowanych narzędzi, m.in.:

 • porównywarka ofert ubezpieczeniowych, dzięki której szybko i precyzyjnie wyliczysz składkę dla swojego klienta w różnych towarzystwach i wystawisz polisę,
 • Twój internetowy sklep z ubezpieczeniami – pierwsza na rynku platforma, która umożliwia klientowi samoobsługowy zakup polisy i wiąże ją z Twoim portfelem,
 • intuicyjny i częściowo zautomatyzowany CRM, który pomoże Ci zarządzać bazą klientów,
 • aplikacja na telefon – jej funkcje pozwalają m.in. na błyskawiczną kalkulację polisy komunikacyjnej (nawet w 45 sekund) oraz umożliwiają szybkie i bezpieczne przesyłanie zdjęć dokumentów do systemu Spectrum i ubezpieczyciela,
 • baza e-learningowa.

Wyznajemy partnerstwo budowane na wartościach i nie spoczywamy na laurach. Dlatego służymy Ci wsparciem na każdym etapie – odpowiadamy na pytania, rozwiewamy wątpliwości, pomagamy w działaniach marketingowych i dzielimy się wiedzą, zapewniając certyfikowane szkolenia z ekspertami w dziedzinie ubezpieczeń, finansów czy prawa. Dołącz do nas i przekonaj się, że nie ma to jak w Domu!

Korzyści ze współpracy

Dom Ubezpieczeniowy Spectrum to miejsce, w którym łatwo się odnaleźć – w odpowiedzi na Twoje potrzeby proponujemy elastyczny model współpracy. Jeżeli zdecydujesz się na wariant franczyzowy, zagwarantujemy Ci wyłączność na obszarze zamieszkiwanym przez min. 15 tys. osób. W modelu agencyjnym możesz łączyć ubezpieczenia z innym obszarem swojej działalności, a także pracować jako agent mobilny. Każda forma współpracy oferuje możliwość zdalnej sprzedaży ubezpieczeń.

Niezależnie od wybranej opcji oferujemy atrakcyjną prowizję i rozliczamy się z towarzystwami ubezpieczeniowymi za Ciebie, więc nie musisz tracić czasu na formalności. Możesz także liczyć na wsparcie podczas zakładania działalności oraz przy uruchamianiu placówki.

Koszt inwestycji oraz wymagania

Szukamy ludzi przedsiębiorczych, którzy mogą odkryć w sobie pasję do ubezpieczeń. Stawiamy przede wszystkim na umiejętności miękkie i świetną samoorganizację. Zaangażowanie to najważniejsza cecha.

Doświadczenie w branży nie jest wymagane – oferujemy kompleksowe szkolenia od podstaw, dzięki którym każdy może zdobyć potrzebne kwalifikacje. Pomagamy również w rozwijaniu zdolności interpersonalnych oraz sprzedażowych. Agentem ubezpieczeniowym może zostać osoba spełniająca wymogi, które wynikają z przepisów prawa (tj. minimum średnie wykształcenie, pełna zdolność do czynności prawnych i brak wpisu w KRK).

Koszty wyposażenia i oznakowania placówki najczęściej zamykają się w kwocie od kilku do kilkunastu tysięcy złotych – w zależności od ilości stanowisk oraz powierzchni reklamowej. Nie pobieramy dodatkowych opłat.

Proces nawiązania współpracy

 1. Skontaktuj się z nami – podczas spotkania poznamy się bliżej, odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i doradzimy w wyborze modelu współpracy (możesz zdecydować się na jedno z gotowych rozwiązań lub zaproponować indywidualny wariant).
 2. Podpisz umowę – po skompletowaniu dokumentów przygotujemy dla Ciebie umowę współpracy, którą możesz podpisać osobiście lub zdalnie.
 3. Przejdź szkolenie – na tym etapie pomożemy Ci przygotować się do państwowego egzaminu oraz zorganizujemy dla Ciebie szkolenia i warsztaty online. Poznasz zarówno ubezpieczenia, jak i tajniki sprzedaży. Wdrożymy Cię także w nasz innowacyjny system informatyczny All in #1.
 4. Rozpocznij sprzedaż – czas otworzyć działalność i pozyskać pierwszych klientów! Mierząc się z nowymi wyzwaniami, będziesz mógł liczyć na nasze wsparcie.

Galeria

Najpopularniejsze franczyzy