Auto Gamma franczyza logo

Dane firmy
AUTO GAMMA Sp. z o.o.
ul. ks. K. Siemaszki 1
31-201 Kraków
www.autogamma.pl

 • Kontakt ws. współpracy
 • Izabela Moskal
 • (+48) 530 225 525
 •  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

O firmie

Firma Auto Gamma została założona w roku 1993 roku z ideą, aby wypełnić lukę na rynku warsztatów samochodowych. W tym czasie kierowcy zmuszani byli do wymiany lamp na bardzo drogie oryginalne reflektory lub kiepskiej jakości tanie zamienniki. Naszym celem na start było wskrzeszenie starych reflektorów poprzez renowację oraz ponowne napylanie aluminium na wypalone odblaski. Z czasem poszerzaliśmy zakres usług związanych z lampami wprowadzając ich modyfikacje na reflektory wykorzystujące technologie LED.

Firma Auto Gamma nieustannie poszukuje nowych rozwiązań; oświetlenie samochodowe jest domeną naszego salonu. Jesteśmy otwarci na wszystkich, którzy interesują się stylizacją, liftingiem pojazdów lub kosmetyką samochodową, a także dla entuzjastów motoryzacji i tych, którzy pragną ogólnego przeglądu i regeneracji w celu zapewnienia bezpieczeństwa na drodze.

Poza oświetleniem samochodowym zajmujemy się naprawą szyb- wszelkiego rodzaju odpryski od kamieni oraz usuwaniem wgnieceń na karoserii metodą PDR np. po gradobiciu.

Posiadamy największy magazyn części zamiennych oświetlenia samochodowego w Europie. Dzięki stałej współpracy z odbiorcami zlokalizowanymi na całym świecie, mamy możliwość zapewnić najnowsze rozwiązania i spełnić wymagania lokalnego rynku.

Sieć sprzedaży

  • Jednostki własne: 1
  • Jednostki franczyzowe: 3

franczyza auto gamma orzel motoryzacji 2021

Franczyza Auto Gamma

Jesteśmy liderem i największa firmą w Polsce zajmującą się wszelkimi usługami dotyczącymi regeneracji i adaptacji reflektorów. Jesteśmy również bezpośrednim importerem części i elementów typu klosze, obudowy, reflektory; wszystkiego co związane z oświetleniem samochodowym. Grono naszych Klientów wciąż się powiększa.

Firma powstała w roku 1993 . Chcieliśmy wprowadzić usługi, które by nas wyróżniały na tle innych warsztatów samochodowych , wypełnić lukę. Stąd też pomysł aby rozwinąć nasz salon. Wiele warsztatów oferuje usługi związane z detailingiem, gdzie można m.in. wypolerować lampy. W naszym warsztacie Klient może więcej - począwczy od polerowania, po całkowitą regenerację, przełomowym momentem umożliwiającym kilkukrotne zwiększenie natężenie światła w stosunku do fabrycznego było gdy wprowadziliśmy ich modyfikacje na reflektory wykorzystujące technologie LED.

Wyróżnia nas otwarte podejście do Klienta. Wiemy jak trafić do miłośników motoryzaji, rozmawiać z nimi aby dostosować do niego ofertę tworząc skomplikowane i najbardziej wymyślne projekty zgodne z pomysłem naszych klientów, które chętnie urzeczywistniamy.

Pomysł na franczyzę m.in. powstał dzięki naszej konkurencji, która nie jest duża. Większość warsztatów zaopatruje się u nas w części niezbędne do regeneracji lamp. To właściwie dzięki nim i ich zapytaniom o możliwość współpracy, bądź uzyskaniu niższych hurtowych cen rozbudził ideę działania na zasadzie franczyzy.

Dodatkowo wyróznia nas dostęp do wszystkich części niezbędnych do regeneracji oraz napraw lamp do wszystkich dostępnych modeli samochodów na rynku. Nasi Klienci to również osoby, które sprowadzają samochody z Anglii, bądź Stanów Zjednoczonych. Taki klient ze względów bezpieczeństwa oraz panujących przepisów UE trafia do nas w celu adaptacji oświetlenia na warunki Unijne.

Poza oświetleniem samochodowym zajmujemy się naprawą szyb- wszelkiego rodzaju odpryski od kamieni oraz usuwaniem wgnieceń na karoserii metodą PDR np po gradobiciu. Te usługi również wprowadzone są do systemu franczyzowego.

Oferowane wsparcie

Centrala sieci zapewnia franczyzobiorcom pełen zakres wsparcia we wszystkich istotnych i decydujących momentach, związanych z realizacją procesów wewnętrznych zachodzących w placówce franczyzowej. Wsparcie to jest niezbędnym elementem transferu know-how, jaki franczyzodawca zapewnia podczas trwania umowy franczyzy.

Szereg doświadczeń, związanych z powstawaniem i zarządzaniem własną, profesjonalną placówką AUTO GAMMA pozwala na praktycznie nieograniczony dostęp do wiedzy operacyjnej, a także do skutecznych narzędzi pozyskiwania i utrzymywania klientów, gwarantując w ten sposób osiąganie lepszych wyników ekonomicznych.

Korzyści ze współpracy

Do najważniejszych korzyści związanych z funkcjonowaniem profesjonalnego salonu Auto Gamma należą:

 • Funkcjonowanie pod rozpoznawalną dobrze kojarzoną przez klientów marką, o innowacyjnym, elastycznym i profesjonalnym podejściu do klienta
 • Korzystanie z ekonomii skali sieci Auto Gamma, atrakcyjne warunki handlowe, cenowe, promocyjne itp., obniżające parametry nakładów inwestycyjnych
 • Przekazanie w pełni sprawdzonej koncepcji prowadzenia działalności salonów regeneracji i adaptacji reflektorów, zapewniającej z jednej strony komfort i wygodę klientów oraz stale rosnącą rozpoznawalność marki w nasycającym się otoczeniu konkurencyjnym, a co za tym idzie odpowiedni poziom efektywności ekonomicznej
 • Dostęp do szkoleń, wiedzy i kompetencji wynikających z konieczności stałego kształcenia i pogłębiania wiedzy fachowej
 • Korzyści na ciągłych kampaniach reklamowych Auto Gamma. Inwestujemy w sprawdzone i zwrotne działania marketingowe 
 • Franczyzodawca zapewnia ciągłość promowania marki w sieci poprzez reklamy, pozycjonowanie, udostępnianie informacji na temat otwieranych nowych Placówek; W ramach prowadzonych kampanii marketingowych , których koszty te są ujęte w opłatach bieżących, przede wszystkim przeznaczamy środki na globalną reklamę, pozycjonowanie strony Franczyzobiorcy, aktualizacje materiałów reklamowych, zarządzanie stroną internetową autogamma.pl oraz promocję na portalach
 • Wygodny panel klienta franczyzowego w naszym sklepie internetowym do zakupów produktów typu klosze, obudowy i inne akcesoria do lamp samochodowych z możliwością ich odsprzedaży na marżach 40%, 50%

Podstawowe wymagania i koszt inwestycji

Przede wszystkim liczymy, aby osoba sterująca placówką Auto Gamma była aktywnie zaangażowana w rozwój i działanie. Powinna być przedsiębiorcza , posiadająca odpowiedni kapitał na rozruch, ze zmysłem organizacyjnym oraz doświadczeniem w pracy z ludźmi. Powinna być osobą odpowiedzialną, z pasją, której zależeć będzie na dobrym produkcie , świetnie wykonanej usłudze , co wiąże się z szybkim zwrotem z inwestycji oraz zyskiem.

Aby móc prowadzić placówkę, przede wszystkim Franczyzobiorca powinien posiadać podstawową, niezbędną wiedzę na temat prowadzenia działalności gospodarczej. Być osobą nastawioną na zysk, ambitną.

Koszt inwestycji: 150 000 zł

Proces nawiązania współpracy

 1. Rejestracja Kandydata
 2. Wstępna ocena Kandydata na podstawie Karty Zgłoszenia
 3. Spotkanie
 4. Doradztwo i pomoc w procesie pozyskiwania lokalizacji
 5. Akceptacja lokalu
 6. Podpisanie umowy franczyzy
 7. Ustanowienie zabezpieczeń
 8. Uiszczenie wstępnej opłaty licencyjnej
 9. Przekazanie podręcznika operacyjnego z know-how
 10. Wsparcie w trakcie prac przygotowawczych do otwarcia
 11. Szkolenie franczyzobiorcy i jego pracowników

Galeria

Najpopularniejsze franczyzy