Sprzedaż akcesoriów komórkowych jako pomysł na biznes. Wywiad z Piotrem Andrzejewskim, Fonny Funny

Wywiadu udzielił Pan Piotr Andrzejewski, Dyrektor Generalny firmy Fonny Funny, która prowadzi sieć stoisk franczyzowych w centrach handlowych, z pokrowcami, etui, nakładkami oraz foliami i szkłami ochronnymi na telefony komórkowe.

Na początek, proszę przybliżyć branżę, w której Państwo działacie?

Działamy można powiedzieć na pograniczu kilku branż. Teoretycznie akcesoria do telefonów to otoczka elektroniki, ale my jesteśmy do tego dodatkiem. Często również zakupem impulsowym. Bazujemy na chęci wyróżnienia się klienta oraz na tym, aby zadbał o swój telefon – więc można uznać nas za branżę „fashion / dodatki”. Na pewno charakterystyczną cechą naszej działalności są szybko zmieniające się trendy, produkty w ofercie – tj. modelówka, dopasowanie do aktualnych potrzeb rynku. Proszę zauważyć jak szybko debiutują nowe modele telefonów i jak wielu jest producentów sprzętu.

Jak Pan ocenia potencjał rynku oraz przyszłe trendy?

Przyszłe trendy są trudne do odgadnięcia i nie będę tutaj wróżył czy dzielił się przemyśleniami. Potencjał w naszej ocenie jest ogromny, ponieważ… każdy ma telefon. Dosłownie każdy kto ma chociaż minimalną zdolność zakupową posiada telefon, a więc może być naszym klientem. Wyzwaniem jest wyróżnić się na tle konkurencji i wykreować, a następnie zaspokoić potrzeby klienta – oczywiście to jest wyzwanie każdej branży – w naszej dochodzą jeszcze wspomniane szybko zmieniające się modele telefonów, które nie ułatwiają zarządzania ofertą produktową.

Jak duża jest konkurencja?

Jak w każdej branży… duża i robi się coraz większa – chociażby z uwagi na handel internetowy, ale w naszym przypadku również taki międzykontynentalny… Coraz większa liczba klientów zamawia sobie m.in. dodatki do telefonów na portalach aukcyjnych bezpośrednio z Chin i koszt wysyłki nie psuje opłacalności, bo Rząd Chiński dopłaca do kosztów wysyłek tamtejszym przedsiębiorcom.

Jakie produkty i usługi oferuje firma Fonny Funny?

Firma FF Sp. z o.o. od niedawna, od czerwca 2017 roku, prowadzi franczyzę Fonny Funny i zajmuje się sprzedażą detaliczną w centrach handlowych w całej Polsce. Nasz asortyment stanowią różnorodne pokrowce, etui, nakładki i folie ochronne, szkła hartowane na telefony komórkowe. Na naszych stoiskach gwarantujemy montaż folii lub szkła ochronnego gratis. Można u nas także zamówić personalizowane etui, na które zostanie nadrukowana grafika, czy to ze zdjęcia od klienta, czy wybrana spośród dostępnych wzorów u sprzedawcy.

Jaka jest grupa docelowa?

Na stoiskach Fonny Funny każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. W dzisiejszych czasach właściwie nie ma osoby, która nie posiada telefonu komórkowego, smartfona. Można u nas kupić zarówno etui, pokrowiec, nakładkę na telefon dla dziecka, tak samo znajdzie coś dla siebie młodzież i dorosły – mamy ogromny wybór, mnóstwo wzorów i kolorów etui. Folie ochronne lub szkła hartowane na ekran telefonu są potrzebne każdemu posiadaczowi smartfona, by go chronić.

Jakie korzyści oferują Państwo swoim klientom?

Jak się okazuje, telefon komórkowy jest ważnym i cennym przedmiotem dla wielu osób. Ceny smartfonów też nie są najniższe, ponieważ posiadają one coraz to więcej funkcji. Pokrowiec, etui oraz folia, czy szkło ochronne na telefon stanowią swego rodzaju zabezpieczenie przed uszkodzeniem smartfona. Na skutek upadku i uderzenia, często telefon zostaje uszkodzony, często też zdarza się nam zarysować obudowę telefonu czy nawet ekran, są to nieodwracalne zmiany, a pokrowiec, etui czy szkło hartowane pozwolą uchronić nasz telefon przed takimi uszkodzeniami. Nasi sprzedawcy proponują montaż folii ochronnej lub szkła hartowanego przy zakupie gratis. Należy zauważyć, że pokrowce na telefony nie spełniają jedynie funkcji ochronnej – są one również ozdobą dla telefonu. Każdy z nas używa telefonu, co oznacza, że jest on wystawiony na widok zarówno dla nas jak i dla innych, w ten sposób można wyrazić siebie poprzez etui, dobierając je stosownie do ubioru, okazji, zainteresowań czy nawet humoru.

Ten wywiad przeczytają potencjalni franczyzobiorcy Fonny Funny, dlatego proszę pokrótce opisać Państwa firmę.

FF Sp. z o.o. prowadzi sieć stoisk franczyzowych Fonny Funny. Szukamy franczyzobiorców z całej Polski. Otwieramy stoiska sprzedażowe w centrach handlowych w całym kraju. Wszystkie warunki z potencjalnymi franczyzobiorcami ustalane są indywidulanie, natomiast mamy też swoje schematy, opracowany, sprawdzony system działania, na którym się opieramy przy prowadzeniu i rozwoju firmy.

Jakie kryteria musi spełnić Państwa franczyzobiorca?

Poszukujemy osób przedsiębiorczych, samodzielnych i otwartych na nowe inwestycje. Nie jest wymagane doświadczenie branżowe. Przy relatywnie niewielkiej inwestycji wiemy, że nasze przedsięwzięcie może być ciekawe zarówno dla osób na początku swojej drogi biznesowej, jak również jako kolejne przedsięwzięcie dla kogoś, kto już ma styczność z handlem detalicznym i chętnie poszerzy swoje portfolio biznesowe.

Na koniec, proszę powiedzieć jakie korzyści i wsparcie oferujecie swoim Partnerom?

Zapewniamy stałą, profesjonalną pomoc, meble stoiskowe, wspólnie zaakceptowane lokalizacje, bardzo niską kosztowo inwestycję, dobre ceny u dostawców produktów, możliwość rozwoju własnego biznesu, opłacalną i szybko zwrotną inwestycję, wysokie marże, sięgające 75%, dobre lokalizacje sprzedażowe (centra handlowe w całej Polsce).

 

Dziękuję za rozmowę!
Rozmawiał Maciej Makowski, twórca portalu WlasnyBiznes.pl

.