Czy warto zlecić pozycjonowanie strony WWW agencji SEO/SEM?

czy warto współpracować z agencją SEO

Dostałeś od agencji SEO wiadomość dotyczącą pozycjonowania Twojego sklepu internetowego lub strony www, która zaczyna się tak…

Dzień dobry, 
szukając informacji na pewien interesujący mnie temat, przypadkiem trafiłem na Państwa stronę. Słowa „przypadkiem" używam tutaj nie bez przyczyny: obawiam się, że Państwa witryna nie jest w Internecie widoczna tak dobrze, jak mogłaby być.

albo tak:

Dzień dobry, 
trafiłem na bardzo ciekawy przypadek Państwa strony: z jednej strony poziom widoczności w sieci strony jest całkiem niezły, z drugiej strony ilość błędów w optymalizacji jest bardzo duża. Oznacza to, że po ich wyeliminowaniu istnieje ogromna szansa na to, żeby większość fraz z TOP50 zaindeksować w TOP10 lub nawet w TOP3.

 

Okazuje się, że Twoja strona internetowa ma olbrzymi potencjał, ale go nie wykorzystujesz. Siedzisz na żyle złota, ale tego nie widzisz! 🙉 🙈

Powyższe przykładowe maile to wierzchołek góry lodowej, ponieważ działania sprzedażowe dopiero nabierają rozpędu... 

Ekspert ds. SEO chce Ci bezinteresownie pomóc, dlatego wysyła bezpłatny audyt strony internetowej. Przecież nie ma żadnych podstaw, aby w obecnych czasach nie wierzyć w dobre intencje drugiego człowieka... Przy okazji warto podkreślić, że szczegółowy audyt SEO to kilkadziesiąt godzin pracy, więc nikt nie zrobi tego porządnie za darmo. 

Wyniki bezpłatnego audytu jednoznacznie wskazują, że nie jest dobrze! ⛔️ Twój nowy "Przyjaciel" wyszczególnia Ci błędy na Twojej stronie, które musisz koniecznie poprawić! Mimo, że nie masz bladego pojęcia, czy to są faktycznie poważne problemy. 

Jeśli się zastanawiasz i masz wątpliwości, to przedstawiciel agencji SEO „uspokaja” Cię, że to sprawa „na wczoraj” i trzeba szybko naprawić błędy, a on wie jak to zrobić.

Co więcej, "gwarantuje" Ci widoczność na pierwszej stronie w Google i super szybkie efekty! 🤑

Wystarczy, że podpiszesz umowę na X miesięcy 📆 (najlepiej na 24 miesiące bez możliwości wcześniejszego wypowiedzenia) i będziesz płacić stały abonament w wysokości X tysięcy.

Wówczas agencja SEO / SEM zaopiekuje się Twoją stroną internetową, dzięki czemu będziesz widoczny w Internecie i zarabiał mnóstwo pieniędzy! 💰💰💰

 

Brzmi znajomo?

To uciekaj! 🚴‍♂️

 

Czy to oznacza, że nie należy współpracować z agencją SEO/SEM? 

NIE!!! Ważne, aby wiedzieć jak wybrać dobrą agencję i rozliczać jej efekty pracy!

Towarzysz Stalin mawiał "Kontrola najwyższą formą zaufania". 😉 Jeśli współpracujesz z agencją SEO lub zarządzasz pracownikami od pozycjonowania, to ważne, abyś wiedział jak oszacować ich realny czas pracy (zakres odpowiedzialności, priorytetyzacja zadań) oraz potrafił skontrolować ich efektywność.

Zgodnie z zasadą: jak skutecznie obronić się przed technikami manipulacji? Należy poznać techniki manipulacji!

 

Jeśli uważasz, że niniejszy artykuł jest wartościowy to udostępnij go proszę (na dole znajdują się przyciski udostępnienia w mediach społecznościowych 👇). Dzięki Twojej pomocy dotrze on do większej liczby osób.

Autor: Maciej Makowski, twórca portalu WlasnyBiznes.pl

Gotowe pomysły na biznes

Artykuły o własnym biznesie, które mogą Cię zainteresować:

Więcej
  • Od znalezienia pomysłu do jego wdrożenia i przekształcenia w prosperujący biznes jest długa droga. Nie istnieje jedna idealna metoda weryfikacji pomysłu, która pozwoli jednoznacznie stwierdzić, czy biznes osiągnie sukces. Możemy mówić wyłącznie o zmniejszeniu ryzyka. Mimo to, warto przeprowadzić proces walidacji zamiast ślepo wierzyć w swoją intuicję, ponieważ sprawdzenie pomysłu przed jego wdrożeniem pozwala wyeliminować wiele błędów oraz opracować efektywny model biznesowy!

  • Cześć! Nazywam się Maciej Makowski i stworzyłem portal WlasnyBiznes.pl z myślą o osobach, które planują rozpocząć działalność gospodarczą. Jeśli jesteś początkującym przedsiębiorcą to mam nadzieję, że znajdziesz tutaj wiele cennych wskazówek, które ułatwią Ci start. Ponad 10 lat temu rozpocząłem przygodę z biznesem i wiem, że początki nie należą do najłatwiejszych zadań 😉 Uwielbiam biznes, ponieważ skrywa inspirujące historie. Za każdą firmą stoi człowiek oraz jego porażki i sukcesy. Pamiętaj, że nie ma jednej drogi do własnego biznesu, która zagwarantuje Ci sukces. Sposobów jest wiele i o nich będę między innymi pisać.

  • Planujesz założyć własną firmę, ale nie masz jeszcze pomysłu na biznes? Zastanawiasz się, czym Twoja firma miałaby się zajmować? Głowa do góry! Wiele osób ma podobne rozterki. Postaram Ci się pomóc w tej kwestii i za chwilę przedstawię różne inspiracje biznesowe. Zadanie związane ze znalezieniem dobrego pomysłu na biznes jest wymagające, dlatego podzieliłem je na kilka części. W zależności od tego, co Cię interesuje, przejdź do odpowiedniej zakładki na portalu WlasnyBiznes.pl i zacznij zgłębiać temat.

  • Ten wpis jest próbą odpowiedzi na pytanie, czy istnieje bezpieczny etat w obecnych czasach? Abstrahując od nepotyzmu oraz wszelakich układów i układzików. Celem artykułu nie jest faworyzowanie którejś z tytułowych form zatrudnienia, ponieważ zarówno praca na etacie, jak i własny biznes mają swoje plusy i minusy. Co więcej, nie każdy nadaje się do prowadzenia własnej firmy. Aby zostać przedsiębiorcą należy posiadać odpowiednie predyspozycje, wiedzę i umiejętności. Właściciele firm muszą sami sobie radzić w wielu sytuacjach oraz brać pełną odpowiedzialność za ewentualne złe decyzje. Nie mogą zrzucić winy na innych, co nierzadko ma miejsce wśród pracowników. Pośrednim rozwiązaniem, które zwiększa bezpieczeństwo prowadzenia własnego biznesu oraz rozkłada odpowiedzialność na franczyzodawcę i franczyzobiorcę jest franczyza, czyli gotowy pomysł na biznes, ale nie o franczyzie w tym artykule.

  • Na etapie weryfikacji pomysłu na biznes warto opracować wstępną wersję produktu, tzw. MVP (z ang. Minimum Viable Product), aby zademonstrować ją potencjalnym klientom i pozyskać wartościowe informacje zwrotne. Pomysł jest czymś nienamacalnym i każda ze stron może mieć różne wyobrażenia na temat ostatecznego kształtu produktu.

  • Bardzo ważnym etapem weryfikacji pomysłu jest przeanalizowanie, czy biznes ma rację bytu. Dlatego należy policzyć planowane koszty, a następnie zestawić je z planowanymi przychodami.