Biuro ubezpieczeniowe PZU jako pomysł na biznes. Wywiad z Sebastianem Oliszewskim

Wywiadu udzielił Pan Sebastian Oliszewski, Menedżer Rozwoju Sieci Wyłącznej w PZU SA - największej firmy ubezpieczeniowej w Polsce

Panie Sebastianie, większości Polakom ubezpieczenia kojarzą się z firmą PZU, proszę zatem przybliżyć branżę ubezpieczeniową w kontekście Państwa działalności.

PZU jest największą firmą ubezpieczeniową w Polsce. Wychodząc naprzeciw wymaganiom zmieniającego się rynku ubezpieczeniowego, postanowiliśmy jeszcze skuteczniej docierać do klientów w całym kraju i tak powstało 1500 profesjonalnych biur agentów ubezpieczeniowych. Dzięki nim nasi klienci doświadczają najwyższych standardów obsługi, a agenci mogą z naszym wsparciem rozwijać swój biznes.

Dbamy o kierunek rozwoju branży i najwyższe standardy jakości. Wdrożyliśmy program Agent 3.0, który wpływa na zadowolenie klientów i zwiększa dostępność naszych agentów. Regularnie otrzymywane przez nas wyróżnienia, takie jak „Instytucja Roku” w kategorii „Jakość obsługi w placówce”, potwierdzają kierunek jaki obraliśmy. Można z nami otworzyć własną placówkę ubezpieczeniową i oferować produkty całej Grupy PZU.

Jaki jest potencjał branży ubezpieczeniowej?

Potencjał branży jest ogromny, dziś niemal każdy ma potrzeby ubezpieczeniowe. Jako największy ubezpieczyciel w kraju, wyznaczamy trendy i czujemy się odpowiedzialni za wyznaczanie kierunku, w którym rozwijają się ubezpieczenia. Stawiamy na szeroką dostępność i najwyższą jakość produktów oraz obsługi klienta.

A jak wygląda kwestia konkurencji?

Na rynku jest wiele firm ubezpieczeniowych, jednak PZU jest liderem w tej branży, co przemawia na korzyść firmy przy współpracy z nami.

Jakie produkty może oferować Agent PZU?

Mamy bardzo szeroki wachlarz produktów. Nasi agenci mogą sprzedawać ubezpieczenia majątkowe, np. domu, auta, firmy, wakacyjne, a także życiowe i zdrowotne.

OTWÓRZ WŁASNą agencję UBEZPIECZENIOWą PZU

wlasne biuro ubezpieczeniowe pzu

Jaka jest Państwa grupa docelowa?

Naszymi klientami są tak naprawdę wszyscy. Ubezpieczamy dzieci, dorosłych, zwierzęta, zdrowie i życie, majątki osób prywatnych i firm. Dziś ubezpieczenia potrzebuje niemal każdy.

Jakie korzyści oferują Państwo swoim klientom?

Dzięki ubezpieczeniom nasi klienci śpią spokojniej. Mamy bogatą ofertę ubezpieczeniową, a także najwyższą, wielokrotnie nagradzaną jakość obsługi. Z naszymi produktami stoi znana, marka ciesząca się zaufaniem klientów.

Jakie możliwości współpracy oferuje firma PZU?

Można zacząć jako agent terenowy, bez biura – wiele osób nawiązuje z nami współpracę na zasadzie pracy dodatkowej i po jakimś czasie widząc potencjał, zaczyna poświęcać tej pracy 100% czasu, często decydując się też na własne biuro.

Nasz program przewiduje trzy poziomy, charakteryzujące się różną formą wsparcia oferowanego przez PZU. Dopasowaliśmy je na miarę potrzeb i możliwości agentów w małych i dużych miejscowościach. Zapewniamy perspektywę rozwoju naszym doświadczonym partnerom, a początkującym chcemy ułatwić start w biznesie.

Nie pobieramy żadnych opłat franczyzowych na początku współpracy ani w okresie jej trwania. Zapewniamy profesjonalne szkolenia i wsparcie. Przez cały proces prowadzi dedykowany koordynator i kierownik sprzedaży. Po więcej informacji zapraszamy na stronę: agentpzu.pl

Jakie kryteria należy spełnić, aby nawiązać z Państwem współpracę?

Aby zostać agentem PZU, należy mieć średnie wykształcenie, zaświadczenie o niekaralności i założoną działalność gospodarczą. Doświadczenie w sprzedaży będzie dodatkowym atutem, ale nie jest ono konieczne, gdyż przygotowujemy do zawodu od podstaw, zapewniamy świetne szkolenia i wsparcie zespołu sprzedażowego. Istotne jest, że aby iść o krok dalej i otworzyć z nami biuro, należy mieć odpowiednie doświadczenie sprzedażowe i/lub zbudowaną bazę klientów oraz lokal.

Dlaczego warto otworzyć agencję ubezpieczeniową PZU?

Prowadząc agencję ubezpieczeniową PZU nie trzeba budować marki od początku. Siłą PZU jest świetna rozpoznawalność i zaufanie klientów. Niezwykle istotne jest to, że nie pobieramy żadnych opłat franczyzowych od naszych partnerów, co więcej, zapewniamy darmowe wyposażenie lokalu w meble i oznakowanie wewnętrzne i zewnętrzne. Na początku współpracy oferujemy specjalne wsparcie finansowe dla nowych agentów.

Agenci, którzy decydują się na otwarcie placówki, otrzymują dodatkowe premie. Oferujemy wsparcie merytoryczne, szkoleniowe i marketingowe. Nasi agenci dostają darmową stronę internetową, wizytówkę google, czy profesjonalny fanpage na facebooku.

Więcej informacji na temat współpracy można uzyskać na naszym profilu 👉 Agencja ubezpieczeniowa PZU - franczyza.

 

Dziękuję bardzo za rozmowę!
Rozmawiał Maciej Makowski, twórca portalu WlasnyBiznes.pl

.