Potrzebujesz pieniędzy na rozwój biznesu? Pozyskaj inwestora

szukam inwestora wspólnika do biznesu

Truizmem jest stwierdzenie, że biznes tworzą ludzie. Kapitał ludzki oraz finansowy to jedne z najważniejszych ogniw każdej firmy.

Nierzadko się zdarza, że brak pieniędzy uniemożliwia realizację marzeń o własnym przedsięwzięciu lub brakuje odpowiednich ludzi, z którymi można budować wspólny sukces. Jedno bez drugiego nie istnieje.

Pozyskanie dobrego inwestora nie jest łatwe. To zadanie wymaga odpowiednich kontaktów biznesowych oraz czasu. Nie każdy posiada dostęp do tzw. aniołów biznesu, którzy dysponują niezbędnymi funduszami i chcą zainwestować pieniądzę w ciekawie przedsięwzięcia. 

Aby pomóc ludziom przedsiębiorczym, którzy potrzebują środków finansowych na rozwój firmy, stworzyłem na portalu WlasnyBiznes.pl nową kategorię z ogłoszeniami biznesowymi z opcją 👉  Szukam inwestora, wspólnika, która umożliwia nawiązywanie kontaktów biznesowych pomiędzy:

  • Osobami, które mają pomysł na biznes i chcą otworzyć firmę, ale nie dysponują odpowiednimi środkami finansowymi lub doświadczeniem biznesowym, a
  • Inwestorami, którzy posiadają kapitał, odpowiednią wiedzę, kompetencje i doświadczenie, ale brakuje im odpowiednich ludzi, którzy zrealizują ciekawy pomysł na biznes.

Ponadto, opracowałem poradnik Jak napisać biznesplan?, który jest niezbędny do pozyskania inwestora.

Syndrom braku własności na etacie

Moje doświadczenia zdobyte na rynku pracy podczas rekrutacji pracowników potwierdzają tezę, że pracownicy etatowi cierpią na syndrom braku własności.

Mają świadomość, że pracując na etacie w firmie, są tylko najemnikami, których można w każdej chwili zwolnić, ponieważ to nie jest ich biznes!

Dlatego warto szukać nowych rozwiązań, zwłaszcza w obecnych czasach. Rynek pracy jest niepewny i należy stawiać na alternatywne formy rozwoju zawodowego, dzięki którym można zrealizować swoje marzenia.

Kontakty biznesowe warte miliony

W biznesie istnieją zasadniczo dwie waluty: pieniądze i czas. Tych pierwszych, osoby na początku swojej kariery zawodowej zazwyczaj nie posiadają, ale mogą "zapłacić" ponadprzeciętnym zaangażowaniem w postaci czasu. Należy im to tylko umożliwić i postawić na relacje partnerskie.

Pracownicy etatowi mają często świetny pomysł na biznes, ale brakuje im pieniędzy, specjalistycznej wiedzy, odpowiednich kompetencji lub po prostu, boją się sami zrobić pierwszy krok w stronę własnego biznesu. Ponadto, handlowcy posiadają umiejętności sprzedażowe, które są niezwykle przydatne w rozwijaniu nowej firmy. 

Aby zniwelować ten problem, utworzyłem kategorię, która umożliwia nawiązywanie kontaktów biznesowych na nowej płaszczyźnieNowa kategoria z ogłoszeniami biznesowymi z opcją 👉  Szukam inwestora, wspólnika wpisuje się w misję portalu WlasnyBiznes.pl, która polega na:

  • promowaniu przedsiębiorczości w Polsce,
  • stworzeniu społeczności ludzi przedsiębiorczych,
  • dzieleniu się wiedzą biznesową oraz doświadczeniem,
  • ułatwieniu startu w biznesie,
  • wsparciu początkujących przedsiębiorców.

Razem możemy więcej! 👍

 

Jeśli uważasz, że niniejszy artykuł jest wartościowy to udostępnij go proszę (na dole znajdują się przyciski udostępnienia w mediach społecznościowych 👇). Dzięki Twojej pomocy dotrze on do większej liczby osób.

Autor: Maciej Makowski, twórca portalu WlasnyBiznes.pl

Gotowe pomysły na biznes

Artykuły o własnym biznesie, które mogą Cię zainteresować:

Więcej
  • Nie ma co ukrywać, że proces weryfikacji pomysłu na biznes jest dość żmudny i nie należy do najłatwiejszych zadań. W poprzednich artykułach z cyklu Jak otworzyć własny biznes? otrzymałeś niezbędne wskazówki oraz narzędzia dotyczące testowania pomysłu. Teraz czas na podjęcie decyzji. 😉

  • Świadomość, że przedsiębiorca musi znać się na wszystkim, jest przytłaczająca i niejednej osobie może podciąć skrzydła. Nie bez kozery mówi się, że przedsiębiorca to człowiek orkiestra i coś w tym jest. 😉

  • Przy decyzji o rozpoczęciu prowadzenia własnego biznesu pojawia się prędzej czy później pytanie, w jaki sposób uporządkować kwestię przepisów potocznego BHP, czyli Bezpieczeństwa i Higieny Pracy. Jeżeli nie wiesz jak się za to zabrać, dostałeś polecenie od szefa lub sam nim jesteś i nie chcesz utonąć w papierach oraz stresie przed kontrolą Państwowej Inspekcji Pracy, to koniecznie zapoznaj się z tym materiałem. Z tego artykułu dowiesz się: Co to jest BHP i na czym polega? Od czego zacząć wdrażanie zasad BHP w swojej firmie? Jaka jest odpowiedzialność pracodawcy za stan BHP w firmie? Dlaczego warto dbać o zdrowie pracowników? 

  • Kim jest Twój klient? Wybór grupy docelowej

    • Własny biznes

    Jeśli wpadłeś na pomysł i nie wiesz, kto mógłby z niego skorzystać, to nie jest to dobry znak. Im dłużej zastanawiasz się nad potencjalnym klientem, tym większe ryzyko, że będziesz dorabiać filozofię do swojego produktu. W momencie pojawienia się pomysłu na biznes równolegle powinien pojawić się obraz klienta. Im jest wyraźniejszy, tym łatwiej zweryfikować i wdrożyć pomysł oraz rozwinąć cały biznes. Klient to Twój cel!🎯 Stworzenie produktu, a następnie dopasowywanie go do klienta to odwrócenie prawidłowej kolejności. Tego typu działanie przypomina mi "styl włoski", czyli rzucanie makaronu o ścianę i liczenie, że coś się przyklei. 😉

  • Istnieją różne strategie rozwoju przedsiębiorstw. Można postawić na mozolny rozwój organiczny lub na szybką ekspansję poprzez akwizycje i przejmowanie już istniejących podmiotów na rynku, co pozwala uzyskać znaczną przewagę konkurencyjną. Drugi wariant dostarcza wielu emocji i nierzadko znajduje odzwierciedlenie na okładkach popularnych magazynów biznesowych. Miliardowe transakcje są przedmiotem uznania w świecie biznesu. Wystarczy przypomnieć sobie największe akwizycje, które miały miejsce w Polsce w latach ubiegłych, typu: Polkomtel (18,6 mld zł), Allegro (12,7 mld zł), Pekao (11,2 mld zł) czy Kompania Piwowarska (11 mld zł).

  • Na etapie weryfikacji pomysłu na biznes warto opracować wstępną wersję produktu, tzw. MVP (z ang. Minimum Viable Product), aby zademonstrować ją potencjalnym klientom i pozyskać wartościowe informacje zwrotne. Pomysł jest czymś nienamacalnym i każda ze stron może mieć różne wyobrażenia na temat ostatecznego kształtu produktu.